Jump to content

Καλησπέρα και από μένα.


anesperos

Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα λάτρεις του βυθού. Σκοπός μου είναι να μάθω πολλά και διάφορα από σας πάνω στον τομέα των ψαριών. Και ευχαριστώ προκαταβολικά για την οποιαδήποτε βοήθειά σας! :bowdown: (Ήδη ροκανίζω πολλά post)

Και χωρίς να χάσω χρόνο, ξεκινώ με την μεγαλύτερη απορία μου.

Θέλω να στήσω ένα σωστό ενυδρείο, γύρω στα 100 λίτρα, με μια όμορφη παρέα ψαριών. Το θέμα μου όμως είναι ότι θέλω να το βάλω στο στούντιο ηχογραφήσεων. Ξέρω ότι σχεδόν όλα τα ψάρια έχουν πρόβλημα με μεγάλες εντάσεις ήχων, και θα ήθελα την γνώμη σας πάνω σε αυτό το θέμα, ίσως να μου υποδείξετε κάποια λίστα ανθεκτικών στον ήχο ψαριών. Μην φανταστείτε ένταση night-club! Αλλά κάτι σαν το hi-fi δυνατά.

Για την ώρα έχω ήδη μέσα ένα 25λιτρο ενυδρείο, με φίλτρο, θερμοστάτη, μπουρμπουλίθρες, και τρία χαριτωμένα ψαράκια (χρυσόψαρο, μόλλυ και πλακοστομάκι) τα οποία έχουν αντέξει 3 βδομάδες τώρα. (επιφυλάσσομαι για περισσότερες πληροφορίες του υπάρχοντος, για ένα επόμενο post μου εδώ).

Οποιαδήποτε πληροφορία για το συγκεκριμένο "θεματάκι" του ήχου, θα ήταν πολύτιμη!

Για την ακρίβεια περιμένω με μεγάλη αγωνία!

Καλησπέρα σας ξανά, συγχαρητήρια για αυτό σας το πόνημα, και... καλή μου αρχή! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

:bowdown:

Ωραίο username :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

welcome to AZ!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορισες στην παρεα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για το καλοσόρισμα! ;)

Τα λέμε εδώ γύρω. :thumbup:

(ακολουθεί φωτογραφία από τα 25 λίτρα με τους 3 κολητούς μου)

post-13449-1242776526_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε πληροφορία για το συγκεκριμένο "θεματάκι" του ήχου, θα ήταν πολύτιμη!

Για την ακρίβεια περιμένω με μεγάλη αγωνία!

Ξερεις ποσες φορες πολλαπλασιάζεται ο ηχος μέσα στο νερο?...

...σιγουρα δεν θα ηθελες να ήσουν ψαρι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...