Jump to content

Skimmer V2 1000 Tmc..Απορεια


malawimbuna

Recommended Posts

Απευθυνεται σε οποιον εχει παρομοιο σκιμμερ η γνωριζει..Το συγκεκρημενο σκιμμερ εχει μια τριπα στο καδο συλλογης της πρωτεινης.Επιδη αγοραστηκε καινουργιο πρεπει να μπει κατι εκει για να κλεισει η τρυπα η σωληνακι για να φευγουν τα υγρα.Το θεμα ειναι αφου εχει κατασκευαστει για να συγκρατει τη πρωτεινη τι ρολο παιζει η τρυπα αυτη.Δε νομιζω παντωσ για τον αερα γιατι στο καπακι του υπαρχει εξοδος.

Ευχαριστω

IMG_5273.jpg

IMG_5276.jpg

IMG_5278.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνεται σε οποιον εχει παρομοιο σκιμμερ η γνωριζει..Το συγκεκρημενο σκιμμερ εχει μια τριπα στο καδο συλλογης της πρωτεινης.Επιδη αγοραστηκε καινουργιο πρεπει να μπει κατι εκει για να κλεισει η τρυπα η σωληνακι για να φευγουν τα υγρα.Το θεμα ειναι αφου εχει κατασκευαστει για να συγκρατει τη πρωτεινη τι ρολο παιζει η τρυπα αυτη.Δε νομιζω παντωσ για τον αερα γιατι στο καπακι του υπαρχει εξοδος.

Ευχαριστω

IMG_5273.jpg

IMG_5276.jpg

IMG_5278.jpg

Στην συσκευασία θα πρέπει να έχεις μιά μικρή λαστιχένια τάπα, η οποία μπαίνει σε εκείνο το μέρος.Βασικά την χρησιμοποιείς εαν θέλεις να γεμίζει το ποτηράκι με απόβλητα και στην συνέχεια να το αδειάζεις.

Εγω όμως γιά παράδειγμα έχοντας το μεγαλύτερο μοντέλο που όμως δεν διαφέρει σε κάτι στο σημείο αυτό ,έχω προσαρμόσει λαστιχάκι το οποίο πάει σε αποχέτευση που έχω πίσω απο το ενυδρείο και έτσι το ποτηράκι δεν μαζεύει ποτέ απόβλητα...το καθαρίζω ώποτε κρίνω σκόπιμο χωρίς να έχω τον φόβο κάποια στιγμή να γεμίσει και με σφραγισμένη ευτη την έξοδο να πλυμηρίσει ο τόπος.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις που μπορω να βρω τετοια ταπα.ΑΝ δεν τη χτησιμοποεις εσυ..τι δινεις?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μρείς να βάλεις ένα σωληνάκι με μια βάνα. Πρέπει να είναι 6 ή 8 χιλιοτά. Βανάκι θα βρείς στα είδη αυτόματου ποτίσματος. Αν είναι 6mm, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα γνωστά ενυδρειακά βανάκια αέρα.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις που μπορω να βρω τετοια ταπα.ΑΝ δεν τη χτησιμοποεις εσυ..τι δινεις?

Ευχαριστω

Οπως τα λέει παρακάτω ο Νίκος.Δυστυχώς έχω μιά αρχή σε εξαρτήματα μηχανημάτων που χρησιμοποιώ να μην τα δίνω ακόμη και προς το παρών δεν μου είναι χρήσιμα.Ο μοναδικός λόγος είναι να μην λείπει τίποτε σε έναν μελοντικό αγοραστή εαν κάποια στιγμή αποφασήσω να το πουλήσω.....sory...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...