Jump to content

ΕΝΥΔΡΕΙΟ 60 Lit


Recommended Posts

για σας εχω και εγω εδω και δυο εβδομαδες ενυδριο 60lit εχω μεσα 5 χρυσοψαρα 1 γλυφτη 1 σαλιγκαρι και1 κογκολεζο.το βλεπετε λογικο ολο το σχημα; τι φιλτρο πρεπει να εχω γι'αυτα τα ψαρια;πρεπει να εχω μηχανιμα για φισαλιδες ειναι απαραιτητο αυτο; βοηθεια δεν εχω ιδεα.τα θελω τα ψαρακια μου.

Έγινε επεξεργασία - bizakias
Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις τα ψαρακια σου πρεπει να αλλαξεις συνθεση....Τα χρυσοψαρα δεν ταιριαζουν μαζι με πλεκο ουτε μαζι με κογκολεζους....Επεισης τα ψαρια σου ειναι υπεραρκετα για το ενυδριο αυτο..Σκεψου πως σε τα 60 λιτρα ειναι ιδανικα για ενα μονο χρυσποψαρο....Βεβαια αν συμφωνουν και οι εμπειροτεροι νομιζω πως μπορεις να κρατησεις 2 χρυσοψαρα και το σαλιγκαρακι σου....Μπορεις να βαλεις 2-3 φυτακια(οπου δεν θα χρειαζεσαι το οξυγωνο) και θα εχεις ενα ωραιο ενυδριο....

Καλως ηρθες απο εμενα...και καλο διαβασμα.....

Link to comment
Share on other sites

μπορω να συμφωνησο οτι ισως ειναι πολλα τα ψαρια γι'αυτο το ενυδρειο αλλα δεν βλεπω καμια περιεργη συμπεριφορα στον κογκολεζο.οσο για τον γλυφτη ολο χανετε στο ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

μπορω να συμφωνησο οτι ισως ειναι πολλα τα ψαρια γι'αυτο το ενυδρειο αλλα δεν βλεπω καμια περιεργη συμπεριφορα στον κογκολεζο.οσο για τον γλυφτη ολο χανετε στο ενυδρειο

Καλησπερα, τα πραγματα δεν γινονται βαση του το τι βλεπουμε εμεις αλλα το τι πρεπει να γινει...

Δυστηχως πρεπει να αποχωριστεις αρκετα απο τα ψαρακια σου... και σιγουρα ενα ζευγαρι που δεν θα συναντησεις ΠΟΥΘΕΝΑ στη φυση ειναι πλεκο-χρυσοψαρο...

Καλο διαβασμα και καλη συνεχεια στο φορουμ! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

To σαλικγαρι πιστευω πως ναι ταιριαζει...Τωρα για τον κογκολεζο δεν ξερω...Αν μπορεις βαλε μια φωτογραφια του ενυδριου σου....Και παλυ καλο ειναι να αποχωριστεις ολα τα ψαρια εκτος των 2 χρυσοψαρων...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν θα σε προτείνει κανείς ψάρια για τα χρυσόψαρά σου γιατί απλά ίδει αυτά που έχεις δεν χωράνε, μην κοιτάς τώρα που είναι μικρά.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη,,,,,αλλα και ο κονγκολεζος στα ειδη χρυσοψαρων δεν ανηκει?η κανω λαθος?

Έγινε επεξεργασία - mod
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη,,,,,αλλα και ο κονγκολεζος στα ειδη χρυσοψαρων δεν ανηκει?η κανω λαθος?

οχι δεν κανεις λαθος.

black moori=κονγκολεζος να δω τι ονομα ακομα θα σκαρφιστουν! :bowdown:

post-4281-1241654032_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...