Jump to content

Το πρώτο μου ενυδρείο! ;)


Recommended Posts

ναι ναι κανονικα το ριζομα το εβαλα να εξεχει ωστε να αναπτυχθουν αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι παει στραβα ?.. βασικα δεν ξερω αν αναπτυσοναται? :D

[/quotμην βιαζεσαι πατριωτη!!!!!οι ανουμπιες ειναι τα πιο ανθεκτικα φυτα!!!πρωσοπικα χωρις λιπασμα χωρις αζωτο και οι δικες μου εχουν γινει θηρια!το μονο προβλημα μετις ανουμπιες ειναι οτρι αργουν να αναπτυχθουν.αποτι δλεπω εχουν γινει καφε τα φυλλα?ειχαν γινει και εμενα μερικες ετσι αλλα εστρωσαν μονες τους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οσο γιατην υγεια των ρεντ καπ εχω να σου πω οτι μια ενδειξη ειναι τα πτερυγια.αν τα εχουν ανοικτα και τεντωμενα ειναι μια χαρα!παντα απο πρωσοπικη εμπηρια επειδη εχω ιδια ψαρια αν κανω λαθος ας μιληνουν οι παλαιουρες του φορουμ

Link to comment
Share on other sites

πρωσοπικα χωρις λιπασμα χωρις αζωτο και οι δικες μου εχουν γινει θηρια!το μονο προβλημα μετις ανουμπιες ειναι οτρι αργουν να αναπτυχθουν.αποτι δλεπω εχουν γινει καφε τα φυλλα?ειχαν γινει και εμενα μερικες ετσι αλλα εστρωσαν μονες τους

α ωραια να και ενα καλο μυνημα! :rasp:) ..ευχαριστω ! :D) αμα δεν τα κανω γιγαντες να μην με λενε Γιωργο! :rasp:)..σαν στοχο εχω να κατ κανω Γιγαντες και καπια στιγμη να τους προσφερω οσο ποιο ρεαλιστικο περιβαλον! ;) ...κατι αλλο βαριουνται ευκολα? γιατι απο χθες ειναι στην δεξια γωνια και κολυμπουν στο ιδιο υψος? :rasp:

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε φιλε και εμενα καποιες φορες δειχνουν σαν να βαριουνται αυτο δεν σημαινει οτι εχουν κατι.οταν κανεις πως ριχνεις τρεοφη ερχονται στηνα επιφανεια για να φανε?πιστευω και ειναι καθαρα αποψη μου οτι το σωμα τους ειναι ετσι που δεν τους κανει και τους καλυτερους κολυμβητες ειναι αρκετα τεμπελικα σε σχεση με αλλα χρυσοψαρα!!!παντως και εγω της εχω αδυναμια ειναι τα μονα χρυσοψαρα που κρατησα!

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε φιλε και εμενα καποιες φορες δειχνουν σαν να βαριουνται αυτο δεν σημαινει οτι εχουν κατι.οταν κανεις πως ριχνεις τρεοφη ερχονται στηνα επιφανεια για να φανε?πιστευω και ειναι καθαρα αποψη μου οτι το σωμα τους ειναι ετσι που δεν τους κανει και τους καλυτερους κολυμβητες ειναι αρκετα τεμπελικα σε σχεση με αλλα χρυσοψαρα!!!παντως και εγω της εχω αδυναμια ειναι τα μονα χρυσοψαρα που κρατησα!

Ευχαριστω ..ευχαρισρω Parris αν τελικα παρω το ενυδριο του θειου μου γυρο στα 180 lt θα βαλω αλλο ενα ζευγαρι αρσενικο και θυλικο να δω τελικα αν μπορω να τα αναπαραγω ...θα ειναι ενδαιφερον εμπειρια! :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ..ευχαρισρω Parris αν τελικα παρω το ενυδριο του θειου μου γυρο στα 180 lt θα βαλω αλλο ενα ζευγαρι αρσενικο και θυλικο να δω τελικα αν μπορω να τα αναπαραγω ...θα ειναι ενδαιφερον εμπειρια! :D

πως θα ξεχωρισιες το φυλλο των ψαριων ξερεις?
Link to comment
Share on other sites

πως θα ξεχωρισιες το φυλλο των ψαριων ξερεις?

εχω ακουσει και μαλλον ισχυει οτι το θυλικο εχει εξογκωμενο ''ποπακι'' αλλα μου ειναι δυσκολο να διακρινω σε αυτ που εχω τι γινεται και ανν τελικα ειναι ιδιου φυλλου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...