Jump to content

Serrasalmus Compressus


Recommended Posts

προς το παρων μαλλον ειναι οκ , αλλα σιγουρα θα χρειαστη κατι αρκετα μεγαλητερο .

παρεα δεν πιστευω να θελει :thumbup:

και μαξ μεγεθος 20-25εκ

Ευχαριστω.

Υ.Γ. Δε ρωταω για να την πω στο Σταθη, αλλα γιατι θελω να κανω κι εγω αντιστοιχο project

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σε τι να του την πεις :thumbup: , μια χαρα μου φαινετε ο μαγκας , το μονο που δεν μου αρεσει ειναι οι διαστασεις του ενυδρειου , πιο μακρυ αντι για πιο ψηλο πιστευω θα τον βολευε καλυτερα :P

Link to comment
Share on other sites

σε τι να του την πεις :P , μια χαρα μου φαινετε ο μαγκας , το μονο που δεν μου αρεσει ειναι οι διαστασεις του ενυδρειου , πιο μακρυ αντι για πιο ψηλο πιστευω θα τον βολευε καλυτερα :hysterical:

Πανω σε αυτο αναφερομαι κι εγω..... :hysterical:

Μη χαλαμε ομως το θεμα!!!

Σταθη μου... σουπερ ο μικρος!!!

Υ.Γ. Τα νεον??? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Υ.Γ. Δε ρωταω για να την πω στο Σταθη, αλλα γιατι θελω να κανω κι εγω αντιστοιχο project

Επιδη το ψαρι δεν ηταν δικο μου, ουτε το αγορασα, το ψαρι ηταν του φιλου μου του Αντωνη. ο οποιος μου το εδωσε με την προηποθεση να το προσεχω και να το φροντιζω οσο αυτος...

Οποτε πριν το παρω ενυμερωθηκα για το τι χρειαζετε...δεν πηρα ενα ψαρι και το εβαλα οπου να'ναι, οπως να'ναι....

το ψαρι αυτο εχει πολυ αργη αναπτηξη, το τεληκο του μεγεθος δεν ξεπερναει τα 20 αντε 22cm σε ενυδρεια... θελει λιτρα απο 80 - 90 το λιγοτερο οταν ειναι σε νεραρη ηλικια μεχρι 120 - 150 οταν μεγαλωσει...

σε αντιθεση απο πολλα πιρανχα τα οποια ζουνε σε μερη χωρις βλαστιση (γιαυτο βλεπουμε setup μονο με ξυλα και ριζες) το συγκεκριμενο θελει αρκετα φυτα για να κριβετε... κατι το οποιο βλεπω και με τα ματια μου.... (ολη την ωρα ειναι χομενο μεσα σε καποιο φυτο και καμουφλαρετε)....

τελος να αναφερω οτι το διετολογιο του περιελαμβανει: φιλετο γλωσας, κοτοπουλο και γαριδες.

αυτα σε γενικες γραμμες.... οτι αλλη απορια εχετε εδω ειμαστε...

ps ριξτε και μια ματια εδω:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=255143

Link to comment
Share on other sites

σε τι να του την πεις :hysterical: , μια χαρα μου φαινετε ο μαγκας , το μονο που δεν μου αρεσει ειναι οι διαστασεις του ενυδρειου , πιο μακρυ αντι για πιο ψηλο πιστευω θα τον βολευε καλυτερα :hysterical:

το γνωριζω αυτο... και θα του παραγκιλο αμεσα ενα ριο 125.... 80 ποντους μηκος... ηταν να το παρω τωρα, απλα μου αλαξε τα σχεδια ενα νεο ενυδρειο π θα στησω... ριο 180.....με αφρικη... οποτε το πιρανι θα περιμενει λιγακι... :thumbup::P

Link to comment
Share on other sites

το γνωριζω αυτο... και θα του παραγκιλο αμεσα ενα ριο 125.... 80 ποντους μηκος... ηταν να το παρω τωρα, απλα μου αλαξε τα σχεδια ενα νεο ενυδρειο π θα στησω... ριο 180.....με αφρικη... οποτε το πιρανι θα περιμενει λιγακι... :thumbup::P

Σταθη μου, δε διαφωνησα, αλλα κι εγω σε RIO 125 λεω να κανω το ιδιο project και ηθελα να μαθω.

(Αυτο θα γινει μολις μεταφερθει το african στα 1000λτρ!!)

Σαφεστατα και ηξερες πριν το παρεις τι ήθελε!!! :hysterical:

Θα τα πουμε και απο κοντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...