Jump to content

Nassarius Sp


akisem

Recommended Posts

σημερα παρατηρησα το εξης...

ειχαν μαζευτει 2 απο τα 3 Nassarius sp. που εχω σχεδον μεσα στο κελυφος ενος turbo snail. Το τουρμπο ειχε μαζευτει μεσα μεσα και αυτα τα μικρουλικα ειχα παει στην εισοδο του κελυφους. Καποια στιγμη ειδα το ενα να βγαζει απο το πισω μερος ενα μακριναρι και να το οδηγει "μεσα" στο τουρμπο... :D:D Δεν μπορεσα να δω αν αφηνει τιποτα γιατι το εβαζε αρκετα μεσα... με μπολικη φαντασια θα μπορουσε να πει κανεις οτι ....αφηνε αυγα κυριολεκτικα μεσα στο τουρμπο!!!

ειναι δυνατον???? ;):thumbup:

Έγινε επεξεργασία - akisem
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σημερα το ιδιο σαλιγκαρι φαινεται να ξεκανε εναν ερημιτη Calcinus Elegans...

εχω διαβασει οτι μπορει ο ερημιτης να επιτεθει στο σαλιγκαρι ...αλλα εγω αυτο που ειδα ηταν ο ερημιτης να ειναι εξω απο το κελυφος να μη κουνιεται και τα σαλιγκαρι να ειναι πανω του (στο πισω μαλακο μερος) και φαινοταν να τρωει.....

τι πηρα ρε παιδια?????? ;)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ο ερημιτης σου ψοφησε και τον τρωει?μηπως αλλαξε κελυφος και τρωει το κελυφος?μπορει να ειναι τυχαιο γεγονος για δες το....

Link to comment
Share on other sites

χθες εβαλα 2 ερημιτες και αυτα τα σαλιγκαρια. ηταν μια χαρα. σημερα που τα ειδα ηταν παλι οκ. το μεσημερι που γυρισα ειδα αυτο που περιεγραψα παραπανω... το κελυφος ειναι αδειο παραπερα, το σαλιγκαρι τρωει 100% τον ερημιτη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Iσως αυτο που λεω,να σου ψοφησε και να τον τρωνε....

Ο αλλος ερημιτης ζει ακομα φανταζομαι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι...ζει.... λετε να καναν το ιδιο και με το τουρμπο??

αλλα και παλι το αλλο τουρμπο ζει... τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 years later...

βασικα τρωει αλγη,

Link to comment
Share on other sites

Tα nassarius τρωνε αλλα σαλιγκαρια.

Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο....τα έχω δει να "καπακώνουν" καρδινάλιο που χαροπάλευε....και μετά από 45 λεπτά δεν υπήρχε ούτε κοκκαλάκι από τον καρδινάλιο......

Έγινε επεξεργασία - ttarkin
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...