Jump to content

Recommended Posts

Δεν ειναι φιλος μου...Απλα στον χωρο του Graffiti ειναι απο τους κορυφαιους και ισως ο κορυφαιος ελλληνας και ετσι ειναι γνωστος σε ολους....

Το μαγαζι του λεγετε Nico Tattoo Studio.... Δεν ξερω κατι αλλο... <_<

Edit: βρηκα την διεύθυνση http://www.tattoo.gr/el/

Και εγώ ύστερα από πολύ ψάξιμο σε αυτόν θα πάω να το κάνω....στην Θεσσαλονίκη έχει καλό όνομα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 172
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ ύστερα από πολύ ψάξιμο σε αυτόν θα πάω να το κάνω....στην Θεσσαλονίκη έχει καλό όνομα.

Στην Θεσσαλονικη εχει αλλο ενα πολυ καλο νομιζω...Λεγονται Tattooligans...Κοιταξε το <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χτες ''τελειωσα'' κατα καποιο τροπο τη πλατη , λεω κατα καποιο τροπο γιατι απο Οκτωβρη παω για συνεχεια την υπολοιπη :):thumbup:

dsc1551800x600.jpg

Link to comment
Share on other sites

χτες ''τελειωσα'' κατα καποιο τροπο τη πλατη , λεω κατα καποιο τροπο γιατι απο Οκτωβρη παω για συνεχεια την υπολοιπη :):thumbup:

dsc1551800x600.jpg

Ωραία δουλειά, αλλά δεν τα πάω καλά με τα κινέζικα... Προσωπική άποψη αυτό! Θεωρώ πως με την συνέχεια θα τελειοποιηθεί... Εννοώ από λεπτομέρειες, καθότι δείχνει ότι του λείπουν! Περιμένουμε ενημέρωση από Οκτώβρη :(

Link to comment
Share on other sites

Me τα κινεζικα ουτε εγω τα παω καλα .

Με τα Γιαπωνεζικα τα πηγαινω καλυτερα :)

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο τατου το εκανα το 91 δεν ηταν μοδα τοτε και ηταν και δυσκολο σε γυναικα ..αντε κανα τριανταφυλακι και αυτο ομοπλατη...[το πρωτο ηταν πηγασος στο στηθος...]τελαυταια εχει γινη μοδα..η διαφορα ειναι πια ,το να μην εχεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο τατου το εκανα το 91 δεν ηταν μοδα τοτε και ηταν και δυσκολο σε γυναικα ..αντε κανα τριανταφυλακι και αυτο ομοπλατη...[το πρωτο ηταν πηγασος στο στηθος...]τελαυταια εχει γινη μοδα..η διαφορα ειναι πια ,το να μην εχεις!!!!

εχω ξεκινησει τα τατου απο το 97 , οποτε σε μενα δεν ειναι μοδα , ουτε χομπυ .....

Έγινε επεξεργασία - geosid
Link to comment
Share on other sites

ωραία τα τατουάζ , αλλά όχι για όσους θεωρούν την ομορφιά κινούμενο στόχο

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα που ειμαι παντρεμενος :)

Link to comment
Share on other sites

Στην Θεσσαλονικη εχει αλλο ενα πολυ καλο νομιζω...Λεγονται Tattooligans...Κοιταξε το :)

Τους γνωρίζω έχει κάνει ένας φίλος μου σε αυτούς tattoo.Εγώ θα το χτυπήσω από Οκτώβριο γιατί τώρα λόγο δουλειάς δεν γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

ονειρο ζωης ......

και μιλαμε για ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ οχι #@%$@#%

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όταν η... "χειρωνακτική εργασία" δεν έχει όρια:

http://www.sport-fm.gr/article/298263

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς τα παιδια που εχουν σχεση με τα tattoo .

μετα απο αρκετη σκεψη πηρα την αποφαση να κανω μια προσωπογραφια

επειδη ειναι κατι ποιο δυσκολο απο ενα απλο σχεδιο......

μιας και πρεπει να υπαρχει μεγαλη πιστοτητα.

ξερει καποιος καποιον καλλιτεχνη πανω στο συγκεκριμενο ειδος δερματοστιξιας ?

παρακαλω αν ξερει καποιος ας μου πει (στην αττικη παντα)

ειναι δυνατο να γινει σε μια επισκεψη......

Έγινε επεξεργασία - georgeg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν γνωρίζω για προσωπογραφίες και δεν ενδιαφέρθηκα ποτέ για να το ψάξω, σου προτείνω να πας στη Σωτήρος στον Πειραιά (πεζόδρομος) όπου έχει κάποια από τα καλύτερα τατουαζάδικα της Αττικής. Όλα τα στούντιο έχουν άλμπουμ με τις δουλειές τους. Ζήτα να δεις προσωπογραφίες και κρίνε εσύ ποιος θα σε ικανοποιήσει περισσότερο.

Η δουλειά αν θα βγει σε μία ή περισσότερες επισκέψεις, εξαρτάται κυρίως από το μέγεθος που θες να κάνεις. Άλλο να καλύψεις πχ το στήθος σου κι άλλο μία ολόκληρη πλάτη. Πήγαινε και συζήτα το με τον καλλιτέχνη και θα σου τα εξηγήσει όλα.

ΥΓ: Μεγάλη προσοχή στην καθαριότητα του στούντιο. Είναι ο νο1 παράγοντας που πρέπει να κοιτάξεις στην επιλογή σου!

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίος στις προσωπογραφίες είναι ο Bob Tyrell...

http://www.bobtyrrell.com/tattoos/index.html

...αλλά που να τον ψάχνεις τώρα? ;)

Link to comment
Share on other sites

Θελωωωωωωω και εγω -.-

και θελω κατι ξεχωριστό για αυτο θα το καθυστερήσω και σκεφτομαι κατι απο μυθολογια και πιο συγκεκριμένα θελω τις 3 μοιρες γιατι εχει καποιο νοημα και ειμαι και λάτρης της Ελληνικης μυθολογιας

Αλλα θελω ενα σχεδιο ξεχωριστο η να βαλω καποιον να μου το ζωγραφίσει

Οι Μοίρες: το νήμα της ζωής και το πεπρωμένο(Μοίρα, η Κλωθώ και η Λάχεση)

Μ αρεσει πολυ αντε να δουμε ποτε...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς τα παιδια που εχουν σχεση με τα tattoo .

μετα απο αρκετη σκεψη πηρα την αποφαση να κανω μια προσωπογραφια

επειδη ειναι κατι ποιο δυσκολο απο ενα απλο σχεδιο......

μιας και πρεπει να υπαρχει μεγαλη πιστοτητα.

ξερει καποιος καποιον καλλιτεχνη πανω στο συγκεκριμενο ειδος δερματοστιξιας ?

παρακαλω αν ξερει καποιος ας μου πει (στην αττικη παντα)

ειναι δυνατο να γινει σε μια επισκεψη......

Αθηνα : www.tattoos.gr ( Δημητρης Αρωνης )

Θεσσαλονικη : http://www.tattooligans.com/ ( Γιωργος Μαυριδης )

Ο Μαυριδης ξερω οτι εχει παρακολουθησει σεμιναρια για προσωπογραφιες , ριξε μια ματια στο site τους για να δεις τις δουλειες τους . ;)

Μια προσωπογραφια μπορει να βγει σε 2-3 ωρες εαν δεν εχεις καποιο προβλημα με τον ''πονο''

Link to comment
Share on other sites

Μια προσωπογραφια μπορει να βγει σε 2-3 ωρες εαν δεν εχεις καποιο προβλημα με τον ''πονο''

Eξαρταται παντα απο το μεγεθος ασχετα με το σχεδιο κ το αν θα εχει χρωμα εστω κ διχρωμια... Εγω εχω 2 tattoo στα χερια κ λογο μεγεθους σχεδιων, σκιων κ χρωματων βγηκαν το καθε ενα σε 2 συνεδριες απο 3 ωρες η καθε μια... κ δοξα το θεο αντεχα τον πονο...

Link to comment
Share on other sites

Eξαρταται παντα απο το μεγεθος ασχετα με το σχεδιο κ το αν θα εχει χρωμα εστω κ διχρωμια... Εγω εχω 2 tattoo στα χερια κ λογο μεγεθους σχεδιων, σκιων κ χρωματων βγηκαν το καθε ενα σε 2 συνεδριες απο 3 ωρες η καθε μια... κ δοξα το θεο αντεχα τον πονο...

σωστο αυτο

Αλλα συνηθως οι προσωπογραφιες γινονται σε μικρο μεγεθος .

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τον γνωριζετε :

http://www.myspace.com/paulboothtattoo/pho...too-art/1258287

δυστυχως ειναι πολυ μακρια απο την χωρα μας

με ενα απλο google search θα βρειτε και αλλες δουλειες του αν και δεν συνηθιζει να ανεβαζει

πολλες φωτος μαλλον για λογους copyrights ;)

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και τη γυναικα που ειχε ερθει φετος στο Διαγωνισμο - Εκθεση στην Ελλαδα

Luba Goldına

http://www.tattooartists.org/Gallery.asp?GalleryID=8641

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου αρεσουν τα τατοο αλλα οχι ολα, ορισμενα.μερικα ειναι πολυ υπερβολικα και βλακειες.οταν ημουν στην ισπανια για να κανεις τατοο ηταν εξεφτελιστικες τιμες με σχεση εδω.ειχα την ευκαιρια αλλα την εχασα. ;)για μενα τα πιο ωραια ειναι τα διακριτηκα και σε αποκρυφα σημεια ιδιος σε μια γυναικα και οχι που γεμιζουν ολο το σωμα τους.βεβαια ειναι θεμα γουστου το τι του αρεσει του καθενα.και αυτο δεν επιρεαζει τον χαρακτηρα του καθενα ουτε το σκουλαρικι.

γιατι πολυ λενε αμα φοραγε ο γιος μου σκουλαρικι θα του το ειχα βγαλει μαζι με το αυτι.εγω ειμαι κατα σε αυτο :thumbup: δεν παει να πει αμα φορας σκουλαρικι εχεις και ταττου εισαι φυλακοβιος,αλητης,κλεφτης....λαθος και πρεπει να το καταλαβουν οι ολοι. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λέω τώρα τα Χριστούγεννα να πάω να βαρέσω ένα αλλά έχω κολλήσει στο σχέδιο.Θέλω να έχει σχέσει με τον γιο μου αλλά όχι όνομα (λόγο μεγέθους) και προσωπογραφία.Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Λέω τώρα τα Χριστούγεννα να πάω να βαρέσω ένα αλλά έχω κολλήσει στο σχέδιο.Θέλω να έχει σχέσει με τον γιο μου αλλά όχι όνομα (λόγο μεγέθους) και προσωπογραφία.Καμία ιδέα?

Κάτι συγκεκριμένο που να εκφράσει το όνομά του ή ο χαρακτήρας του... Ή μήπως να βρεις το όνομά του σε κάποια περίεργη γλώσσα, πχ Κορεάτικα, Ινδουστικά, Ταϊλανδέζικα ή κάτι αντίστοιχο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...