Jump to content

Καλως σας βρήκα λοιπόν και γω..


voulithra

Recommended Posts

πριν απο 9 μήνες πήρα ενα "ενυδρείο" 5-6 λίτρων με 2 oranda.. στη συνέχεια ηθελα μεγαλύτερο, έτσι πηρα ένα 30-λιτρο κ πρόσθεσα άλλα 2 red cup. Μεχρι που πάλι μου μου φάνηκε μικρό κ πήρα ενα 60-λιτρο γιατί μου φέρανε ενα δωρ΄΄ακι που περιείχε: 5 neon, 2 lemon tetra @ 2 "albinubia" (ή κάπως έτσι - συγχωρέστε μου τα λάθη, είμαι νέα στο χώρο).

ηθελα ομως κατι πιο εντυποσιακό.. έτσι πήρα άλλα 3 guppies (2 θυλικά-ένα αρσενικό). Μετά από μια εβδομάδα - κ θα ήθελα την γνώμη των πιο ειδικών σ' αυτο - ένα από τα 2 θυλικά guppies άρχισε να τσιμπάει τα oranda και να τα στρεσάρει, αδικαιολόγητα κατά την γνώμη μου αφού εχω μαθει ότι δεν είναι επιθετικά, αντιθέτως.. τι μπορεί να συμβαίνει

Χαρηκα κ πάλι κ ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλως μας ηρθες!!

μην στεναχωριεσαι δεν μπορει να τους κανει κακο..

το μονο προβλημα ειναι πως εχεις ψαρια με διαφορετικες απαιτησεις.

ασυμβατα μεταξυ τους κ ισως καποια στιγμη θα πρεπει να σκεφτεις να αποχωριστεις καποια απαυτα για το καλο τους...

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορισες στην παρεα μας! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι! Πως είναι δυνατόν ένα επιθετικό guppy να υπάρχει στον κόσμο αυτό (!) και αυτό να έιναι στο δικό μου ενυδρείο?????????? χθές έχασα το πρώτο guppy το οποίο ήταν και έγκυος επειδή το τσιμπούσε το άλλο... έχασε μέχρι το χρώμα στην ουρά του - και τα 2 θυλικά... τώρα το απομόνωσα αλλά είναι αργά. ας μου πεί κάποιος γιάτί. :bowdown: .. Αnyway σκεφτομαι να τα πάω πίσω...:-(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...