Jump to content

Κομμενες ουρες


Recommended Posts

Πηρα 2 κορυ και οι ουρες τους ηταν χαλι μαυρο.Εννοειται οτι θα τα παω πισω απλα αυτο ειναι ασθενεια και μπορει να μεταδοθει και στα αλλα κορυ?Σε τετοια περιπτωση υπαρχει θεραπεια? :bowdown:

post-13004-1241958986_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία δεν βοηθάει καθόλου στο να πούμε αν είναι ασθένεια ή όχι! Από συμπεριφορά πως πάνε?

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ζωηροτατα τρωνε κανονικα κανενα προβλημα απλα μονο οι ουρες τους φαινονται σαν φαγομενες.Μονο οι οθρες τους.Δεν καθονται να τα βγαλεις και φοτο ειναι υπερκινητικοτατα.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ζωηροτατα τρωνε κανονικα κανενα προβλημα απλα μονο οι ουρες τους φαινονται σαν φαγομενες.Μονο οι οθρες τους.Δεν καθονται να τα βγαλεις και φοτο ειναι υπερκινητικοτατα.

1. Τα κορυ; :bowdown: Για γραψε τι μετρησεις του νερου σου. :bowdown:

2. Ο βυθος που εχεις ειναι ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ γι'αυτα τα ψαρια. Προτιμουν την αμμο.-

Link to comment
Share on other sites

no3 εχω 6 no2 εχω 1,gh 4d,kh 5d,ph 6.8,cl20.Ενταξει θα βαλω αμμο βασικα εχω 10 αενεους τα 2 που πηρα προσφατα εχουν τετοιες ουρες τα αλλα ειναι μια χαρα.Θα τα παω πισω απλα αν αυτο που εχουν εναι ασθενια μπορει αν μεταδοθει και στα αλλα?Και αν ναι υπαρχει θερπεια? :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

no3 εχω 6 no2 εχω 1,gh 4d,kh 5d,ph 6.8,cl20.Ενταξει θα βαλω αμμο βασικα εχω 10 αενεους τα 2 που πηρα προσφατα εχουν τετοιες ουρες τα αλλα ειναι μια χαρα.Θα τα παω πισω απλα αν αυτο που εχουν εναι ασθενια μπορει αν μεταδοθει και στα αλλα?Και αν ναι υπαρχει θερπεια? :bowdown:

Όπως σου είπα δεν μπορεί να διακριθεί από την φωτογραφία αν είναι ασθένεια ή απλή ταλαιπωρία του ψαριού. Τα Cory δεν είναι συνεχώς κινητικά ψάρια. Αν εσένα συνέχεια σου κινούνται και μάλιστα είναι στην περιοχή του τζαμιού και ανεβοκατεβαίνουν σημαίνει πως κάτι μάλλον δεν πάει καλά. Αυτό που είναι σίγουρο είναι πως δεν πάνε καλά τα ΝΟ2 σου. ΝΟ2=1 σημαίνει δηλητήριο για τα ψάρια! Πόσο καιρό τρέχει το ενυδρείο και τί ρουτίνες ακολουθείς???

Link to comment
Share on other sites

Γραψε ΝΗ4, ΝΟ2, ΝΟ3 και ΡΟ4.-

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...