Jump to content

ιχνοστιχια για α/ο


lazos79

Recommended Posts

γεια σας και παλι.λοιπον μεχρι τωρα εκανα αλαγες απο α/ο 70% και 30% βρυση.σημερα πηρα ιχνοστιχια για να μην ανακατεβω με νερο βρυσης.οι οδηγιες λενε 5μλ στα 80λ. 1-2 φορες την εβδομαδα.ρωτησα στον πετσοπα και μου ειπε να βαζω την αναλογια στο νερο της α/ο και μονο οταν κανω αλλαγες. 1 φορα την εβδομαδα δλδ.

ειναι σωστο η πρεπει να κανω τιποτα αλλο?ρωταω γιατι οπως παντα δεν ξερω αν μου λενε τον σωστο τροπο χρησης.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο το τι θες να κανεις. Αυτο που σου ειπε ειναι αυτο που λενε και οι οδηγιες σωστα; Σε καθε αλλαγη και ιχνοστοιχεια.-

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο το τι θες να κανεις. Αυτο που σου ειπε ειναι αυτο που λενε και οι οδηγιες σωστα; Σε καθε αλλαγη και ιχνοστοιχεια.-

οι οδηγιες.λενε για μεσα στο ενυδριο οχι στις αλαγες.λενε για την πιοτιτα του νερου κτλ. οπετσοπας μου ειπε να βαζω και μονο στις αλαγες .

Link to comment
Share on other sites

Ασχετα με τι σου ειπε και αν ειναι σωστο η λαθος, τα ιχνοστοιχεια ειναι ελαχιστες ποσοτητες (ιχνη) στοιχειων οπως αλλωστε η ιδια η εννοια της λεξης φανερωνει. Η ουσια ειναι τι θελεις εσυ να κανεις στα ψαρια ωστε να επιλεξεις τα καταληλα προιοντα. Πολλοι δισκαδες δεν βαζουν τιποτα αλλο απο νερο Α.Ο., ιχνοστοιχεια και βιταμινες. Εσυ ξερεις τι ζητας;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...