Jump to content

Ενυδρείο Aquazone


Aquazone Project Team

Recommended Posts

Αξια πρώτος αυτο τον μήνα...πανέμορφο ενυδρείο με πολύ αγάπη και μεράκι.Τελικά τα όμορφα πράγματα δεν μπορούν να κρυφτούν με τίποτα....τα συγχαρητήριά μου Αλέξανδρε. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Πραγματι ελειπα τον τελευταιο καιρο, φωτογραφιζοντας τις ομορφιες της Θρακης μας και τι ευχαριστη εκπληξη που μου ετοιμασατε για την επιστροφη !! :unsure:

Ευχαριστω ολη την συντονιστικη ομαδα του ΑΖ και ολους εσας για την τιμη που μου κανατε να ανακηρυξετε το ενυδρειο μου ως το ωραιοτερο του μηνα Απριλιου.

Ειναι η καλυτερη επιβραβευση για μενα και πραγματικα μου δινετε κουραγιο να συνεχισω με νεα δυναμη την τελειοποιηση αυτου του Aquascape.

Να τονισω σε οσους αναρωτιουνται...Δεν θελει πολυ χρονο ενα φυτεμενο υψηλων απαιτησεων, ουτε πολλα χρηματα..ομως θελει πολυ διαβασμα και γνωση. Εκει ειναι το μυστικο :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Άξιος φίλε μου!!! :unsure:

Πάρα πολυ όμορφο το ενυδρείο σου!!!

Τα συγχαρητήρια μου και σου ευχομαι τα καλύτερα για τον διαγωνισμό!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητρια Raven!! :unsure::unsure::wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

1000 μπραβο :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φοβερό το ενυδρείο σου :) και με πολύ μεράκι η δουλειά που έχεις κάνει τα συγχαρητήρια και απο μένα.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

οταν αγαπας αυτο που κανεις σου βγαινει αυτο το αποτελεσμα μπραβο φιλε μου αρεσε παρα πολυ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απίστευτο,τα θερμά μου συγχαρητήρια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειλικρινα οταν ειδα αυτο το ενυδρειο εμεινα :thaman::thaman:... Αυτο το ξυλο στην δεξια μερια ειναι εκπληκτικο!!! Τι ξυλο ειναι?? Θαμνος ειδα στην αρχη της σελιδας ισχυει???

υ.γ :thaman: για την εξεραιτικη δουλεια σου!!! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτησω...Γιατι δεν γινεται πλεον ο διαγωνισμος Ενυδρειο aquazone? :D:hysterical: ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγια :D

Ότι πιο όμορφο έχω δει σε φυτεμένο ποτέ!

1000000 μπράβο και καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Χωρις αν ειμαι 100% σιγουρος νομιζω πως προκειται για Moorwood..

Aς μας πει ομως για σιγουρια ο φιλος Αλεξανδρος :hysterical:

Θαμνος απο τη Σαμο :D

Εξου και το ονομα του ενυδρειου "Skeleton of a bush" :hysterical:

Ωπ, τωρα το ειδα..συγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση.

Οπως λεει και ο Σπυρος , ειναι ο σκελετος ενος θαμνου που μαζεψα απο την φυση. Τον ειχα βρει σε ενα ψαρεμα κοντα στις εκβολες του Ασωπου στον Ωρωπο. Οι παραλια εκει εχει εκπληκτικα ξυλα και ριζες.

Στην αρχη τον ειχα παρει σαν διακοσμητικο για το σπιτι αλλα μου αρεσε τοσο πολυ που ειχα πει οτι θα το χρησιμοποιησω στο 1ο μου aquascape.

Το κακο ειναι οτι κρατησε μολις 8 μηνες πριν αρχισει να διαλυεται και καταστραφηκε σχεδον πριν τελειωσει το layout και σταλει στους διαγωνισμους.

Τελος να τονισω οτι δεν συνιστω τα ξυλα απο την φυση γιατι ισως αποδειχτουν μεγαλο ρισκο. Μπορει να εισαχθουν παθογονοι οργανισμοι στο ενυδρειο με ασχημες συνεπειες. Αν το αποφασισετε τοτε μειωστε τις ασχημες πιθανοτητες με πολυ καλη επεξεργασια, βρασιμο, χλωρινη, ξεπλυμα, ζεματισμα, υπερμαγγανικο καλιο και οτι αλλο μπορειτε να σκεφτειτε. Και καλο ειναι να μπει και μπολικος ανθρακας στην αρχη στα φιλτρα να τραβηξει τυχον τοξικα.

Εγω το τολμησα οχι για οικονομια, αλλα γιατι ηθελα κατι μοναδικο και ιδιαιτερο για τους διαγωνισμους. Αν δεν συνετρεχε τετοιος λογος θα προτιμουσα την σιγουρια των ενυδρειακων ξυλων.

Link to comment
Share on other sites

Tοτε δεν ειχε γινει ακομα γνωστο το ποσο πραγματικα μολυσμενος ειναι ο ποταμος. Για το ξυλο λες εσυ; δεν λες για τα λαβρακια και τα γοφαρια που επιασα εκει και τα ετρωγα ο ανυποπτος :D

Link to comment
Share on other sites

Tοτε δεν ειχε γινει ακομα γνωστο το ποσο πραγματικα μολυσμενος ειναι ο ποταμος. Για το ξυλο λες εσυ; δεν λες για τα λαβρακια και τα γοφαρια που επιασα εκει και τα ετρωγα ο ανυποπτος :D

Γιαυτο ειπα εισαι τυχερος που εισαι ζωντανος :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...