Jump to content

Φουσκωμενος λογαριασμος Δ.Ε.Η.


Recommended Posts

Παιδια γεια σας,αφορμη που ανοιγω αυτο το θεμα ειναι ο τελευταιος λογαριασμος της Δ.Ε.Η. που μου ηρθε και ο οποιος με ...τσακισε!!!! Ετσι ηθελα να ρωτησω μηπως καποιος γνωριζει πως υπολογιζουμε kwh,watt.και αξια ρευματος?? Να αναφερω οτι υπολογισα ολες τις συσκευες των ενυδρειων σε watt ( φωτα, θερμοστατες,φιλτρα κ.τ.λ.) και φτανω γεματα τα 1000 watt ανα ωρα...μαλλον ειναι πολλα!!! Ο λογος που ρωταω ειναι μηπως μπορεσω να βγαλω τος κοστος των ενυδρειων ανα μερα,ανα μηνα και ουτο καθεξης....περιμενω απαντησεις!!! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αυτό το εξελάκι, μπορεί να σε βοηθείσει..

Συμπληρώνεις τα πεδία με τον δικό σου εξοπλισμό,watt κτλ....

______________.xls

Έγινε επεξεργασία - vagouras
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι οπως λες 1000watt την ωρα τοτε ειναι οντως πολλα.Aν καταναλωνεις 1000 watt την ωρα τοτε καναλωνεις 720 kwh.Παρε το λογαριασμο της ΔΕΗ και δες τις χρεωσεις και θα καταλαβεις.Δεν μπορει καποιος να σου δωσει ακριβη στοιχεια μιας και οπως θα δεις οι χρεωσεις της ΔΕΗ ειναι κλιμακουμενες και αν εχεις και νυχτερινο τοτε και αυτο εχει αλλη χρεωση και θα πρεπει να τα υπολογισεις εσυ.Ψαξε λιγο εδω εχει ξανασυζητηθει το θεμα αρκετες φορες με περισσοτερες λεπτομερειες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,αφορμη που ανοιγω αυτο το θεμα ειναι ο τελευταιος λογαριασμος της Δ.Ε.Η. που μου ηρθε και ο οποιος με ...τσακισε!!!! Ετσι ηθελα να ρωτησω μηπως καποιος γνωριζει πως υπολογιζουμε kwh,watt.και αξια ρευματος?? Να αναφερω οτι υπολογισα ολες τις συσκευες των ενυδρειων σε watt ( φωτα, θερμοστατες,φιλτρα κ.τ.λ.) και φτανω γεματα τα 1000 watt ανα ωρα...μαλλον ειναι πολλα!!! Ο λογος που ρωταω ειναι μηπως μπορεσω να βγαλω τος κοστος των ενυδρειων ανα μερα,ανα μηνα και ουτο καθεξης....περιμενω απαντησεις!!! :bowdown:

Φιλε δες μηπως σου εχουν κοπανισει τπτ αναδρομικα ..συνηθως δεν περνα ανθρωπος ανα δημινο να ελενχει τι εχουμε καταναλωσει ..και οταν περνα χονδρικα σου το λεω ελενχει αν εχουμε πληρωσει λιγοτερα και τα προσθετει στον επομενο λογαριασμο ! :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - ghalepas
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αυτό το εξελάκι, μπορεί να σε βοηθείσει..

Συμπληρώνεις τα πεδία με τον δικό σου εξοπλισμό,watt κτλ....

______________.xls

φιλε ευχαριστω πολυ ηταν πολυ καλο το εξελακι...και μου εβγαλε οτι θελω ημερησιως 1,70 για το καθε μεγαλο (700+700) λιτρα και 0,45 λεπτα για το μικρο(200 λιτρα)...επομενως δικαιολογειτε ο λογαριασμος να προσθεσεις κιολας οτι εναντι μου ηρθε σχεδον μηδενικο και τωρα στον εκκαθαριστικο μου ηρθε ολο μαζεμενο...τι να κανουμε τα χομπυ πληρωνονται...τη γυναικα ποιος την ακουει???? :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

φιλε ευχαριστω πολυ ηταν πολυ καλο το εξελακι...και μου εβγαλε οτι θελω ημερησιως 1,70 για το καθε μεγαλο (700+700) λιτρα και 0,45 λεπτα για το μικρο(200 λιτρα)...επομενως δικαιολογειτε ο λογαριασμος να προσθεσεις κιολας οτι εναντι μου ηρθε σχεδον μηδενικο και τωρα στον εκκαθαριστικο μου ηρθε ολο μαζεμενο...τι να κανουμε τα χομπυ πληρωνονται...τη γυναικα ποιος την ακουει???? :bowdown::bowdown:

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

για ρίξε και μια ματιά στο ρολόι της ΔΕΗ και σύγκρινε το με την τελευταία μέτρηση του λογαριασμού να δείς μήπως έχουν κάνει πατάτα....το έχω πάθει, μου είχαν χρεώσει 45 κιλοβάττ παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...