Jump to content

Μοπανι με ρετσινι???


Recommended Posts

Πριν 10 μερες αγοαρασα ενα μικρο μοπανι και χθες που το εβαλα στο νερο παρατηρησα οτι σε ενα σημειο εχει κατι σαν ρετσινι!!!

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω αν ειναι καλο να το βαλω στο ενυδρειο!

Οποιος γνωριζει παρακαλω ας μου πει αν εχει προβλημα!!! :wub:

P5030346.jpg

P5030347.jpg

P5030348.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου ελεγα μην ανυσηχεις καθως προκειται για εναν φυσικο μυκητα.Θα κανει τον κυκλο του και θα φυγει μονος του.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ετσι οπως το σκεφτομαι ειναι οτι στη φυση ολο και καποιο ξυλο που ειναι μεσα στο νερο θα εχει κι αυτο ρετσινι αλλα το θεμα ειναι οτι στο ενυδρειο ειναι περιορισμενα τα πραγματα και μπορει να μου δημιουργησει κανενα προβλημα απο το πουθενα!Μηπως να το ξυσω με κανενα κατσαβιδι???

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να το ξύσεις και να το αφήσεις για λίγες ώρες σε κανέναν κουβά με νερό, δεν είμαστε σίγουροι οτι το νωπό ρετσίνι σε περιορισμένη ποσότητα νερού είναι ασφαλές (προσωπικά θα το άφηνα αφού ρητίνη είναι αλλά δεν μπορώ να σε πάρω στο λαιμό μου).

Link to comment
Share on other sites

Λες να το αφησω εε?Δεν υπαρχει καποιος που να του εχει τυχει τιποτα παρομοιο και να ξερει με σιγουρια να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το ψιλοεβγαλα με ενα μαχαιρακι αλλα ακομα εχει!Κανενας καμια αποψη περι του θεματος που να ξερει σιγουρα???Αν το βαλω μπορει και να μην εχει προβλημα αλλα φοβαμαι λιγο :bowdown: !!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το ψιλοεβγαλα με ενα μαχαιρακι αλλα ακομα εχει!Κανενας καμια αποψη περι του θεματος που να ξερει σιγουρα???Αν το βαλω μπορει και να μην εχει προβλημα αλλα φοβαμαι λιγο :bowdown: !!!

Να μη το φοβάσαι! Θα κάνει τον κύκλο του και θα φύγει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...