Jump to content

βατραχοενυδρειο!!!!


maria_si

Recommended Posts

καλησπερα! οπως λεει κ ο τιτλος εχω ενα μικρο ενυδρειο με βατραχια! μεσα στο ενυδρειο εχω 2 βατραχια αμφυβια 1 υδροβιο κ 1 πλακοστομο! η θερμοκρασια μου ειναι στους 25-26 βαθμους.. το ενυδρειο ενα φιλτρακι με σφουγαρι κ υαλοβαμβακα. κ εχει κ φως. επισεις εχω βαλει κ ενα πλαστικο νουφαρο για να ανεβενουν τα βατραχακια! μερικες φοτο!!!

post-11457-1235306989_thumb.jpg

post-11457-1235307002_thumb.jpg

post-11457-1235307015_thumb.jpg

post-11457-1235307028_thumb.jpg

post-11457-1235307041_thumb.jpg

post-11457-1235307055_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλαράκι ξέρεις μου μπορώ να βρώ διάφορα είδη βατράχων??? :bowdown:

σε κοπελα απευθυνεσαι! :bowdown:

Μαρια μηπως το pleco πρεπει να το απομακρυνεις αμεσα??????

καλη η σκεψη για το νουφαρο αν κ προσωπικα δεν γνωριζω πολλα πραγματα για τα βατραχακια κ τις αναγκες τους...

Link to comment
Share on other sites

Πέραν της απομάκρυνσης του Pleco (το ενυδρειο είναι πολύ μικρό γι αυτόν) φρόντισε να έχεις το φιλτράκι βυθισμένο ολόκληρο στο νερό, μια και ψύχεται απ΄αυτο, γιατί μπορεί να καταστραφεί η αντλία του.

Για τα βατραχάκια θα σου απαντήσουν οι σχετικοί μ΄αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου λεγα κι εγω να βγαλεις τον πλεκο γιατι το ενυδρειο σου ειναι πολυ μικρο

Και προσεχε τ φιλτρο σου μην εχεις καποιο σημειο που μπορει να τους πιασει κανα ποδι κυριως στο σημειο που εχει τον ρυθμιστη ροης αν εχει καλυψε το γιατι εγω ετσι την πατησα και βρηκα τον μικρουλι μου με το ποδαρακι του μεσα και δυστυχως ειχε γινει το βραδυ και δεν προλαβα να κανω τπτ και το ποιο λυπηρο ηταν πως ο φιλος του ειχε κατσει εκει διπλα και δεν εφευγε για μερες

Link to comment
Share on other sites

ΩΧ ... πολυ καλο ... λιγο ο διακοσμος δε μαρεσει θα προτιμουσα κατι πιο φυσικο αλλα πραγματικα υπεροχο σαν ιδεα ...

Εχεις ενημερωθει σχετικα με τις αναγκες τους κλπ απο καπου ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...