Jump to content

Threadfin Butterflyfish σε Reef


Recommended Posts

Αναφέρομαι φυσικα στο Chaetodon Auriga το οποίο στην κυριολεξία μου έχει πάρει τα μυαλά...

Μετα απο συζήτηση με πωλητή γνωστού καταστήματος με απότρεψε να το "αμόλήσω" στο ενυδρείο μου καθώς λέει τρέφεται με κοράλλια και συγκεκριμένα ανεμώνες και πολύποδες.

Θέλω να ρωτήσω τους guru του σπόρ τι γίνεται με το συγκεκριμένο ψάρι... έχω διαβασει οτι είναι γενικα δύσκολο στην τροφή του σε συνθήκες αιχμαλωσίας...

Να πω την αμαρτία μου , εχω φάει τα λυσσακα μου για το συγκεκριμένο και είμαι διαθετειμένος να παρω "καποιο" ρίσκο ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχουν δικιο,ειναι μεγαλο ρισκο να το βαλεις μαζι με κοραλια.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται σαν reef safe με επιφύλαξη.

Έχει τις ιδιαιτερότητες των πεταλούδων που το καθιστά δύσκολο ψάρι.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται σαν reef safe με επιφύλαξη.

Έχει τις ιδιαιτερότητες των πεταλούδων που το καθιστά δύσκολο ψάρι.

Αποψή μου, μην μπλέξεις όσο και να το θέλεις.Γιά παράδειγμα εω που θέλω όσο τίποτε άλο έναν αυτοκράτωρα, αν και πολύ το έχουν διατηρήσει χωρίς απώλειες σε reef,δεν το τολμώ!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ιδιο προβλημα ειχα και εγω αλλα πιστευω οτι ειναι στο ψαρι. το μεγάλο σου πρόβλημα δεν θα ειναι τα κοράλλια αλλα το ότι δεν τρώνε ευκολα τροφή.αρκεί να σου πω ότι δυστυχώς εχω χάσει ΄4 φανταστικές πεταλούδες λόγω τροφής τις σταμάτησα για λίγω και εδώ και 2 μήνες εχω 2 που μου πάνε μια χαρα και χωρίς να ακουμπάν κοράλλια.αλλωστε χόμπι ειναι θελει και ρίσκο ;):thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

Α να χαθείς παλιόψαρο μας πήρες τα μυαλά...

Χμμμ δλδ απο ότι βλέπω δεν πάμε για Threadfin

Άλλη μία ερωτηση , για τα cardinal συγκεκριμένα τα Bangaii, ξέρω οτι πάνε σε κοπάδια , αν τυχόν βάλω ένα μόνο του?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...