Jump to content

Γατοψαρα


NECRON

Recommended Posts

Εχω ενα ενυδρειο 100λ και εχω μεσα 3κορυ αλμπινο 3κορυ αενεους 2 σινοδοντις ευτερους και 2 γλυφτες αγνωστης ταυτοτητος.Να βγαλω τους 2σινοδοντις και τον 1 γλυφτη και να βαλω μεσα 1 αλμπινο και 1 αενεους?Μεχρι στιγμης ολα κυλανε ομαλα.Εχω και ζωντανα φυτα μεσα.Καθομαι και τα παρατηρω με τις ωρες και δεν εχω δει καποια επιθετικη συμπεριφορα.Ο ενας ειαι ο μεγαλος που ειναι στην φοτο και ο αλλος ειναι αυτος στη 2η φοτο και πισω κατω απο το φιλτρο ειναι ο σινοδοντιςpost-13004-1240525403_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις δωσε μια γενικη φωτο του ενυδρειου σου να φαινετε ολο..

και δωσε μας τιμες και στοιχεια του ενυδρειου σου...

:unsure:

παντος νομιζω οτι τα ψαρια ειναι πολλα για το ενυδρειο σου..

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις δωσε μια γενικη φωτο του ενυδρειου σου να φαινετε ολο..

και δωσε μας τιμες και στοιχεια του ενυδρειου σου...

:unsure:

παντος νομιζω οτι τα ψαρια ειναι πολλα για το ενυδρειο σου..

Οι συνοδόντιδες θέλουν άλλες συνθήκες νερού από αυτές που θέλουν τα άλλα γατόψαρα! Το θέμα είναι τί συνθήκες νερού έχεις τώρα οπότε πρέπει να μας δώσεις τιμές!

Επίσης τα Corydoras είναι κοπαδόψαρα, κάτι το οποίο σημαίνει πως πρέπει να έχεις τουλάχιστον 7-8 άτομα. Αυτό σημαίνει πως στα 100L μπορείς να διατηρήσεις μόνο μία ομάδα Corydoras!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ενυδρειο 100λ και εχω μεσα 3κορυ αλμπινο 3κορυ αενεους 2 σινοδοντις ευτερους και 2 γλυφτες αγνωστης ταυτοτητος.Να βγαλω τους 2σινοδοντις και τον 1 γλυφτη και να βαλω μεσα 1 αλμπινο και 1 αενεους?Μεχρι στιγμης ολα κυλανε ομαλα.Εχω και ζωντανα φυτα μεσα.Καθομαι και τα παρατηρω με τις ωρες και δεν εχω δει καποια επιθετικη συμπεριφορα.Ο ενας ειαι ο μεγαλος που ειναι στην φοτο και ο αλλος ειναι αυτος στη 2η φοτο και πισω κατω απο το φιλτρο ειναι ο σινοδοντιςpost-13004-1240525403_thumb.jpg

Ναι, να βγάλεις τους 2 Σινοδοντις αλλά θα σου έλεγα και τους 2 Glyptopterichthus Gibbiceps άμμεσα, γιατί γίνονται μεγαλύτερο μέγεθος και απο το ίδιο το ενυδρείο σου...βάλε ένα ancistrus sp3,

και όπως λέει και ο φίλος stormtrooper τα κόρυ θελουν να είναι κοπαδάκι...πρόσθεσε μερικά :P

(τα αλβίνο αν είναι αλφική μορφή απο aeneus bronze είναι οκ :wub:

Κάνε μας μια παρουσίαση του ενυδρείου σου.

Καλή συνέχεια :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Εχω ένα μικρό 25λιτρο ενυδρείο με 3 corydoras και 1 albino corydoras. Επειδή έχω διαβάσει ότι τα cory καλό να είναι 6 ή 7 μαζί, υπάρχει πρόβλημα να προσθέσω άλλα 2 στο ενυδρείο ή καλύτερα να το αφήσω όπως έχει για να μην επιβαρύνω το νερό;

Αλλαγή φίλτρου κάνω κάθε εβδομάδα, αλλαγή νερού (1/3) γύρω στην εβδομάδα ή τις 10 μέρες.

Έγινε επεξεργασία - marko
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Εχω ένα μικρό 25λιτρο ενυδρείο με 3 corydoras και 1 albino corydoras. Επειδή έχω διαβάσει ότι τα cory καλό να είναι 6 ή 7 μαζί, υπάρχει πρόβλημα να προσθέσω άλλα 2 στο ενυδρείο ή καλύτερα να το αφήσω όπως έχει για να μην επιβαρύνω το νερό;

Αλλαγή φίλτρου κάνω κάθε εβδομάδα, αλλαγή νερού (1/3) γύρω στην εβδομάδα ή τις 10 μέρες.

Υπάρχει και τρίτη εναλλακτική που είναι η μοναδική σωστή.Να δώσεις πίσω τα Corydoras καθότι 25L ενυδρείο δεν κάνει για κοινωνικό!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...