Jump to content

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...


Recommended Posts

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΧΑΡΙΟΣ !!!ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΞΥΛΟ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΒΓΗΚΑΝ ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ!!!!ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΥΧΙΤΙΚΟ ΑΥΤΟ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΠΑΡΑΣΗΤΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

Τα σαλιγκαρια ειναι απο τα φυτα που εβαλες , :closedeyes:

προβλημα θα ειναι μονο αν ειναι παρα μα παρα πολλα.

Πες μας κατι για το ενυδρειο σου .

Link to comment
Share on other sites

όπως είπε και ο φίλος watchmaker πές κάποια στοιχεία για το ενυδρείο σου...

και αν μπορείς βάλε και καμοιά φωτό απο τα σαλιγκάρια...

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 70 LT ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ 8 GUPPY 1 ΓΑΤΟΨΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΓΛΥΦΤΗ.ΣΑΣ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΟΝΟΜΑΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 70 LT ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ 8 GUPPY 1 ΓΑΤΟΨΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΓΛΥΦΤΗ.ΣΑΣ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΟΝΟΜΑΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.

αυτό που είμαι σίγουρος οτι μπορείς να το κάνεις, ειναι να γράφεις με μικρά.....

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 70 LT ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ 8 GUPPY 1 ΓΑΤΟΨΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΓΛΥΦΤΗ.ΣΑΣ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΟΝΟΜΑΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.

καλητερα γραφε με μικρα αν σου ειναι ευκολο..

σαλιγκαρια γεμισες απο τα φυτα και αυτο γιατι δεν τα εκανες απολυμανση.δεν ειναι ανησυχιτικο τοσο αλλα αν δεν σου αρεσουν και δεν τα θελεις τοτε ειναι ανησυχιτικο :closedeyes: πως ειναι τα σαλιγκαρια περιεγραψε τα μας λιγο ισως καταλαβουμε.

και κατι ακομη ο συνδιασμος σου δεν ειναι σωστος και εχει προβλημα.φιλικη μου συμβουλη να ξεκηνισεις το διαβασμα και ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις φωτό που είδα μοιάζουν με το ειδος lymnaea stagnalis οπότε πρεπει να τα βγάλω γιατι θα φάνε τα φυτά.Σας ευχαριστω για την βοήθεια!!!(και ναι ειναι γεγονος.....γράφω με μικρά)

Link to comment
Share on other sites

καλητερα γραφε με μικρα αν σου ειναι ευκολο..

σαλιγκαρια γεμισες απο τα φυτα και αυτο γιατι δεν τα εκανες απολυμανση.δεν ειναι ανησυχιτικο τοσο αλλα αν δεν σου αρεσουν και δεν τα θελεις τοτε ειναι ανησυχιτικο :thumbup: πως ειναι τα σαλιγκαρια περιεγραψε τα μας λιγο ισως καταλαβουμε.

και κατι ακομη ο συνδιασμος σου δεν ειναι σωστος και εχει προβλημα.φιλικη μου συμβουλη να ξεκηνισεις το διαβασμα και ολα θα πανε καλα.

γιατί θεωρεις οτι ο συνδιασμος δεν είναι σωστός?ποιο είναι το ειδος που έχω βάλει και δεν μπορείνα συμβιώσει με τα αλλα?Όπως είπα είμαι αρχαριος οπότε κάποιες διευκρινίσεις από τους πιο έμπειρους θα είναι για μένα πολύτιμες! :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

τα γκαπυ που εχεις τι ειναι ποσα αρσενικα ποσα θυλικα εννοω.δεν ειναι σωστος ο συνδιασμος σου γιατι τα ψαρακια σου εχουν διαφορετικες απαιτισεις στις συνθηκες νερου.και εκτος απο αυτο τα γατοψαρακια το μινιμουμ που μπορεις να βαλεις ειναι 6-7 ΚΑΙ Ο γλυφτης που εχεις μαλλον ειναι πλεκο γινεται ΤΕΡΑΣΤΙΟς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΙΤΡΑ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

φίλε xatzideca αν είναι πλέκο ο γλύφτης δεν πάει να πεί οτι θα γίνει τέρας...έχει πλέκο που γίνοναι το πολύ 8,10,12 εκατοστά...δεν είναι ντε και καλά ο common που γίνεται τέρας..

Έγινε επεξεργασία - Shadow_1
Link to comment
Share on other sites

φίλε xatzideca αν είναι πλέκο ο γλύφτης δεν πάει να πεί οτι θα γίνει τέρας...έχει πλέκο που γίνοναι το πολύ 8,10,12 εκατοστά...δεν είναι ντε και καλά ο common που γίνεται τέρας..

τι να πω ρε φιλε ισως να εχεις δικιο αλλα σε 70 λιτρα ενυδρειο ουτε, 12 εκατοστα ψαρι μεσα πως σου φενεται.?μακαρι να γινεται 8 εκατοστα οπως λες η να ειναι ancistrus καλητερα alla δεν νομιζω αν θελεις ρωτησε να μαθουμε :closedeyes: εξαλλου ο συνδιασμος της δεν ειναι σωστος και οι απαιτισεις του νερου επισης.αρα..? :thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

φίλε geo1980 βάλε καμοιά φωτό απο το γατοψαράκι σου και απο τον γλύφτη να δούμε ποιά είδη είναι...για να σου πούμε ακριβώς τί να κάνεις μην λέμε άσχετα...

Link to comment
Share on other sites

και τα γατοψαρα μπαινουν κοπαδακι οχι μονο ενα.ουτε ζευγαρι.σωστα βαλε μια φοτο να μας βοηθησεις.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό το γατοψαράκι μου.Περημένω ανυπόμονα τις παρατηρησεις σας...

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό το γατοψαράκι μου.Περημένω ανυπόμονα τις παρατηρησεις σας...

post-10261-1236503978_thumb.jpg

post-10261-1236504450.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...