Jump to content

Apple Snail με Zebra Snail!!!


Recommended Posts

Εχω μια απορια και ζητω μια απαντηση!

Ξερω οτι τα zebra snail δεν αναπαραγονται η τουλαχιστον δεν εκκολαπτονται τα αυγα που κανουν!Οταν ειναι ομως ενα Apple snail με ενα zebra snail υπαρχει περιπτωση το πρωτο να αρχισει και να κανει αυγα τα οποια να εκκολαπτονται?

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια και ζητω μια απαντηση!

Ξερω οτι τα zebra snail δεν αναπαραγονται η τουλαχιστον δεν εκκολαπτονται τα αυγα που κανουν!Οταν ειναι ομως ενα Apple snail με ενα zebra snail υπαρχει περιπτωση το πρωτο να αρχισει και να κανει αυγα τα οποια να εκκολαπτονται?

Η απάντηση είναι ΦΥΣΙΚΑ και όχι!

Όμως εδώ υπάρχει ένα μυστικό :thumbup: Τα Apple Snails μπορούν να ζευγαρώσουν μία φορά και να κρατήσουν το σπέρμα ζωντανό για πολύ καιρό και για παραπάνω από μία γέννες! Αυτό σημαίνει πως αν το Apple Snail σου το πήρες πρόσφατα (περίπου μήνα) υπάρχει περίπτωση να είχε συγκρατήσει μέσα του σπέρμα και τώρα να βρήκε τις κατάλληλες συνθήκες να αποθέσει τα αυγά γονιμοποιημένα.

Ελπίζω να απάντησα στην ερώτησή σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Νικο τα σαλιγκαρια σου ειναι τελεια...;) Μετα απο 2 βδομαδες που τα παρατηρω δεν τα εχω βαρεθει ακομα....Εκτος του οτι η πλατη του ενυδριου μου ειναι λες και εχει περασει αμαξυ και εχει κανει drift το υπολοιπο ενυδριο το εχουν κανει τζαμι....:thumbup: Ασε που φοβαμε μην μου φανε τον Pleko τον τελευταιο καιρο συνεχεια τα βλεπω να αεβαινουν στην ουρα του οταν αραζει και εκεινος τα πεταει...:D

Link to comment
Share on other sites

Ασε που φοβαμε μην μου φανε τον Pleko τον τελευταιο καιρο συνεχεια τα βλεπω να αεβαινουν στην ουρα του οταν αραζει και εκεινος τα πεταει...;)

Πρόσεξέ το καλά αυτό! Προσπαθούν να τον πιάσουν από την ουρά και να τον φέρουν σβούρες. Είναι η λαβή "Οβελίξ-εναντίον-Ρωμαίου" που τους έμαθα!!!

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι ΦΥΣΙΚΑ και όχι!

Όμως εδώ υπάρχει ένα μυστικό :thumbup: Τα Apple Snails μπορούν να ζευγαρώσουν μία φορά και να κρατήσουν το σπέρμα ζωντανό για πολύ καιρό και για παραπάνω από μία γέννες! Αυτό σημαίνει πως αν το Apple Snail σου το πήρες πρόσφατα (περίπου μήνα) υπάρχει περίπτωση να είχε συγκρατήσει μέσα του σπέρμα και τώρα να βρήκε τις κατάλληλες συνθήκες να αποθέσει τα αυγά γονιμοποιημένα.

Ελπίζω να απάντησα στην ερώτησή σου ;)

Ok με καλυψες!Ευχαριστω πολυ :D !!!Απλα εχω ενα apple snail εδω και δυο μηνες περιπου μαζι με τον μονομαχο και σκεφτομαι να του βαλω ενα η και δυο ζεμπρα για παρεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ok με καλυψες!Ευχαριστω πολυ :thumbup: !!!Απλα εχω ενα apple snail εδω και δυο μηνες περιπου μαζι με τον μονομαχο και σκεφτομαι να του βαλω ενα η και δυο ζεμπρα για παρεα!!!

Άφοβα! Ανωμαλίες δεν θα κάνουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...