Jump to content

το ξυλο δεν βουλειαζει


Recommended Posts

καλημερα σε ολους..εχω παρει ενα ξυλο απο pet shop αλλα δεν βουλειαζει με τιποτα.τοχω στο ενυδρειο μεσα να επιπλεει μπας και φουσκωσει..υπαρχει αλλος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους..εχω παρει ενα ξυλο απο pet shop αλλα δεν βουλειαζει με τιποτα.τοχω στο ενυδρειο μεσα να επιπλεει μπας και φουσκωσει..υπαρχει αλλος τροπος?

Εισαι σιγουρος οτι ηταν ξυλο για ενυδρεια και οχι για ερπετα...για τσεκαρετο.

τωρα τροπος να το βουλιαξεις λιγο δισκολο...καλυτερα γυρνατο πισω και παρε καποιο αλλο... το οποιο να ειναι

σιγουρα ενυδρειακο.. ;):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

αυτος μου το δωσε ταχα για ενυδρειο...ξερω γω τι να πω..θα δοκιμασω να του το παω να μου δειξει πως θα γινει ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αν το ξυλο ειναι ενυδρειακο η οχι,παντως μπορεις να δεσεις πανω του καποιο "βαρυ" αντικειμενο (πχ πετρα) ετσι ωστε να βυθιστει.

Link to comment
Share on other sites

ενας τροπος ειναι να του ριχνεις καφτο νερο μεσα σε εναν κουβα και αυτο καντο 2-3 φορες τιν ημερα

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ειπε οτι πρεπει να φουσκωσει και θα παει κατω...εγω θα δεσω καμια πετρα και οτι γινει.βασικα σημερα το πηρα..

Link to comment
Share on other sites

Και παλι μπενεις σε μια χρονοβορα διαδικασια για κατι π εχεις πληρωσει...

σαν να αγοραζεις καινουριο αμαξι και να μη λειτουργει και να σου πουν απο την αντιπροσωπια οτι θελει σερβις και θα ειναι μια χαρα..

Με πιανεις?? ;):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

το ξερω.αλλα δεν το παιρνει πισω.μου ειπε σε καμια ωρα θα παει κατω..παραμυθια, αλλα τι να κανεις>>>

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν ειναι το ξυλο για ενυδρειο τι αλλο να κανει?η το παει πισω η κανει αυτες τις διαδικασιες.εσυ αποφασιζεις φιλεμου

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν ειναι το ξυλο για ενυδρειο τι αλλο να κανει?η το παει πισω η κανει αυτες τις διαδικασιες.εσυ αποφασιζεις φιλεμου

πολλες φορες οι εμποροι πουλανε λαθος πραγματα... ;):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

οταν λετε βρασιμο τι εννοειται...δηλ μαυτο το τροπο βαραινει το ξυλο και βουλειαζει??φανταζεστε επι μια βδομαδα να βραζω καθε μερα ενα κομματι ξυλο.?..ειναι λιγο δυσκολο//αν δεν γινει τιποτα μεσα σε 2 ωρες.το παω πισω για αλλαγη...το χω βαλει με πετρες τωρα μεσα..

Link to comment
Share on other sites

ισως φταιει το οτι ειναι συμπαγη το ξυλο και αργει να παρει νερο μεσα του...τι να πω δεν ξερω...το προηγουμενο που ειχα πηγε στ πατο με τη μια... ;)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εγω ενα που ειχα μεγαλο ξυλο εκανε κανα 20ημερο αλλα του ειχα βαλει μια πετρα πανωτου και τελικα βουλιαξε

Link to comment
Share on other sites

δεν με πειραζει αν το εχω καιρο με μια πετρα αλλα να γινει. δηλ να μην ειναι δεμενο για παντα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν παιζει ρολο το μεγεθος η το παχος του ξυλου

στο 550ρι μου (ενυδρειο)

εχω ενα κορμο..αγορασμενο απο πετ σοπ. μηκος καμια 40 - 50 ποντους και 7 παχος.. και μολις το εριξα

βυθιστηκε... ;):thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

το ξερω σταθη...γιαυτο και φαγονομαι τοση ωρα..ελα παιδια θα παω να το αλλαξω....

Link to comment
Share on other sites

το ξερω σταθη...γιαυτο και φαγονομαι τοση ωρα..ελα παιδια θα παω να το αλλαξω....

Εγω φιλε μου θα σου πω μονο,οτι γενικα στα ενυδρεια,αυτο που χρειαζομαστε περισσοτερο ειναι ΥΠΟΜΟΝΗ

Link to comment
Share on other sites

το ξερω το ξερω ;):thumbup:

Τοτε αστο να παρει το χρονο του,και θα βουλιαξει.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε αστο να παρει το χρονο του,και θα βουλιαξει.

συμφωνο Στρατο, απλα ειναι αυτο π ειπα πριν. ο φιλος μας εδωσε χρηματα και πηρε ενα ξυλο για ενυδρειο.

το οποιο θα πληρει καποιες προδιαγραφες...αν το εβρισκε στην φυση και πηγαινε να το κανει καταλυλο για

ενυδρειο, εκει μαλιστα να καθησει να το επεξεργαζετε με τις μερες..αλλα οχι να το πληρωσεις και να σου βγει

σκαρτο, δεν ξερω αυτο πιστευω εγω.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνο Στρατο, απλα ειναι αυτο π ειπα πριν. ο φιλος μας εδωσε χρηματα και πηρε ενα ξυλο για ενυδρειο.

το οποιο θα πληρει καποιες προδιαγραφες...αν το εβρισκε στην φυση και πηγαινε να το κανει καταλυλο για

ενυδρειο, εκει μαλιστα να καθησει να το επεξεργαζετε με τις μερες..αλλα οχι να το πληρωσεις και να σου βγει

σκαρτο, δεν ξερω αυτο πιστευω εγω.

Εγω παντως οσα mopani[b/] εχω παρει βουλιαξαν σε 2-5 μερες!!!

Χαλαρωσε Σταθη!

Πρεπει το ξυλο να παρει νερο, δλδ να φυγει ο αερας που εχει μεσα, και μετα αφου θα ειναι πιο βαρυ απο το νερο θα βουλιαξει!!

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Double post

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...