Jump to content

Πιρανχας και Οσκαρ??


krisos

Recommended Posts

Αν θες σε παρακαλω ανεβασε καμια φωτοφραφια απο το ενυδριο σου να δω τι ακριβως ενοεις ? :D ..ποσο καιρο τα εχεις? ευχαριστω

εαν πας εδω θα δεις και τα δικα μου ψαρια και των αλλων παιδιων που δεν νομιζω οτι θα τους αρεσουν και πολυ οι περιγραφες σου για τα συγκεκριμενα ψαρια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εαν πας εδω θα δεις και τα δικα μου ψαρια και των αλλων παιδιων που δεν νομιζω οτι θα τους αρεσουν και πολυ οι περιγραφες σου για τα συγκεκριμενα ψαρια...

νταξ' ρε παιδια γνωμη μου ειναι μπορει να κανω και λαθος

Link to comment
Share on other sites

....κ τελος δεν πιστευω οτι παραπανω απο το 10% απο τους χομπιστες προσφερουν μια καλη ζωη στα ψαρια τους κ το 20%-30% προσπαθει αλλα δεν.....

Και αυτο δεν ισχυει μονο για τα πιρανχας.

Πιο ευκολα το συναντας στα γκαπακια και τα χρυσοψαρα. :rasp:

Μη πω για τα τετρας κλπ :D

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινα να ριξεις μια ματια στην κατηγορια των "θηρευτων" οπου θα μεταφερθει το θεμα σου κ θα δεις ομορφα μοναχικα πιρανχα σε ομορφα ενυδρεια ιδανικα στημενα για αυτα.

εχεις παρεξηγησει καποια πραγματα ισως επειδη δεν ετυχε να εχεις καποια τετοια ψαρια.

προσωπικα ειμαι ερωτευμενος με αυτα τα ειδη, εχω αρκετα κ τους προσφερω οτι καλυτερο μπορω.

βεβαια να ξερεις οτι κανενα ψαρι απο την στιγμη που δεν ειναι στο φυσικο του περιβαλλον δεν μπορει να ειναι πραγματικα ευτυχισμενο.

ακομα περισσοτερα ψαρια που ειναι απο τη φυση αγρια πιασμενα κ οχι απο αναπαραγωγες ενυδρειου.

μην ξεχνας οτι πολλα ψαρια οπως clown botia k cardinal ειναι συνηθως αγρια πιασμενα.

δεν θελω να αναφερθω για αυτα που ειναι απο αναπαραγωγες γιατι θα παει αλλου η ιστορια κ δεν θελουμε να ξερουμε τι περναν , που μεγαλωνουν αυτα τα ψαρια κ που καταληγουν πολλα απαυτα...

κ επανερχομαι στο θεμα.

αυτη τη στιγμη εχω:

serrasalmus elongatus

serrasalmus rhombeus X 2

serrasalmus manueli X 2

serrasalmus compressus

pygocentrus naterreri X 5

κ κανενα δεν ταϊζεται με ζωντανες τροφες για πολλους λογους.

θα σου φανει περιεργο αλλα αυτα τα ψαρια εχουν προσωπικοτητα ειδικα τα μοναχικα κ οσοι ειχαν καταλαβαινουν τι λεω.

αυτα που εχω καιρο κ εχουν εξοικιωθει μαζι μου ειναι σαν κουταβια.

το οτι καποιοι τα¨ϊζουν ζωντανες τροφες ή δεν εχουν σωστο ενυδρειο να τους προσφερουν ειναι αλλη ιστορια.

κ το να το κινηματογραφουν επισης αλλη.

εχω τοποθετηθει κ παλαιοτερα.

κ τελος δεν πιστευω οτι παραπανω απο το 10% απο τους χομπιστες προσφερουν μια καλη ζωη στα ψαρια τους κ το 20%-30% προσπαθει αλλα δεν.....

κ βεβαια ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει..............

να μην σας πριζω αλλο...

Υ.Γ.οι εκφρασεις σε ορισμενα σημεια θιγουν ατομα που εχουν τετοια ψαρια κ σας παρακαλω να ειστε πιο προσεχτικοι.

κοιτα δεν εθιξα κανεναν απλα κουβεντα κανουμε ...εχεις παντως ωραιες αποψεις και εισαι και συνηδιτοποιημενος σε αυτο που κανεις! :D

Link to comment
Share on other sites

Σωστος! :D ..δεν ειναι καπως ματαιοδοξο?? Δηλαδη αυτοι οι τυποι ''γουσταρουν'' βλεποντας ενας τετοιο θεαμα λογικα θα εχουν και τετοια συμεπεριφορα και στην ζωη τους εξω ..δηλαδη το ποιο πιθανο ειναι να ειναι επιπολαιοι και αμυαλοι ..λογικα η εικονα του ενυδρειου ισσως να διχνει και μια εικονα του χαρακτηρα μας

τι βλακειες είναι αυτες που ακουγονται; η εικονα του ενυδρειου δειχνει την εικονα του χαρακτηρα μας;

ελεος ρε συ

Link to comment
Share on other sites

τι βλακειες είναι αυτες που ακουγονται; η εικονα του ενυδρειου δειχνει την εικονα του χαρακτηρα μας;

ελεος ρε συ

..ασε καταλαβα ταιζεις πιρανχας με χρυσοψαρα?

Link to comment
Share on other sites

..ασε καταλαβα ταιζεις πιρανχας με χρυσοψαρα?

αυτο πως το καταλαβες φιλε ghalepas?

φιλε dnmhx εχεις δικιο αλλα θα σε παρακαλουσα να λειψουν αυτου του ειδους οι χαρακτιρισμοι κ να μην αυξηθουν οι τονοι.

Link to comment
Share on other sites

αυτο πως το καταλαβες φιλε ghalepas?

φιλε dnmhx εχεις δικιο αλλα θα σε παρακαλουσα να λειψουν αυτου του ειδους οι χαρακτιρισμοι κ να μην αυξηθουν οι τονοι.

αυτος πως με κρινει απο μεμονωμενα κομματια που εχω γραψει ?? :D ...αν δεν ειναι ανεγκεφαλος καποιος απο'' την εικονα ενος ενυδριου'' που ταιζεται πιρανχας με χρυσοψαρα τοτε απο πως κρινεις οτι καποιος ειναι βλαξ?? :rasp:

Link to comment
Share on other sites

αυτο πως το καταλαβες φιλε ghalepas?

φιλε dnmhx εχεις δικιο αλλα θα σε παρακαλουσα να λειψουν αυτου του ειδους οι χαρακτιρισμοι κ να μην αυξηθουν οι τονοι.

το δικαιολογεις? οτι τυπος διαβασε μεμονομενα κατι που εγραψα ...και εβγαλε συμπερασματα ...πως θα καταλαβει γιατι μιλαμε αν δεν διαβασει αυτα που γραφουμε??? οεο

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.οι εκφρασεις σε ορισμενα σημεια θιγουν ατομα που εχουν τετοια ψαρια κ σας παρακαλω να ειστε πιο προσεχτικοι.

δικαιολογω αυτο.

κ επειδη ο γραπτος λογος παρεξηγειται ευκολα θα σε παρακαλουσα να εισαι γενικοτερα πιο προσεχτικος.

Link to comment
Share on other sites

δικαιολογω αυτο.

κ επειδη ο γραπτος λογος παρεξηγειται ευκολα θα σε παρακαλουσα να εισαι γενικοτερα πιο προσεχτικος.

Αντωνη απο την αρχη εξηγω οτι δεν εχω τπτ με τα ψαρια ..απλα αναρωτιεμαι εξ' αρχης αν αξιζει τον κοπο να εχεις τετοια ψαρια ....ειμαι καινουριος με τα ''ενδρυακα'' ..και βασικα δεν ξερω αν μπορεις να τους παρεχεις τις καταλληλες συνθικες για να ζουν οσο το δυνατον ποιο φυσικα ..δεν αποκλιεται στο μελον αν δω οτι το πραγμα με τραβα να παρω και εγω να βαλω ...αλλα προς το απρον αρκουμαι στα χρυσοψαρα μου ..αλλα δεν ειναι κακο να γινεται κουβεντα ..δηλαδη γιατι να θιξω το οποιονδηποτε και μαλιστα μεσω ενος φορουμ? :D) καταλαβες αδερφε? :rasp:

Link to comment
Share on other sites

το δικαιολογεις? οτι τυπος διαβασε μεμονομενα κατι που εγραψα ...και εβγαλε συμπερασματα ...πως θα καταλαβει γιατι μιλαμε αν δεν διαβασει αυτα που γραφουμε??? οεο

Φιλε μου δεν νομιζω να διαβασε κατι μεμονομενο απο αυτα που εγραψες αλλα το στυλ γραψιματος σου ηταν αρκετα προκλητικο...σε οτι εγραψες!!! Τεσπα σε αυτο το forum δεν ειμαστε για να διαπληκτιζομαστε μεταξυ μας, ο καθενας εχει τις αποψεις του για καθε θεμα και οταν θελει να τις εκφραζει καλο ειναι να προσεχει τον τροπο που το κανει αυτο

και εαν ειναι να δημιουργηθουν εντασεις ας μη το κανουμε και καθολου!!

Link to comment
Share on other sites

δικαιολογω αυτο.

κ επειδη ο γραπτος λογος παρεξηγειται ευκολα θα σε παρακαλουσα να εισαι γενικοτερα πιο προσεχτικος.

Κοιτα αν τωρα ειναι ευεξαπτοι και θιγονται Ξυδι! :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν νομιζω να διαβασε κατι μεμονομενο απο αυτα που εγραψες αλλα το στυλ γραψιματος σου ηταν αρκετα προκλητικο...σε οτι εγραψες!!! Τεσπα σε αυτο το forum δεν ειμαστε για να διαπληκτιζομαστε μεταξυ μας, ο καθενας εχει τις αποψεις του για καθε θεμα και οταν θελει να τις εκφραζει καλο ειναι να προσεχει τον τροπο που το κανει αυτο

και εαν ειναι να δημιουργηθουν εντασεις ας μη το κανουμε και καθολου!!

οχι βρε τι εντασεις??:D ...ειμαι και εγω moderator σε διαφορα foroum ..εμπαση περιπτωση με την κουβεντα μπορουμε να λυσουμε πολλα προβλημα παρα να δημιουργησουμε :rasp:

Έγινε επεξεργασία - ghalepas
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν τωρα ειναι ευεξαπτοι και θιγονται Ξυδι! :D

Συνεχιζεις...

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζεις...

εσυ συνεχιζεις και δεν καταλαβαινω γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Το οτι καποιος ταιζει με ζωντανα ενω καποιος αλλος οχι δεν δειχνει τον χαρακτηρα του καθενος?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν τωρα ειναι ευεξαπτοι και θιγονται Ξυδι! :D

σου εχει γινει ηδη παρατηρηση για τον ειρωνικο κ προκλητικο τροπο γραφης σου.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι καποιος ταιζει με ζωντανα ενω καποιος αλλος οχι δεν δειχνει τον χαρακτηρα του καθενος?

μα το ταιζε και και το μαγνητοσκοπουσε αυτο λεμε ..δεν ειναι καπως ακραιο? ..δεν γυριζε ουτε ντοκυμαντερ ουτε ηταν κανενας του bbc ? :D) ..ο τυπος η μαλλον οι τυποι ηταν μαλιστα και χαρουμενοι

Link to comment
Share on other sites

Το οτι καποιος επιλεγει πιρανχας και καποιος αλλος επιλεγει χρυσοψαρα δεν δειχνει εικονα του χαρακτηρα του?

Link to comment
Share on other sites

Το οτι καποιος επιλεγει πιρανχας και καποιος αλλος επιλεγει χρυσοψαρα δεν δειχνει εικονα του χαρακτηρα του?

δεν νομιζω. εγω εχω κ πιρανχα κ guppy.

ειμαι διχασμενη προσωπικοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα Αντωνη δεν θα συνεχισω αλλο γιατι 1)εισαι προκατελημένος απενατι μου γιατι εχεις πιρανχας ...2) εισαι moderator και θελω να συνεχισω να γραφω στο φορουμ 3) ..δεν βλεπω να βγαζω ακρη ο αλλος με θιγει δεν παρεμβενεις εγκαιρα και τον δικαιολογεις

Έγινε επεξεργασία - ghalepas
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω. εγω εχω κ πιρανχα κ guppy.

ειμαι διχασμενη προσωπικοτητα?

antonis t83

Γιατι διαλεξες αυτα τα 2 ειδη?Ξυπνησες ενα πρωι και ειπες θα παρω γκαπις και πιρανχας?Μαλλον το εψαξες το θεμα ετσι δεν ειναι,και κατεληξες στα συγκεκριμενα για καποιους λογους,για να μην παρεξηγουμε δεν εννοω προφανως οτι οποιος εχει πιρανχας ειναι εγκληματιας

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα Αντωνη δεν θα συνεχισω αλλο γιατι 1)εισαι προκατελημένος απενατι μου γιατι εχεις πιρανχας ...2) εισαι moderator και θελω να συνεχισω να γραφω στο φορουμ 3) ..δεν βλεπω να βγαζω ακρη ο αλλος με θιγει δεν παρεμβενεις εγκαιρα και τον δικαιολογεις

1)δεν ειμαι προκατελημενος γιατι απλα σεβομαι ολους οσους εχουν ψαρια που τα αγαπουν κ τα φροντιζουν ανεξερτητως ποια ειναι αυτα, πραγμα που δεν κανεις εσυ.

2)αν ενεργουσα σαν moderator θα ειχες ηδη αναστολη δημοσιευσεων. αντιθετα στα μισα μου post σε παρακαλω να εισαι πιο προσεχτικος στις εκφρασεις σου κ με αγνοεις.

3)αυτο δεν το καταλαβα........ ποιος θιγει ποιον????????????????????

Link to comment
Share on other sites

antonis t83

Γιατι διαλεξες αυτα τα 2 ειδη?Ξυπνησες ενα πρωι και ειπες θα παρω γκαπις και πιρανχας?Μαλλον το εψαξες το θεμα ετσι δεν ειναι,και κατεληξες στα συγκεκριμενα για καποιους λογους,για να μην παρεξηγουμε δεν εννοω προφανως οτι οποιος εχει πιρανχας ειναι εγκληματιας

καλως ή κακως περασαν πολλα ψαρια απο τα χερια μου.

αυτη τη στιγμη εχω κ ενυδρειο με δισκους, ροδοστομα κ αλλα ψαρια.

γουστα ειναι αυτα. ο καθενας κανει τις επιλογες του. δεν μπορει να υπαρχει παντα για ολα μια εξηγηση.

σιγουρα υπαρχουν πολλα ψαρια στα οποια δεν βρισκω κατι το ιδιαιτερο.

στα πιρανχα βρηκα. ετσι απλα.

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...