Jump to content

Ζωνη ασφαλειας και κρανος.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

wow φιλε,εισαι ο πρωτος στους δισκουςμπρωτος στο ψαρεντουφεκο και πρωτος στις μηχανες!!!! πως τα προλαβαινεις ολα αυτα? ;)

Ειναι επειδη ..... δεν δουλευω!!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασες την μπαντα...:D

;)

:D

:D:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

;)

ειδες τα κομματα μας για να σε εχουν ανεργο τι καλο σου κανουν?

και με μουσικη???ασχολεισε??? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Την υπογραφη μου με ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟΟΟΟ ΜΕΓΓΑΑΑΑΛΛΛΑΑΑΑΑ γραμματα ΔΕΝ την βλεπεις; :thumbup:

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:;):thumbup::D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Την υπογραφη μου με ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟΟΟΟ ΜΕΓΓΑΑΑΑΛΛΛΑΑΑΑΑ γραμματα ΔΕΝ την βλεπεις; :thumbup:

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:;):thumbup::D:D:D

Λεει κατι για γαλαζια ονειρα,επισης ειναι ανενεργο λινκ.

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:Κανε copy, paste και αναζητηση στο Google.- ;)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε copy paste κανε δεν ειναι τπτ το δυσκολο.....

ναι οκ thanks

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:Κανε copy, paste και αναζητηση στο Google.- ;)

Μολις βρηκα το ελατωμα σου....Γραφεις αργα... :D:D:D:thumbup::thumbup:

Και δεν χρειαζεται καν αναζητηση στο Google απλα επελεξε την διευθυνση που ειναι ηδη γραμμενη στην μπαρα που γραφεις για να επισκευτεις μαι ιστοσελιδα και αφου ειναι επιλεγμενη κανεις δεξι κλικ και επικοληση(ετσι αντικαθισταται αυτοματα)στην συνεχεια Enter και Voila

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

πολυμηχανημα,τι αλλα κανεις εκτος απο αυτα?

Link to comment
Share on other sites

πολυμηχανημα,τι αλλα κανεις εκτος απο αυτα?

Σαν να το ξεφτυλισαμε λιγο το θεμα ε? ;)

Link to comment
Share on other sites

Σαν να το ξεφτυλισαμε λιγο το θεμα ε? ;)

Σαν να εχεις δικιο....Αλλα εγιναν ολα πολυ γρηγορα..:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σαν να το ξεφτυλισαμε λιγο το θεμα ε? ;)

:thumbup::D:D:D:thumbup::thumbup:

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

:thumbup::D:D:D:thumbup::thumbup:

Καλο το CSS δεν λεω, χρησιμο ... ΑΛΛΑ

...οταν μου το κανουν ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ στις Σερρες ΠΩΣ να παω?

Με 40 βαθμους μεσα στην πιστα ...Θα λιωσω!!! :thumbup:

Ασε που με βλεπω με τετοια ΝΤΑΛΑ να παιρνω Κ6-Κ7-Κ8 και να φευγω καρφι για την Κ16... ;)

Έγινε επεξεργασία - sarevock
Link to comment
Share on other sites

Ισοθερμικο καλο (π.χ. Dainese Cool Max, X-Shocs), πατατακια και πολλα ισοτονικα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ισοθερμικο καλο (π.χ. Dainese Cool Max, X-Shocs), πατατακια και πολλα ισοτονικα. ;)

Εχω ενα καλο τις Spidi ... κραταει για καλοκαιρι αλλα ρε συ , ελεος!

Ας το κανουν ανοιξη! ή εποχη χωρις ζεστη... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ακομη ομως να μαθουμε τι ειναι το 180+20+0.5=200.5

Ειναι απλος κωδικας επιβιωσης στην κινηση της πολης.

Αλλα η διαφορα ειναι οτι η Αθηνα δεν ειναι πολη ειναι ζουγκλα και δεν σε σωνει μονο αυτος. ;)

180+20+0.5=200.5

180 μοίρες πρέπει να είναι το ΚΑΘΑΡΟ οπτικό μας πεδίο προς την κατεύθυνση κίνησής μας. Αν κάτι μας κρύβει ένα μέρος του οπτικού πεδίου, ΔΕΝ περνάμε.

20 , πρέπει να είναι ΤΟ ΠΟΛΥ, σε χλμ/ω η διαφορά ταχύτητας, που έχουμε με την ταχυτητα των μποτιλιαρισμένων αυτοκίνητων που περνάμε ανάμεσα τους.

0.5, είναι το ποσοστό απόστασης που πρέπει να έχουμε σε κάθε πλευρά μας από τα αυτοκίνητα. Δλδ πρέπει ΠΑΝΤΑ να προσπαθούμε να περνάμε ανάμεσα στα αυτοκινητα ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ του κενού γίνεται. Ακόμα και αν πρέπει να πηγαίνουμε ζιγκ-ζάγκ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι ΟΛΟ το χρονο το κανουν. Αμα δεν βολευεσαι καντο στα Μεγαρα που τα εκανα και εγω (καλυτερα ειναι γιατι θελει τεχνικη λογω στενοτητας :thumbup: ).

Υ.Γ. Το σκισαμε τελειως το θεμα; :D:D;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι ΟΛΟ το χρονο το κανουν. Αμα δεν βολευεσαι καντο στα Μεγαρα που τα εκανα και εγω (καλυτερα ειναι γιατι θελει τεχνικη λογω στενοτητας :thumbup: ).

Σερρες βολευομεθα! :thumbup:

Υ.Γ. Το σκισαμε τελειως το θεμα; :D:D;)

Μπαααα.... :D

Link to comment
Share on other sites

|ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ

http://www.greektube.org/content/view/63766/2/

180 μοιρες. αν ειναι σου ερχεται και απο πισω.

20 χλμ. περαστε διπλα απο φορτηγο με 20 χλμ ανα ωρα, ακομα και 10 και αν πεταχτει ενα παιδακι στο μισο μετρο πριν περασετε το φορτηγο και μπορεσετε... κοκκαλοστε το.

0,5 αν ο δεξιος κανει ελιγμο λογω λακουβας που ειδε τελευταια στιγμη σπρωξτε τον να φυγει απο τη μεση.

Αυτα ειναι γενικοι κανονες που μπορει καποιος να τα βγαλει και μονος του. ολα παιζουν και ειναι εξαρτηση των συνθηκων που επικρατουν στον δρομο τη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη. τα υπολοιπα για εμενα ειναι γνωσεις προκατακτικου σταδιου. η θεωρια σε συνδιασμο πραξης σε συνθηκες πιστας ειναι γι αυτους που ειναι αρχαριοι ή γρηγοροι και τα περισσοτερα ισχυουν για πιστες.

η οδηγηση θελει υπομονη, εμπειρια, σωστη χρηση της επιδεξιοτητας (αν εχει) του καθε οδηγου ή αναβατη, υπευθυνοτητα, κ.α..... αλλα ιδιαιτερα ικανοντητα να προβλεπεις τη κινηση του αλλου πριν αυτος σκεφτει να κανει.

καλη η μηχανη, μου ερεσει κι εμενα πολυ. Καλο το αυτοκινητο, το ζω απο πολυ μικρος. Για καπιους ειναι ομορφα χομπι αλλα ρε παιδια μονο σε πιστα. Και οτι μαθαινουμε εκει πρεπει να μενει εκει. Ο καθε δρομος ειναι διαφορετικος, οπως και η οδηγηση στην πολη με την οδηγηση στην επαρχια. Οπως η οδηγηση το χειμωνα με την οδηγηση το καλοκαιρι.

Εγω δεν ειμαι ο σωστος και ο τελειος οδηγος, ουτε εχω παρακολουθησει σεμιναρια και ουτε εφαρμοζω πολλα απο αυττα που λεω. Εχω ηδη τρακαρει (στα 34 μου) τοσες φορες, (κυριως με ΙΧ) οσες εσεις ολοι θα τρακαρετε σε ολη σας τη ζωη. Οσοι θελουν και μπορουν ας με ακουσουν.

Και σε οσους δεν εχει τυχει ατυχημα ή απλο τρακαρισμα, ας σκεφτουν να αναψουν ενα κερακι στη θεα Τυχη που τους προστατευει. Εχω ακουσει κανα δυο να μου λενε: δεν εχω κανει ουτε γρατζουνια στο ΙΧ και οδηγω τοσα χρονια. (Με θλιβει το γεγονος οτι καποιοι ηταν και συναδερφοι μου... φαντασου τι πρεπει να ακουσω απο καποιον αλλον-συνηθισμενο οδηγο). Μετα απο πολυ καιρο τους επισκευτηκα στο νοσοκομειο.

Παιδια, προσοχη στους δρομους. Ειτε με δυο ειτε με τεσσερις ροδες και με οποιον ογκο και οδηγο θελετε, ακομη και Σουμαχερ σε νταλικα ειστε εκτεθιμενοι σε κινδυνο. Μονο αυτο να σκεφτεστε και αφηστε τα σεμιναρια και τις γνωσεις.

Αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι ΟΛΟ το χρονο το κανουν. Αμα δεν βολευεσαι καντο στα Μεγαρα που τα εκανα και εγω (καλυτερα ειναι γιατι θελει τεχνικη λογω στενοτητας :rolleyes: ).

Υ.Γ. Το σκισαμε τελειως το θεμα; :hysterical::thumbup::)

Ναι ρε παιδιά ελάτε στην πίστα μας!Και μετά όποιος θέλει φαεί κερνάω εγώ!diskus fun όποτε ξαναέρθεις Μέγαρα στείλε και ένα μνμ να συναντηθούμε!

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι πρεπει να πουμε και για την μεταφορα των παιδιων με τα οχηματα μας.

Για αυτα τα παιδια που αρκετοι μεταφερουν πανω στο μηχανακι χωρις κρανος, καθως και στο

μπροστινο καθισμα του αυτοκινητου ειτε χωρις ζωνη ειτε στα ποδια τους οταν οδηγουν.

Για αυτα τα παιδια που θα γινουν ειτε αεροσακοι ειτε αφισα σε καποιο παρμπριζ αυτοκινητου.

Ας σκευτουμε λοιπον τα παιδια μας μιας και δεν το κανουμε τοσο συχνα για τον εαυτο μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...