Jump to content

Καινουργια στη παρεα


Γοργώ

Recommended Posts

Καλημερα :rasp: . Το ονομα μου ειναι Δημητρα και χθες αγορασα τα πρωτα μου ψαρακια. Δεν εχω ξανα ασχολιθει με ψαρακια γι αυτο θα ηθελα καποιες πληροφοριες.

Πρωτα θα ηθελα να μου γραψετε τον τροπο που ξεχοριζουμε το φυλο.

Ενα αλλο προβλημα που εχω ειναι οτι το τα πτεριγια του ενος χρυσοψαρου(πανω κατω)ειναι κολημενα στο σωμα του και το ενα ματι του ειναι μαυρο.

Εαν καποιος ξερει οτιδιποτε θα παρακαλουσα να ενημερωση :D

Link to comment
Share on other sites

καλως ορισες Δημητρα.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry108162

ξεκινας απο το πανω λινκ,ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου?

επισης καποιες περισσοτερες πληροφοριες για το ενυδρειο σου θα ηταν χρησιμες!

μετρησεις κανεις?φιλτρανση?

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

καλος ορισες στην παρεα μας!!!!! :D:rasp:

Link to comment
Share on other sites

ξεκινας απο το πανω λινκ,ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου?

επισης καποιες περισσοτερες πληροφοριες για το ενυδρειο σου θα ηταν χρησιμες!

μετρησεις κανεις?φιλτρανση?

Το ενυδρειο μου ειναι 6Λιτρα αρκετα μικρο εχω βαλει ενα ασπρο χαλικι αλλα λογο οικονομικων δεν μπορεσα να προσθεσω κανενα διακοσμιτικο :D

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ :D

ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ :rasp:

Οταν λες (τα πρωτα μου ψαρακια) ποσα εχεις στα 6 λιτρα ???

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ :rasp:

ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ :rasp:

Οταν λες (τα πρωτα μου ψαρακια) ποσα εχεις στα 6 λιτρα ???

2 χρυσοψαρακια :D

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες! :D

6 λιτρα? :rasp:

Σε βαζο τα εβαλες τα καημενα? :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες :D

Το φυλλο των ψαριων δεν ειναι επειγον, θα τα πουμε αργοτερα αυτα.

Προς το παρον προσπαθησε να τα κρατησεις ζωντανα,

Παρε ενυδρειο 80+ λιτρω για τα δυο χρυσοψαρα (μεγαλωνουν και λερωνουν πολυ θελουν 40 λιτρα μινιμουμ το καθενα) ή επεστεψε τα σ'αυτον που σε παραμυθιασε.

Και διαβασε για το στρωσιμο του φιλτρου στο πρωτο λινκ που δωθηκε στην πρωτη απαντηση, πριν παρεις καποιο ψαρι.

Μετα εδω ειμαστε να βοηθησουμε και να απαντησουμε σε οτι απορια εχεις. :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες Δήμητρα!

Ειναι πραγματικά δύσκολος ο χώρος για 'μας τους αρχάριους,

αλλα με αρκετό διάβασμα και υπομονή θα βρούμε την άκρη .... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!

Μην φρικαρεις, ολοι ειμασταν στην θεση σου καποια στιγμη :D

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες :D

Το φυλλο των ψαριων δεν ειναι επειγον, θα τα πουμε αργοτερα αυτα.

Προς το παρον προσπαθησε να τα κρατησεις ζωντανα,

Παρε ενυδρειο 80+ λιτρω για τα δυο χρυσοψαρα (μεγαλωνουν και λερωνουν πολυ θελουν 40 λιτρα μινιμουμ το καθενα) ή επεστεψε τα σ'αυτον που σε παραμυθιασε.

Και διαβασε για το στρωσιμο του φιλτρου στο πρωτο λινκ που δωθηκε στην πρωτη απαντηση, πριν παρεις καποιο ψαρι.

Μετα εδω ειμαστε να βοηθησουμε και να απαντησουμε σε οτι απορια εχεις. :D

Ξερετε το προβλημα ειναι πως ειμαι μικρη και η μανα μου δεν τα συμπαθει ιδιετερα.Να φανταστητε το 6λιτρο με το ζορι μου το αγορασε ασε που δεν εχω χωρο ισα που χωραει.Τι να κανω????

Ειμαι προβληματισμενη απο την μια δεν θελω να τα επιστρεψω κι απο την αλλη δεν θελω να ειναι στενα. Παντως για 80 λιτρο δεν νομιζω μαλλον θα πρεπει να τα επιστρεψω :rasp:;):rasp::thumbup::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες :D

Το φυλλο των ψαριων δεν ειναι επειγον, θα τα πουμε αργοτερα αυτα.

Προς το παρον προσπαθησε να τα κρατησεις ζωντανα,

Παρε ενυδρειο 80+ λιτρω για τα δυο χρυσοψαρα (μεγαλωνουν και λερωνουν πολυ θελουν 40 λιτρα μινιμουμ το καθενα) ή επεστεψε τα σ'αυτον που σε παραμυθιασε.

Και διαβασε για το στρωσιμο του φιλτρου στο πρωτο λινκ που δωθηκε στην πρωτη απαντηση, πριν παρεις καποιο ψαρι.

Μετα εδω ειμαστε να βοηθησουμε και να απαντησουμε σε οτι απορια εχεις. :D

Ξερετε το προβλημα ειναι πως ειμαι μικρη και η μανα μου δεν τα συμπαθει ιδιετερα.Να φανταστητε το 6λιτρο με το ζορι μου το αγορασε ασε που δεν εχω χωρο ισα που χωραει.Τι να κανω????

Ειμαι προβληματισμενη απο την μια δεν θελω να τα επιστρεψω κι απο την αλλη δεν θελω να ειναι στενα. Παντως για 80 λιτρο δεν νομιζω μαλλον θα πρεπει να τα επιστρεψω :rasp:;):rasp::thumbup::rasp:

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!

μην στεναχωριεσαι..

ολοι τα περασαμε αυτα στην ηλικια σου!

εισαι απο τα μικροτερα, αν οχι το μικροτερο μελος του aquazone!!!!!!!!

καλη συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι εχουν καποιον που τους φερνει δυσκολιες στο χομπυ τους και στα ενδιαφεροντα τους.

Θα την βρεις την ακρη με λιγο εξυπνο τροπο και αγαπη πρωτα απ'ολα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε μπορει να σας φανει χαζω αλλα απο οτι φαινεται εκανα λαθος μετρησεις...10 λιτρα ειναι οχι 6 :D

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε το προβλημα ειναι πως ειμαι μικρη και η μανα μου δεν τα συμπαθει ιδιετερα.Να φανταστητε το 6λιτρο με το ζορι μου το αγορασε ασε που δεν εχω χωρο ισα που χωραει.Τι να κανω????

Ειμαι προβληματισμενη απο την μια δεν θελω να τα επιστρεψω κι απο την αλλη δεν θελω να ειναι στενα. Παντως για 80 λιτρο δεν νομιζω μαλλον θα πρεπει να τα επιστρεψω :thumbup::thumbup::D:rasp::blush:

μη φοβασαι οτι εκανες κατι κακο!!αν ηταν στο χερι σου θα τις κρατουσες,ετσι δεν ειναι??αυτο παει να πει οτι τις αγαπας και δε θες να τις αποχωριστεις!οσο για την ηλικια σου μην ανυσηχεις!! :rasp: εγω ειμαι 12 χρονων!

:D:rasp::rasp:;) ........

Link to comment
Share on other sites

Καλως όρισες στο ΑΖ!Μην ανυσηχείς φαντάζομαι οτι η μαμά σου αμα την πιέσεις λίγο θα σου πάρει πιο μεγάλο ενυδρείο!¨Ετσι και αλλιός και εγώ 12 χρονών είμαι!Ακόμα πιο μικρός απο εσένα!

Link to comment
Share on other sites

μη φοβασαι οτι εκανες κατι κακο!!αν ηταν στο χερι σου θα τις κρατουσες,ετσι δεν ειναι??αυτο παει να πει οτι τις αγαπας και δε θες να τις αποχωριστεις!οσο για την ηλικια σου μην ανυσηχεις!! :rasp: εγω ειμαι 12 χρονων!

:D:rasp::rasp::blush: ........

στο παραπανω κειμενο ξεχασα καποιες λεξεις!! :rasp:;):D ηθελα να σου πω απλα να τα κρατησεις σε μεγαλυτερο μερος..!! :thumbup::rasp::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...