Jump to content

γεννα Apple Snails


salvin

Recommended Posts

γεια σε ολους.ειχα γεννα και αυτα που βλεπω μεχρι τωρα ειναι 100 περιπου.υπαρχει περιπτωση να μου κανουν ζημια στα φυτα;υπαρχει κινδυνος να μου τα φανε τα botia;εχω σκοπο να τα φιλοξενισω μερικες εβδομαδες.ας μου δοσουν οι γνωστες τα φωτα τους.

Link to comment
Share on other sites

παααααααρα πολυ πιθανο να σουτα σκοτωσουνε τα μποτια..!!! :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

παααααααρα πολυ πιθανο να σουτα σκοτωσουνε τα μποτια..!!! :bowdown::bowdown:

Έως και 1000% βέβαιο!!!

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ν σε ρωτησω κατι τα μικρα τα σαλιγκαρακια που βλεπεις αυτα που γεννηθηκαν τωρα τι χρωμα ειναι ??νομιζω πως και τα δικα μου γεννησαν τα golden apple snail και τα μικρα ειναι καφε.αν γνωριζει καποιος κατι ας βοηθησει.

πιθανον πρωτα ειναι καφε και μετα γινονται κιτρινα?>/?

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ν σε ρωτησω κατι τα μικρα τα σαλιγκαρακια που βλεπεις αυτα που γεννηθηκαν τωρα τι χρωμα ειναι ??νομιζω πως και τα δικα μου γεννησαν τα golden apple snail και τα μικρα ειναι καφε.αν γνωριζει καποιος κατι ας βοηθησει.

πιθανον πρωτα ειναι καφε και μετα γινονται κιτρινα?>/?

Όχι... Αρχικά είναι κιτρινοδιάφανα και μετά απλά είναι κίτρινα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ τα πρώτα αυγά τα έχασα όλα γιατί μου τα έφαγαν οι clown και τα σκαλάρια τώρα μόλις βγήκαν τα νέα σαλιγκαράκια τα μάζεψα όσα μπορούσα και τα έβαλα μέσα σε ένα μπουκαλάκι του νερού αφού το γέμισα με νερό του ενυδρείου, έβαλα και φύλλα από ανούμπια φυτά που έχω μέσα και ρίχνω και λίγη τροφή ψαριών μέσα κάθε 3-4 μέρες αλλάζω το νέρο με αυτό του ενυδρείου και έχω καταφέρει να ζήσουν μέσα αρκετά σαλιγκαράκια, μάλιστα 3 από τα πρώτα εχουν γίνει σαν το κουκουτσι της ελιας και συνεχίζουν ακαθεκτα αλλα και τα αλλα τα μικρά καλά πάνε. Μόνο να είναι apple sail και μην μεγαλώνεις τίποτα άλλα σαλιγκάρια, για πληροφορία σου τα αυγά τα κολλάνε όλα μαζι σαν τσαμπί όπως τα βατόμουρα

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Αρχικά είναι κιτρινοδιάφανα και μετά απλά είναι κίτρινα!

α ρε στρουμφερ... εχεις κανει διατριβη κ μεταπτυχιακο στα σαλιγκαρια...!! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ευχριστω στορμ ευχαριστω delta .ειχα κι εγω κατι τεοιο σαν βατομουρο στο τζαμι αλλα το ξεκολησα και το πεταξα χαζομαρα μου αλλα δεν πειραζει θα ξαναβγαλουν.τωρα αυτα που μαζευω και τα πιανω με την αποχη κα τα πεταω ειναι καφεδιαφανα με μια μικρη βουλιτσα κιτρινη αν δεν κανω λαθος ξερει καποιο τι ειναι?λογικα ειναι αpple γιατι απο τα φυτα να προηλθαν το αποκλειω.αρα??

Link to comment
Share on other sites

α ρε στρουμφερ... εχεις κανει διατριβη κ μεταπτυχιακο στα σαλιγκαρια...!! :bowdown:

Εγώ ένας απλός κουκουλοφόρος είμαι :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...