Jump to content

55 Lit με 4 Red Cherries Shrimps


Recommended Posts

Η κ ζευγαρι ακομα!γινεται?!?!?? :bowdown: ή υπαρχει περιπτωση να τις αφανησουν?!?! (καθως ειναι κ πολυ μικρουλες ακομα!θα ανεβασω φωτο...οταν τις βρω!!!! :) ) βασικα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα τις κανουν μεζε..αλλα λεω εγω τωρα! μηπως κ! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μια αστεία ιστορία με τον μονομάχο μου: Του βάζω δοκιμαστικά τις red cherry, να δω αν θα ορμήξει ή όχι, το ψάρι τίποτα, όλα καλά, τις έγραφε κανονικά τις γαριδούλες.... :bowdown:

Κανα μήνα-δίμινο μετά, παίρνω από κατάστημα κάτι άλλες γαρίδες 16 ευρώ η μία, τις βάζω και αυτές...

Με το που βλέπει ακριβό μεζέ ορμάει ο ψάρης, πάει η μια γαρίδα :bowdown: από βλακεία δικιά μου. :)

Αν είναι πολύ μικρές οι δικές σου καλύτερα να τις αφήσεις ακόμα, ζευγάρι μονομάχων μαζί δεν νομίζω να σε παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν τρεχει εφοσον δεν χωρανε στο στομα του ετσι!??!?κατι ειναι κ αυτο! ζευγαρι δεν με περνει λογο λιτρων να υποθεσω?! Κ οταν λες οτι απο βλακεια δικια σου την εφαγε τι εννοεις?! πιστευω οτι αν ειναι να την φαει ...θα την φαει!! ή οχι?!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά άλλο πράγμα να προϋπάρχουν οι γαρίδες όταν μπει ο μονομάχος και άλλο να τις βάλεις μετά... γιατί το ψάρι έχει συνηθίσει πως ότι πέφτει μέσα είναι τροφή... Έτσι εξηγώ πώς αγνόησε τις red cherry που υπήρχαν μέσα πριν από αυτόν, και κυνήγησε τις άλλες δυο που πρόσθεσα μετά

Link to comment
Share on other sites

οι πρωτες με τις επομενες ηταν το ιδιο μεγεθος? περιεργο μου ακουγεται....

Ετσι κ αλλιως δεν θα τον βαλω συντομα.(τελικα για ζευγαρι δεν?)..περιμενω να βαλω κ κανα φυτακι πρωτα, να το διαμορφωσω γενικοτερα(οποτε να εχουν καβατζες κ οι γαριδες)....

Link to comment
Share on other sites

Θα πέσει ξύλο αν βάλεις ζευγαράκι :bowdown: πολύ ξύλο.....

ναι ήταν σχεδόν το ίδιο μέγεθος, τί να πω

Link to comment
Share on other sites

οι πρωτες με τις επομενες ηταν το ιδιο μεγεθος? περιεργο μου ακουγεται....

Ετσι κ αλλιως δεν θα τον βαλω συντομα.(τελικα για ζευγαρι δεν?)..περιμενω να βαλω κ κανα φυτακι πρωτα, να το διαμορφωσω γενικοτερα(οποτε να εχουν καβατζες κ οι γαριδες)....

Δεν νομιζω οτι θα την γλυτωσουν και δεν θα πλακωθουν.. Ειχα βαλει στο 125 ζευγαρι και πλακωνοντουσαν..

Οποτε αστο.. Βαλ'τον μονο του :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

δεν βαριεσαι! κατι ειναι κ αυτο...το μονο που σκεφτομαι ειναι η εξατμιση το καλοκαιρι, που θα λειπω...Τα μεγαλα δεν εχουν τοσο μεγαλο προβλημα, αλλα το 55λιτρο....ειναι θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έριξα καμιά 20αριά Red Cherry σε 75L φουλ φυτεμένο με έναν μονομάχο και άνα Ancistrus. Από την προσαρμογή φάνηκαν οι διαθέσεις του μονομάχου αλλά θεώρησα πως λόγο φυτών και πολλών κρυψώνων θα γλυτώσουν... αν όχι όλες, οι περισσότερες. Αυτή τη στιγμή (καμιά 10αριά μέρες μετά την εισαγωγή των γαρίδων) δεν βλέπω καμία. Ή φαγώθηκαν ή κρύβονται πολύ καλά...

Για ζευγάρι μονομάχων... ξέχνα το!

Link to comment
Share on other sites

lol! ! ! Αν ειναι να τις φαει δεν τον βαζω καν! θα βαλω 6-7 τετρα....καρδιναλιους ή νεον ή αρλεκινους τοτε! ! ! :bowdown: κατι απλα να περιφερετε κ στην επιφανεια ηθελα, κ ο μονομαχος θα ηταν ωραια επιλογη αλλα δεν...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...