Jump to content

μικρό οτοκυκλάκι


Recommended Posts

:):glare::D

Οι οτόκυκλοι μου αποφάσισαν να μου χαρίσουν και άλλα μικρά... και μάλιστα σε σκέτο νερό βρύσης ....

:D:D:D

Σήμερα λοιπόν έστησα παιδότοπο (την γεννήστρα με το τούλι) με μπόλικη μος και έβαλα τα 8 μικρά νεογέννητα.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν και απο μένα!!

Αυτό το φωτιστικό που εχεις (απο πανω απο το ενυδρείο πόσο το πήρες, απο πού και τι άνοιγμα έχουν τα ποδαράκια;

Link to comment
Share on other sites

:):glare::D

Οι οτόκυκλοι μου αποφάσισαν να μου χαρίσουν και άλλα μικρά... και μάλιστα σε σκέτο νερό βρύσης ....

:D:D:D

Σήμερα λοιπόν έστησα παιδότοπο (την γεννήστρα με το τούλι) με μπόλικη μος και έβαλα τα 8 μικρά νεογέννητα.

:blink::hysterical::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Είναι 3x24W T5, άνοιγμα ~62εκ. και το πήρα από δημοπρασία 35 Ευρώ + 30 Ε μεταφορικά :)

http://stores.shop.ebay.de/EQJ-Trading__W0QQ_armrsZ1

Link to comment
Share on other sites

... Στο Q- έχει ένα αντίστοιχο με 2 λάμπες γύρω στα 40€. Νομίζω....

Δεν είναι πολλά τα 72βατ για 70-αρι;

Οσο για το οτι δεν βλέπεις τα μικρά μην ανησυχείς. Θα βγούνε. Και μενα οι γαρίδες μου (συγκριση ελέφαντα -μυρμηγκιου αλλα...) είχαν γεννήσει και τις ξαναείδα μετά απο μιαμιση εβδομάδα.

Έγινε επεξεργασία - tsoum
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:excl::excl:;)

Οι οτόκυκλοι μου αποφάσισαν να μου χαρίσουν και άλλα μικρά... και μάλιστα σε σκέτο νερό βρύσης ....

^_^^_^:blush:

Σήμερα λοιπόν έστησα παιδότοπο (την γεννήστρα με το τούλι) με μπόλικη μος και έβαλα τα 8 μικρά νεογέννητα.

Μετά από ένα μήνα, έχουν επιβιώσει 4 μικρά, τα οποία πρέπει να είναι από 7 έως 10 χιλ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα, έχουν επιβιώσει 4 μικρά, τα οποία πρέπει να είναι από 7 έως 10 χιλ.

Wow! Μπράβο!!! Απο'δω και πέρα, δεν θα'πρεπε να έχουν πρόβλημα με τα άλλα ψάρια, ε;

Αλλες γέννες δεν είχες;

Link to comment
Share on other sites

Nα και ένα από τα μικρά:

DSC_3909_thumb.jpg

Άλλες γέννες δεν.

Σταδιακά μειώνω σκληρότητες γιατί το νερό μου είναι χάλια (ph 7.5, gh 16, kh 14)

Βαρέθηκα να κουβαλάω μπιτόνια και το είχα γυρίσει σιγά-σιγά σε σκέτο βρύσης....

Link to comment
Share on other sites

Είναι 3x24W T5, άνοιγμα ~62εκ. και το πήρα από δημοπρασία 35 Ευρώ + 30 Ε μεταφορικά :excl:

http://stores.shop.ebay.de/EQJ-Trading__W0QQ_armrsZ1

Συγχαρητήρια για τα μικρά και την όλη προσπάθεια.

Γιατί πήγαν τόσο ακριβά τα μεταφορικά από Γερμανία; ;) Ρωτάω γιατί ψάχνω για λάμπα παρόμοια κι εγώ και έχω βρει κάτι ( αλλά που πιάνει με τσιμπίδα στο ενυδρείο γύρω στα 12 ευρώ από Αγγλία) και με προβλημάτισες με τα τόσα μεταφορικά....

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο; Το ενυδρείο σου είναι από πάνω τελείως ανοιχτό ή το έχεις σκεπασμένο με πλέξι-γκλας διάφανο κάτω από την λάμπα;

Συγνώμη για το οφ- τόπικ. :excl:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για τα μικρά και την όλη προσπάθεια.

Γιατί πήγαν τόσο ακριβά τα μεταφορικά από Γερμανία; :excl: Ρωτάω γιατί ψάχνω για λάμπα παρόμοια κι εγώ και έχω βρει κάτι ( αλλά που πιάνει με τσιμπίδα στο ενυδρείο γύρω στα 12 ευρώ από Αγγλία) και με προβλημάτισες με τα τόσα μεταφορικά....

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο; Το ενυδρείο σου είναι από πάνω τελείως ανοιχτό ή το έχεις σκεπασμένο με πλέξι-γκλας διάφανο κάτω από την λάμπα;

Συγνώμη για το οφ- τόπικ. :excl:

Η τιμή για τα μεταφορικά ήταν καλή, το δέμα ήταν αρκετά μεγάλο.

Το ενυδρείο είναι τελείως ανοικτό από επάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έβαλα σφουγγάρι στα φίλτρα ελευθέρωσα τα μικρά και επιτέλους αφαίρεσα την γεννήτρια. Και σήμερα ανακάλυψα νέα γέννα ... :excl:

Link to comment
Share on other sites

DSC_3951_thumb.jpg DSC_3957_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

:hysterical:. Συγχαρητίρια! Τι άλλο να πει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...