Jump to content

Καμενος κοννεκτορας Τ5 σε Ballast


giannispass

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Δεν ξερω απο τι αλλα πριν καμια ωριτσα μυρισε καμμενο πλαστικο.

Κοιταω και δεν μπορουσα να διακρινω.

Τωρα που επρεπε να ανοιξουν τα φωτα, δεν αναψανε, οποτε τα ελυσα και ειδα το προβλημα.

Ειχε λιωσει η ακρη απο την Τ5 54W ακρη της λάμπας και εγινε ενα σωμα με το πλαστικο κοννεκτορα του Ballast.

Επειδη τωρα δεν γινεται τιποτα και αυτο το πραγμα δεν ανοιγει να καθαριστει και προφανως πρεπει να κοπει το καλωδιο ακι να αλλαχθει ο κοννεκτορς, γνωριζετε αν υπαρχει κατι τετοια ανταλλακτικό για Τ5?

Ευχαριστω πολύ

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου giannispass , με ενα διγμα καλητερα , κοιτα σε ηλεκτρολογικο καταστημα .

Link to comment
Share on other sites

http://www.warehouse-aquatics.co.uk/arcadi...ller-1436-p.asp

Για αυτο εδω ψαχνουμε....

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τετοιο βρισκεις μονο σε καπιια καταστηματα με ενυδριακα προιοντα γιατι θελεις να ειναι στεγανο. Ειναι ομως πανακριβα, Εγω περισυ εφαγα το κοσμο να βρω και τελικα κατεληξα στην ενωση εμπορων ηλεκρολογικων ειδων ή κατι τετοιο, στην αθηνα κοντα στη πλατεια κοραη αν θυμαμι καλα. Αν πας εκει εχει καταστηματα και θα σου πουν που ειναι. Το ειχα παρει αν θυμαμαι καλα 2,5 € και ειναι στεγανο. Δοκιμασμενο για ενα χρονο. Αν θελεις ελα προς γλυφαδα να σου δωσω ενα. Μονο ενα ομως.

Link to comment
Share on other sites

μιλας μονο για το ντουι (να το πουμε απλα), ετσι?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τετοιο βρισκεις μονο σε καπιια καταστηματα με ενυδριακα προιοντα γιατι θελεις να ειναι στεγανο. Ειναι ομως πανακριβα, Εγω περισυ εφαγα το κοσμο να βρω και τελικα κατεληξα στην ενωση εμπορων ηλεκρολογικων ειδων ή κατι τετοιο, στην αθηνα κοντα στη πλατεια κοραη αν θυμαμι καλα. Αν πας εκει εχει καταστηματα και θα σου πουν που ειναι. Το ειχα παρει αν θυμαμαι καλα 2,5 € και ειναι στεγανο. Δοκιμασμενο για ενα χρονο. Αν θελεις ελα προς γλυφαδα να σου δωσω ενα. Μονο ενα ομως.

ενα θελω και εγω.

θα με σωσεις φιλε μου, γιατι δεν εχω φως...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τετοιο βρισκεις μονο σε καπιια καταστηματα με ενυδριακα προιοντα γιατι θελεις να ειναι στεγανο. Ειναι ομως πανακριβα, Εγω περισυ εφαγα το κοσμο να βρω και τελικα κατεληξα στην ενωση εμπορων ηλεκρολογικων ειδων ή κατι τετοιο, στην αθηνα κοντα στη πλατεια κοραη αν θυμαμι καλα. Αν πας εκει εχει καταστηματα και θα σου πουν που ειναι. Το ειχα παρει αν θυμαμαι καλα 2,5 € και ειναι στεγανο. Δοκιμασμενο για ενα χρονο. Αν θελεις ελα προς γλυφαδα να σου δωσω ενα. Μονο ενα ομως.

Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτογραφία...? ;)
Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτο που εχω ειναι Τ8 αλλα εχει και Τ5. ειναι τα κλασικα λευκα και στεγανα που εχουν ολα τα ετοιμα ενυδρεια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι τέτοιο δηλαδή?

post-2049-1243324399_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ακριβως!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...