Jump to content

Απιονισμένο νερό


Alex_SKG

Recommended Posts

Πριν λίγο καιρό αγοράσαμε ένα στεγνωτήριο ρούχων και ξεφυλλίζοντας τις οδηγίες χρήσεως του διάβασα ότι το νερό που μαζεύει η συσκευή είναι αποστηρωμένο ή κοινώς απιονισμένο, άρα... μπορώ να το συλλέγω και να το χρησιμοποιώ για ενυδρειακή χρήση από το να το πετάμε όπως κάνουμε τώρα?!

Το έχει δοκιιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Το αποστηρωμένο δεν απιονισμένο... Αποστηρωμένο νέρο ειναι το νέρο που δεν έχει βακτήρια και γενικά "ζωή"...

Τώρα τι να σου πώ...

Μπόρει να είναι όντως απιονισμένο, και να το γράφουν λάθος...

Κάν'του τεστ :closedeyes:

Έτσι θα μάθεις!!

:thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το θέμα είναι αν το νερό περιέχει ίχνη από απορυπαντικά ή όχι,

ξέρει κανείς σίγουρα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγω εχω χρησιμοποίηση απιονισμενο απο ldl το ειχα τεσταρει και ηταν ενταξει ως απιονισμενο εννοω το θεμα ειναι οταν καθαριζουν τους ηλεκτρολύτες και πετανε οξεα τοτε δυστηχως ειναι φαρμακι οποτε...οικολογια........α/ο :closedeyes::thumbup::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Για τα απιονισμένα νερά του εμπορίου το γνωρίζουμε, το θέμα μας είναι αν το νερό από το στεγνωτήριο είναι κατάλληλο

Link to comment
Share on other sites

Για τα απιονισμένα νερά του εμπορίου το γνωρίζουμε, το θέμα μας είναι αν το νερό από το στεγνωτήριο είναι κατάλληλο

ΟΧΙ.-

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Sugnwmi epidi eimai polu neos me ta enudria ktl se antikatastasi nerou sto enudrio mporoume na xrisimopoiisoume apionismeno nero? :excl:

kai an nai

meta bazoume antixlwrio kai baktiria? :excl:

Κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ εδώ: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?act=Search καθώς όλα έχουν αναλυθεί πλήρως, επίσης στο φόρουμ επιβάλλεται να γράφεις με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες για τη διευκόλυνση στην ανάγνωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω μια απλή σκέψη, δεν προσπαθώ να το παίξω ξερόλας

Οι υδρατμοί απο τα ρούχα δεν περιέχουν και υπολείμματα απο το μαλακτικό των ρούχων που είναι τίγκα στα χημικά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω μια απλή σκέψη, δεν προσπαθώ να το παίξω ξερόλας

Οι υδρατμοί απο τα ρούχα δεν περιέχουν και υπολείμματα απο το μαλακτικό των ρούχων που είναι τίγκα στα χημικά;

γιαυτο και τα πολλα τσου απο τους εμπειρους..... :excl:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το σκέφτηκα: Απιονισμένο νερό βγάζουν και τα airconditioner και η μητέρα μου το μαζεύει για το σίδερο. :excl:

Αυτό κάνει;

Όχι οτι λειτουργουν ακόμα τα airconditioner :excl:

Έγινε επεξεργασία - tsoum
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το σκέφτηκα: Απιονισμένο νερό βγάζουν και τα airconditioner και η μητέρα μου το μαζεύει για το σίδερο. :excl:

Αυτό κάνει;

Όχι οτι λειτουργουν ακόμα τα airconditioner :excl:

τσου.1 απο τα ιδια....
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το σκέφτηκα: Απιονισμένο νερό βγάζουν και τα airconditioner και η μητέρα μου το μαζεύει για το σίδερο. :excl:

Αυτό κάνει;

Αν τα ψαρια βγαζουν αυτοματα ατμο, οχι δεν κανει :excl:

ΥΓ εχουμε 1000000000000000000000000 ποστ οτι δεν κανουν αυτα τα νερα.

Βλακες ειναι οι πιο παλιοι ή χαζοι και δεν το ειχσν ανακαλυψει πρωτοι?

Γιαι πηγαιναν και αγοραζαν οσμωση οταν κοστιζε στις μεσαιωνκιες ενυδρειακες Π.Ι (προ ιντερνετ) εποχες μια απλη μικρη οσμωση 500 εβρω (ενω τωρα εχει 60 η ιδια)

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...