Jump to content

Ερώτηση για δίσκους


Recommended Posts

Γεια σας. Είμαι καινούργιος στο Forum και αρχάριος με το στήσιμο ενυδρείου. Έχω στη κατοχή μου ενυδρείο 200 λίτρων. Μετά από στρώσιμο 10 ημερών έβαλα τα εξής ψάρια:

6 guppy, 2 platy, 2 swordtail, 2 neon, 2 molly , 4 molly balloon, 4 zebra και 1 γατόψαρο.

Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι η εξής: Μπορώ να βάλω 2 δίσκους (συγκεκριμένα 2 red marlboro discus) στο ενυδρείο μου; Μήπως δεν ταιριάζουν με τα άλλα ψάρια; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα πολλα ψαρια σε συντομο χρονικο διαστημα εβαλες. Επισης εχεις βαλει πολλα και δεν νομιζω να αντεχει και δισκους.

Δες λιγο το παρακατω θεμα. Ειναι ενος αλλου φιλου. Για να καταλαβεις τι γινεται με τα νεα ενυδρεια. Επειτα βρες πληροφοριες απο το φορουμ σχετικα με τα ερωτηματα σου και οτι αλλο θες εδω ειναι ολοι να σε βοηθησουν.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry225122

Καλο διαβασμα και καλο κουραγιο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τα περισσοτερα ψαρια που αναφερεις δεν συμβαδιζουν με δισκους.Αν θες πραγματικα να ασχοληθεις με τους δισκους θα σου προτεινα να διωξεις ολα τα παραπανω ψαρια και να βαλεις 4 δισκους.Βεβαια για δισκους δεν ειναι το ενυδρειο σου ιδανικο δηλ 200λ (θελουν μεγαλυτερο) αλλα σαν αρχη και να δεις τις δυναμεις σου με 4 δσικους σε αυτα τα λιτρα και καλη φιλτρανση θα εισαι μια χαρα.Διαβασε εδω μεσα εχει πολυ και ενδιαφερον υλικο που ειμαι σιγουρος οτι θα σε βοηθησει.

Καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...