Jump to content

Help....


Recommended Posts

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ.....

ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 150 ΛΙΤΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΔΙΣΚΟ..10 ΝΕΟΝ...ΕΝΑ ΚΛΟΟΥΝ..ΕΝΑ ΓΛΥΦΤΗ..ΕΝΑ ΓΑΤΟΨΑΡΟ Κ 2 ΑΓΓΕΛΟΨΑΡΑ.

PH:8

GH:8

KH:13 ??????

...................???????????EINAI NORMAL?????

29-30 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΕΛΣΙΟΥ

ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ TETRATEC 600> 600 ΛΙΤΡΑ ΤΗΝ ΩΡΑ.ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ (ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗΣ)240Λ/ΩΡΑ

ΟΛΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑΙΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΕΩΣ ΜΙΚΡΑ.

PS: 1) ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΨΑΡΙΩΝ Κ ΤΩΝ ΦΥΤΩΝ..SORRRY!!!!

2) ΕΧΩ Κ 4 ΑΝΟΥΜΠΙΕΣ 3ΜΙΚΡΕΣ 1 ΜΕΓΑΛΗ.

ΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ??????

Link to comment
Share on other sites

Το νερο σου ειναι πολυ σκληρο για τα ψαρια που εχεις... οπως επισης και ο συνδιασμος ειναι εντελως λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν μονο με τυρφη καταφερεις κατι ... μαλλον θα χρειαστεις Α/Ο ...

Link to comment
Share on other sites

....ΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ??????

Πολλα.

Ακομα και να μαλακωσεις το νερο και να καταβασεις το pH, οι δισκοι ειναι κοπαδοψαρα που σε ομαδες 6+ και θελει ο καθενας 50 λιτρα νερο.

Το ιδιο και τα αγγελοψαρα, βαλε ακομα οτι θελουν πολυ ψηλο ενυδρειο 60+ εκ.

Το ιδιο και οι κλοουν, ομαδα 6+ (γινονται και 25-30 ποντους κανονικα)

Ο γλυφτης τι ειναι?

Τα neon tetra ειναι καλη ομαδα τα 10 αλλα σε αυτο το ενυδρειο ειναι ζωντανη τροφη για τις κιχλιδες σου.

Αν μαλακωσεις το νερο θα μπορεις να τα κρατησεις με καποιους πιο συμβατους συγκατοικους.

Οι 29-30 για δισκους ΟΚ αλλα δεν ειναι θερμοκρασιες για neon (μεχρι 27 max).

Αν εχεις κι αλλα ειδη φυτων οχι τοσο ανθεκτικα, με τετοιες θερμοκρασιες θα λιωσουν.

Σου εδωσα τα δεδομενα, τι πρεπει να αλλαξεις?

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια delta66 φιλε μου πρεπει να αλλαξω κ ενυδρειο...γιατι γουσταρω πολυ τους δισκους αλλα ειπα να φτασω στην ομαδα των 6 σιγα σιγα λογο κοστους...Εδω πανω κοστιζει ο ενας απο 45 κ ανω...

Αφου υπαρχουν αυτες οι γνωσεις οι καταστηματαρχες γιατι δεν συμβουλευουν τους πελατες..... :unsure::unsure::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αφου υπαρχουν αυτες οι γνωσεις οι καταστηματαρχες γιατι δεν συμβουλευουν τους πελατες.....

Αυτοι πουλανε δεν κανουν χομπι! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια delta66 φιλε μου πρεπει να αλλαξω κ ενυδρειο...γιατι γουσταρω πολυ τους δισκους αλλα ειπα να φτασω στην ομαδα των 6 σιγα σιγα λογο κοστους...Εδω πανω κοστιζει ο ενας απο 45 κ ανω...

Αφου υπαρχουν αυτες οι γνωσεις οι καταστηματαρχες γιατι δεν συμβουλευουν τους πελατες..... :unsure::unsure::wacko:

Εσυ μπορει να τους γουσταρεις, αλλα θα πρεπει να εχεις πολυ καλη εμπειρια, εχοντας μαθει πρωτα για μερικα χρονια με αλλα ψαρια λιγοτερο ευαισθητα.-

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...