Jump to content

Η δίκη του Mall


Recommended Posts

H δίκη του Mall

Είναι το μεγαλύτερο σκάνδαλο της τελευταίας 20ετίας - και το πιο κρυφό.

Ίσως γιατί σε αυτό εμπλέκονται δύο πρωθυπουργοί, επτά υπουργοί και ο πιο πλούσιος Έλληνας στον κόσμο...

Η υπόθεση του Mall Athens, του «μεγαλύτερου αυθαίρετου της Ευρώπης», επρόκειτο να εκδικασθεί σε τελευταίο βαθμό από την Ολομέλεια του Συμβουλίου της Επικρατείας στις 8 Μαΐου. Αλλά για μία ακόμα φορά η υπόθεση πήρε αναβολή.

Μυστηριωδώς (:bowdown:, ακόμα και η ύπαρξη της δίκης αποσιωπείται από τα ΜΜΕ.

Όπως άλλωστε συμβαίνει εδώ και 9 χρόνια που το σκάνδαλο του Mall βρίσκεται σε εξέλιξη.

Ίσως γιατί στη δίκη του Mall διακυβεύεται κάτι πολύ σημαντικό.

Αν η πλευρά Λάτση χάσει, το Mall θα πρέπει να... κατεδαφισθεί ή έστω η εταιρεία Lamda να καταβάλει στο Δημόσιο πρόστιμα για κάθε αυθαίρετο τετραγωνικό (από τα 75.000...)! Οι άδειες των

δεκάδων καταστημάτων και των κινηματογράφων θα ανακληθούν ή δεν θα ανανεωθούν ξανά. Οι λιγοστοί πολίτες του Μαρουσιού που πριν από 8 χρόνια ξεκίνησαν τον δικαστικό αγώνα θα έχουν κερδίσει τον Λάτση, τον Σημίτη, τον Καραμανλή...

Όμως, εδώ παίζεται κάτι πιο μεγάλο κι από το ίδιο το σκάνδαλο. Εδώ είναι το μυστικό: Το 2003, η τότε κυβέρνηση για να αντιμετωπίσει το «πρόβλημα» με την αντισυνταγματικότητα του Mall,

σκαρφίστηκε ένα τέχνασμα ώστε να περνάει αντισυνταγματικές διατάξεις χωρίς να μπορεί το ΣτΕ να τις κρίνει. Από τότε, η εξωφρενική πατέντα δουλεύει συνέχεια, στην ουσία καταργώντας το ΣτΕ: χθες εκτροπή Αχελώου, σήμερα Βοτανικός, αύριο ίσως Ασωπός.

Αυτό διακυβεύεται στη δίκη του Mall: Θα επιβιώσει το ΣτΕ, η μόνη δημόσια αρχή που μπορεί να σταματάει τις εκάστοτε κρατικές αυθαιρεσίες; Ή θα χάσουμε οι πολίτες ένα από τα πιο

αποτελεσματικά μέσα προστασίας που μας απέμεινε....

Αν θέλετε η δίκη του Mall να πάψει να είναι μυστικό, αν θέλετε να σπάσει επιτέλους η ομερτά των ΜΜΕ, μάθετε περισσότερα (με ντοκουμέντα και υλικό που για πρώτη φορά δημοσιεύεται) στο www.facthemall.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλά και ωραία τα λές Γιώργο αλλά μάλλον ξεχνάς ότι ζείς στην Ελλάδα και ότι δέν πρόκειτε να γίνει τίποτα ούτε κάν με απόφαση του ευρωπαικού δικαστηρίου,εδώ φίλε μου μοιράζουμε τράπεζες χαρίζουμε ασφαλιστικές σταματάμε όποτε θέλουμε την βουλή για να παραγραφούν σκάνδαλα...

τί μας πέρασες ; ποιός λάτσης θα χάσει ποιός καραμανλής; πότε έγινε για να γίνει τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον να μην νομίζει ο κόσμος πως το Mall είναι κάποιο μεγάλο έργο όλων αυτών για το καλό μας...

Είναι τραγικό που δεν προβάλλεται καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγικό που δεν προβάλλεται καθόλου!

Αν υπηρχε ελευθερος τυπος, ισως να το προβαλλε... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο :bowdown::bowdown::bowdown:

Μπορει η δημοτικη αρχη να κανει τα στραβα ματια για ευννοητους λογους, αλλα και ο

Εμπορικος συλλογος της περοχης δεν φαινεται να ενδιαφερεται ιδιαιτερα.

Ο δικος μας για παραδειγμα απετρεψε την δημιουργια ενος τετοιου τερατος

στην περιοχη μας και κτοπιν πιεσης προς τον Δημο καταφεραμε να αγοραστει

απο αυτον με σκοπο να γινει χωρος πρασινου. Το προβλημα σε αυτα τα καταστηματα

δεν ειναι μονο η αυθαιρετη κατασκευη αλλα και η αδεια λαιτουργιας τους μια και υπαρχει

νομος που λεει οτι πρεπει να βρισκονται σε αποσταση χιλιομετρων απο κατοικιμενες περιοχες.

Μιλαω σαν εμπορος βλεπεις που ειμαι. Αρα δεν φταιει η Ελλαδα αλλα εμεις οι Ελληνες. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν φταιει η Ελλαδα αλλα εμεις οι Ελληνες. :bowdown:

ή τουλαχιστον οι πλειοψηφια

:bowdown::bowdown::bowdown:

Έγινε επεξεργασία - pan
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν φταιει η Ελλαδα αλλα εμεις οι Ελληνες. :bowdown:

Ναι σωστά, η Κίνα φταίει και εμείς οι Έλληνες όχι η Ελλάδα...Ά και ο ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον να μην νομίζει ο κόσμος πως το Mall είναι κάποιο μεγάλο έργο όλων αυτών για το καλό μας...

Είναι τραγικό που δεν προβάλλεται καθόλου!

Γιωργο πραγματικα δε γνωριζα τιποτα σχετικα με αυτο που αναφερεις και πραγματικα ειναι ισως (αν ισχυει) το πιο καλοκρυμμενο σκανδαλο . Και ειναι απαραδεχτο να συμβαινει κατι τετοιο .. τωρα για το ποιος φταιει και τι ... η ιστορια μας το εχει αποδειξη ..

Θελω να παω τη κουβεντα λιγο παραπερα ομως ξεχνωντας ουσιαστικα οτι ειναι αναμφισβιτητα παρανομο και κατακριτεο .

Η προταση σου αυτη "Τουλάχιστον να μην νομίζει ο κόσμος πως το Mall είναι κάποιο μεγάλο έργο όλων αυτών για το καλό μας... " καπως με "παραξενεψε" απο την εννοια του οτι και φυσικα δε το καναν για το καλο μας αλλα για τη κονομα τους αλλα απο κει και περα εμενα σαν Αντωνη δε με χαλαει καθολου που βλεπω αυτο το ωραιο κτιριο κατα τη γνωμη μου και πηγαινω και βολτουλα εκει περα και αραζω και πινω και το καφε μου και κανω χιλιαδυο πραγματα ... Θελω να πω οτι εμενα το Μall μαρεσει και το γουσταρω που υπαρχει ....

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά, η Κίνα φταίει και εμείς οι Έλληνες όχι η Ελλάδα...Ά και ο ΟΤΕ.

Σιγουρα ξερεις οτι οταν οι αρχαιοι ημων προγονοι ηταν πρωτοποροι στις

γνωσεις η Ελλαδα ειχε αλλο κυρος και αυτο οφειλοταν στους Ελληνες

μια και δεν ειχαν ουτε ΟΤΕ ουτε ΔΕΗ. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο πραγματικα δε γνωριζα τιποτα σχετικα με αυτο που αναφερεις και πραγματικα ειναι ισως (αν ισχυει) το πιο καλοκρυμμενο σκανδαλο . Και ειναι απαραδεχτο να συμβαινει κατι τετοιο .. τωρα για το ποιος φταιει και τι ... η ιστορια μας το εχει αποδειξη ..

Θελω να παω τη κουβεντα λιγο παραπερα ομως ξεχνωντας ουσιαστικα οτι ειναι αναμφισβιτητα παρανομο και κατακριτεο .

Η προταση σου αυτη "Τουλάχιστον να μην νομίζει ο κόσμος πως το Mall είναι κάποιο μεγάλο έργο όλων αυτών για το καλό μας... " καπως με "παραξενεψε" απο την εννοια του οτι και φυσικα δε το καναν για το καλο μας αλλα για τη κονομα τους αλλα απο κει και περα εμενα σαν Αντωνη δε με χαλαει καθολου που βλεπω αυτο το ωραιο κτιριο κατα τη γνωμη μου και πηγαινω και βολτουλα εκει περα και αραζω και πινω και το καφε μου και κανω χιλιαδυο πραγματα ... Θελω να πω οτι εμενα το Μall μαρεσει και το γουσταρω που υπαρχει ....

Και εγώ θα γούσταρα αν το είχε φτιάξει μια εταιρία με τον νόμο, τιμές για όλους και τη σωστή φορολόγηση αλλά όταν ακούω κάθε μέρα το πόσο κορόιδα μας πιάνουν Λάτσηδες και λοιποί δεν μπορώ παρά να ψιλοσιχαίνομαι να πατήσω, άσε τις τιμές που είναι από το διάστημα, αλλά και πάλι το παίζουμαι και κυριλέ που πήγαμε στο Mall και είδαμε ταινία και όχι σε κάποιον συνοικιακό κινηματογράφο.

Βέβαια για να μην βγάζω έξω την ουρά μου και εγώ πάω μια φορά το 3μηνο αλλά μου φαίνεται πολύ μούφα και ψεύτικη η όλη φάση, σαν το Ντουμπάι που είναι το λούνα παρκ του νεόπλουτου.

Αλήθεια ξέρει κανείς τι παίζει με τους μισθούς των εργαζομένων?

Link to comment
Share on other sites

Αν και σε γενικές γραμμές συμφωνώ οτι οι νόμοι ειναι για όλους , θα ηθελα να σκεφτούμε λιγο και το τρόπο που βγαίνουν οι νόμοι , και μήπως θα πρέπει σε κάποια στιγμή να τους ξαναδούμε (μη πώ τίποτα άλλο και μου ρίξουν κανένα warning , εδώ μέσα) .

Αυτά όμως θέλουν πολλή συζήτηση και καλή γνώση .

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον να μην νομίζει ο κόσμος πως το Mall είναι κάποιο μεγάλο έργο όλων αυτών για το καλό μας...

Είναι τραγικό που δεν προβάλλεται καθόλου!

Εδω ρε ξεθαψαν νομο του Μαρκεζινη για να μπορεσουν να πουλησουν το λιμανι του Πειραια.....

Ακουσατε τιποτα στην τηλεοραση;

Τωρα τι λεει ο νομος μη με ρωτησετε,γιατι θα φαω βαν αν ανοιξω το στομα μου σιγουρα.............. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα έχω πει και τα έχω ξαναπεί, γίνομαι και γραφικός!

Αυτοί που μπήκαν στο Mall τον Δεκέμβριο για διαμαρτυρία ήταν αλήτες αναρχικοί και ταραξίες (που δεν άφησαν ούτε χαρτάκι από τσίχλα πίσω τους) και όλοι οι υπόλοιποι που ψηφίζουν όλα αυτά τα ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ είναι οι κύριοι!

Το έχω δηλώσει και το έχω ξαναπεί:

ΕΝΕΡΓΗ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΑΚΙ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ!

Όλοι εμείς είμαστε υπεύθυνοι γι'αυτή τη κατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα έχω πει και τα έχω ξαναπεί, γίνομαι και γραφικός!

Αυτοί που μπήκαν στο Mall τον Δεκέμβριο για διαμαρτυρία ήταν αλήτες αναρχικοί και ταραξίες (που δεν άφησαν ούτε χαρτάκι από τσίχλα πίσω τους) και όλοι οι υπόλοιποι που ψηφίζουν όλα αυτά τα ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ είναι οι κύριοι!

Το έχω δηλώσει και το έχω ξαναπεί:

ΕΝΕΡΓΗ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΑΚΙ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ!

Όλοι εμείς είμαστε υπεύθυνοι γι'αυτή τη κατάσταση!

Θα συμφωνησω μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε Νίκο, δηλαδή θα αφήσεις τον κάθε αμόρφωτο και τον κάθε έναν αδιάφορο και ασυνείδητο να αποφασίσει για εσένα και όλους?

Και τι εννοείς ενεργή αποχή? εμένα η αποχή με πάει σε παθητική στάση...

Εκτός αν σχεδιάζεις πραξικόπημα... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε μωρα τα λαμ#για να κανουν την δουλεια τους! :bowdown::bowdown: ..γιατι για τις παρανομες βιλες ποιος μιλαει ? ..για την καταπατιση των δασων μας παλι τι γινεται? ζουμε την εποχη της μιζας και της ρεμουλας ..δεν πιστευω οτι μπορει να αλλαξει κατι πλεον ...μονο χειροτερα μπορει να γινουν τα πραγματα ...η διαφθρα ξεικνα απο πολυ χαμηλα και φτανει πολυ ψηλα ολοι κοιτουν την τσεπη τους φυσικα το Τεχνικο Επιμελητηριο ειναι απων οι υπουργοι δεν κανουν σωτσα την δουλεια τους και οι πολεοδμιες παραμενουν οι ποιο διευθαρμενς υπηρεσιες! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε μωρα τα λαμ#για να κανουν την δουλεια τους! :bowdown::bowdown: ..γιατι για τις παρανομες βιλες ποιος μιλαει ? ..για την καταπατιση των δασων μας παλι τι γινεται? ζουμε την εποχη της μιζας και της ρεμουλας ..δεν πιστευω οτι μπορει να αλλαξει κατι πλεον ...μονο χειροτερα μπορει να γινουν τα πραγματα ...η διαφθρα ξεικνα απο πολυ χαμηλα και φτανει πολυ ψηλα ολοι κοιτουν την τσεπη τους φυσικα το Τεχνικο Επιμελητηριο ειναι απων οι υπουργοι δεν κανουν σωτσα την δουλεια τους και οι πολεοδμιες παραμενουν οι ποιο διευθαρμενς υπηρεσιες! :bowdown:

Εδω θα διαφωνησω.Η διαφθορα ξεκινα απο πολυ ψηλα,και φτανει χαμηλα. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εδω θα διαφωνησω.Η διαφθορα ξεκινα απο πολυ ψηλα,και φτανει χαμηλα. :hysterical:

..οπως και να το παρεις ειναι το ιδιο πχ πες ειμαι γονιος οκ? ..λεμε τωρα αν εμενα μου διορισουν τα παιδια μου και παω και ψηφισω υπερ του Α η του Β κομματος δεν ειμαι διεφθαρμενος και εγω? :bowdown: ..τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα :bowdown: ..ελα οποτε θες Χαλκιδα να σε παω σε πολιτειες αφθαιρετες διπλα στο κυμμα εκει θα παθεις φυσικα εκει δεν κουνιεται φυλλο για τι ολοι ειναι κονομιμενοι και οι πολεοδομειες κανουν τα στραβα ματια! :bowdown: ..εδω ολοκληρος Υποργος ειχε αφθαιρετα και εκανε τον ανιξερο σημειοτεον ηταν Πολιτικος Μηχανικος ...για ποιο Μολ μιλαμε τωρα και πατε να βγαλετε ..εκει εχουν πεσει χοντρα πακετα ..ξερω πολλες λεπτομερειες μας τα εξηγουσε ο καθηγητης μας στο εργαστηριο στην Σχολη οπου φοιτουσα :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - krisos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα έχω πει και τα έχω ξαναπεί, γίνομαι και γραφικός!

Αυτοί που μπήκαν στο Mall τον Δεκέμβριο για διαμαρτυρία ήταν αλήτες αναρχικοί και ταραξίες (που δεν άφησαν ούτε χαρτάκι από τσίχλα πίσω τους) και όλοι οι υπόλοιποι που ψηφίζουν όλα αυτά τα ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ είναι οι κύριοι!

Το έχω δηλώσει και το έχω ξαναπεί:

ΕΝΕΡΓΗ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΑΚΙ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ!

Όλοι εμείς είμαστε υπεύθυνοι γι'αυτή τη κατάσταση!

Και να τα Ξαναπεις και να γινεσαι Γραφικος!!!! Ας ειμαστε εμεις οι γραφικοι. :bowdown:

+1000

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε Νίκο, δηλαδή θα αφήσεις τον κάθε αμόρφωτο και τον κάθε έναν αδιάφορο και ασυνείδητο να αποφασίσει για εσένα και όλους?

Και τι εννοείς ενεργή αποχή? εμένα η αποχή με πάει σε παθητική στάση...

Εκτός αν σχεδιάζεις πραξικόπημα... :bowdown:

Σας το έχω πει πως απέναντί μου ΑΚΡΙΒΩΣ μένει ο Σ.Παττακός??? :bowdown: Επίσης στον ίδιο δρόμο με μένα, στα 50 μέτρα, μένει ο Ν.Μακαρέζος! Έχω γείτονες μπουμπούκια!!! Επίσης έχω 5-6 βιβλία του Παττακού με σπέσιαλ προσωπική αφιέρωση :bowdown:

Αν εξηγήσω εδώ μέσα τί εννοώ με την φράση "ΕΝΕΡΓΗ ΑΠΟΧΗ" θα ανοίξουμε πολύ μεγάλη κουβέντα η οποία δεν οδηγεί πουθενά, μέσω φόρουμ, και είναι σχεδόν βέβαιο πως θα "κατηγορηθώ" ως αντιδημοκρατικός... Κάτι το οποίο έχω δηλώσει πως είμαι και δεν έχω κανένα πρόβλημα να το ξαναπώ πως είμαι ΠΛΗΡΩΣ ενάντια της δημοκρατίας και ΥΠΕΡΜΑΧΟΣ της αξιοκρατίας.

Ακριβώς για το ότι είμαι υπέρμαχος της αξιοκρατίας, ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ σε καμία περίπτωση η δική μου ψήφος να ισοδυναμεί με την ψήφο του καθυστερημένου, του υπερήλικα, του πλούσιου κ.ο.κ. Για να φέρω ένα παράδειγμα (αν και πρέπει να το έχω ξαναπεί): Πόσοι υπερήλικοι πάνε να ψηφίσουν στις εκλογές? Πόσοι από αυτούς έχουν το δικό μου μέλλον? Πόσοι από αυτούς δέχονται τα "σταυρωμένα φακελάκια" από τα παιδιά/ανίψια τους για να πάνε να το ρίξουν κατευθείαν μέσα στην κάλπη? Και θέλει κάποιος να μου πει να δεχτώ πως η δική μου ψήφος έχει την ίδια αξία με αυτή?

Επίσης: Πόσοι από εσάς έχετε διαβάσει το Σύνταγμα? Το ξέρετε πως ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρει πως η συμμετοχή στην διαδικασία των εκλογών δεν είναι υποχρεωτική? Γιατί όμως δεν μας το λένε ΠΟΤΕ ξεκάθαρα? Γιατί κυκλοφορούν "αστικοί μύθοι" που λένε πως αν δεν ψηφίσεις δεν μπορείς να βγάλεις πχ διαβατήριο? Γιατί ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ θέλουν να συμμετέχουμε σε αυτή τη διαδικασία? Γιατί μας ζητάνε να τους "κρίνουμε"? Εγώ έχω τις δικές μου απαντήσεις οι οποίες στηρίζονται σε υποθέσεις και όχι σε αποδείξεις και γι'αυτό δεν θα τις αναφέρω εδώ. Απλά αναλογιστείτε το κι εσείς... Τί θέλουν να πετύχουν με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

"Όμως, στη δίκη του Mall παίζεται κάτι μεγάλο, κάτι πιο μεγάλο κι από το ίδιο το σκάνδαλο.

Εδώ είναι το μυστικό: Το 2003, η τότε κυβέρνηση για να αντιμετωπίσει το «πρόβλημα» με την αντισυνταγματικότητα του Mall, σκαρφίστηκε ένα τέχνασμα ώστε να περνάει αντισυνταγματικές υπουργικές αποφάσεις χωρίς να μπορεί το ΣτΕ να τις κρίνει. Από τότε, η εξωφρενική πατέντα δουλεύει συνέχεια: χθες εκτροπή Αχελώου, σήμερα ίσως Βοτανικός, αύριο Ασωπός…"

http://www.blogal.gr/facthemall/2009/03/01...%BF%CF%85-mall/

Περαστικα μας.

ΥΓ οποιος ψηφιζει ακομα ή φοβαται ή ειναι "υπαλληλος".

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένετε τα ΜΜΕ να βγάλουν τα σκάνταλα στην επιφάνια τότε θα περιμένετε πολύ ακόμη. Υπάρχουν πολλά σκάνταλα και κάποια δεν θα τα μάθουμε σε αυτήν την ζωή.

Τα ΜΜΕ είναι η ποιο διαφθαρμένη κανονικοί ομάδα (εξαίρεσης πάντα υπάρχουν).

Αποδείξεις για αυτά που λέω υπάρχουν τόσες πολλές που θα πάρει σελίδες για να της αριθμήσω.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα περισσότερες εξηγήσεις για την αποχή, τι πετυχαίνετε με αυτό?

Δηλαδή αν πάρουνε κάτω από 50% και τα 2 μεγάλα κόμματα μαζί δεν θα τους τσούξει? Δεν θα ισιώσουν καθόλου? Δεν θα φοβηθούν?

Αν είναι έτσι τότε πρέπει να βρείτε μια εναλλακτική λύση για να μην είστε αόρατοι, βάλτε τους μπουρλότο, τι να πω... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα περισσότερες εξηγήσεις για την αποχή, τι πετυχαίνετε με αυτό?

Δηλαδή αν πάρουνε κάτω από 50% και τα 2 μεγάλα κόμματα μαζί δεν θα τους τσούξει? Δεν θα ισιώσουν καθόλου? Δεν θα φοβηθούν?

Αν είναι έτσι τότε πρέπει να βρείτε μια εναλλακτική λύση για να μην είστε αόρατοι, βάλτε τους μπουρλότο, τι να πω... :bowdown:

Αν υπάρξει 80% αποχή δεν θα τσούξει κανέναν? Στην τελική εμένα ούτε που με ενδιαφέρει αν θα τους τσούξει ή όχι! Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΟΥΝ για όλα όσα έχουν κάνει! ΟΛΑ όμως! Οι λύσεις που μπορώ να προτείνω εγώ, μόνο φιλήσυχες δεν είναι γι'αυτό και δεν τις αναφέρω. Εγώ από την άλλη τις μέρες των εκλογών, "επαναστατώ" με τον δικό μου τρόπο... και όχι στον καναπέ μου!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα θα πρεπει να επαναστατουμε καθε μερα και να μην περιμενουμε να γινει κατι ετσι ωστε να αφυπνιζομαστε πρωσορινως και μολις περασει τα Ξεχασαμε ολοι. Η επανασταση ειναι τροπος ζωης, οχι στο μοντελο της αντιδρασης μονο και μονο για αντιδραση αλλα υπαρχουν τοσοι πολλοι τομεις της κοινωνιας που χρειαζονται αλλαγη,πεταμα ανατροπη περα απο κομματικες ταυτιοτητες,αφου δεν υπαρχει κατι που να κανει την διαφορα, ετσι νομιζω οτι οι εκλογες ειναι το πιο φασιστικο μερος της πολιτικης που εφαρμοζουν αφου κυβερναει η μειοψηφια αλλα πιστευω οτι θα πρεπει να οργανωθουμε Μονοι μας και να μην θελουμε Διαχειρηστες-Νταβατζηβες των Δικαιωματων μας. Τωρα βεβαια περι πληρους αποχης ετσι ωστε να ταρακουνηθουν και καλα ΔΕΝ εξαρταται απο εμας τον Λαουτζικο, οπως μας λενε ολες οι ηγεσιες των κομματων , για κατι τετοιο. Παντα θα βρουν Τροπους ετσι ωστε να ξαναπαρουν την εξουσια η να τους ξαναβαλουν με το ετσι θελω του ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ.Δηλαδη Χουντες Πραξικοπηματα Πολεμοι και τα τελευταια χρονια εχουν εφευερει και τη λεξη Τρομοκρατια και αντε καθαρισε. Η κουβεντα αυτη ειναι Τεραστια και σιγουρα δεν φτανουν 10 γραμμες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...