Jump to content

αγγελοψαρο εναντιον Pagasius


a=rena

Recommended Posts

καλησπερα σε όλους ειπα να γραφτω και εγω μπας και βρεθει καμοια λυση στο προβλημα μου οντας αρχαρια.εχω ενα ενυδρειο juwel 110 λιτρων και εχω μεσα 2 αγγελοψαρα εναν καρχαρια pagasius enan rainbow 2 μπαλου κ.α.ας εστιαστω στο προβλημα μου ομως παρατηρω τον τελευταιο καιρον το ενα απο τα δυο μου αγγελοψαρα να εχει περιεργη συμπεριφορα απεναντι στον ΚΑημενο μουpagasius με αποτελεσμα συνεχεια να τον τσιμπαει και εχω παρατηρησεινα του κοβει και κομματακια απο τα πτερυγια του και το μονο που κανει ο pagasius ειναι να κρυβεται ολοενα και πιο πολυ.το ειπα στο pet shop απο το οποιο πηρα τα ψαρια και μου ειπε να απομακρυνω ενα απο τα δυο ψαρια και πιο πολυ εκλειναν προς απομακρυνση του αγγελοψαρου.τι να κανω ελεος δηλαδη μου την εχει δωσει τοσο πολυ το αγγελοψαρο που οσο και να φαει εχει λυσαξει ελεος τι να κανω;να το βγαλω η να κανω υπομονη μπας και ηρεμησειη δεν προκειται; συγγνωμη δεν ηξερα οτι πρεπει μονο ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλημερα Ρενα.....

Ο πετσοπας σου ειπε στα 110 λιτρα που εχεις οτι προτειμοτερο ειναι να διωξεις το αγγελοψαρο????

Αλλα αν στα πουλησε αυτος σιγα μην θελει το pangasius πισω....

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που πρεπει να κανεις ειναι να αλλαξεις αν μπορεις pet shop. :thumbup:

O παγκασιους ειναι ακαταλληλος για το ενυδρειο σου.(μεγαλο τελικο μηκος)

Πες δυο λογια για το ενυδρειο σου. Ειπες εχεις μπαλλουν με αγγελοψαρα και παγκασιους.

Κατι αλλο??(ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΘΕΣΗ ΨΑΡΙΩΝ)

ΦΙΛΙΚΑ ΤΑΣΟΣ ;)

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που πρεπει να κανεις ειναι να αλλαξεις αν μπορεις pet shop. :D

O παγκασιους ειναι ακαταλληλος για το ενυδρειο σου.(μεγαλο τελικο μηκος)

Πες δυο λογια για το ενυδρειο σου. Ειπες εχεις μπαλλουν με αγγελοψαρα και παγκασιους.

Κατι αλλο??(ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΘΕΣΗ ΨΑΡΙΩΝ)

ΦΙΛΙΚΑ ΤΑΣΟΣ ;)

σε ευχαριστω που απαντησες.μου ειπε οτι και καλα να βαλω καρχαρια αλλα και καλα λογω λιτρων θα μεγαλωσει μεχρι ενα σημειο.ακαταλληλος δηλαδη ειναι ε!!!!!!!! :thumbup: και μπορεις να μου πεις τωρα τελευταια τι εχει παθει το αγγελοψαρο και τον τσιμπαει;;και το rainbow τωρα παρατηρω οτι εχει λυσσαξει να φοβιζει τα αλλα.θα προσπαθησω να παραθεσω και μια φωτογραφια μου απο το ενυδρειο μου...αγαπω πολυ τα ψαρια αλλα δυστυχως pet shop νομιζω οτι προσπαθουν μονο να κλεβουν... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ρενα.....

Ο πετσοπας σου ειπε στα 110 λιτρα που εχεις οτι προτειμοτερο ειναι να διωξεις το αγγελοψαρο????

Αλλα αν στα πουλησε αυτος σιγα μην θελει το pangasius πισω....

ναι ετσι μου ειπε οτι να βγαλω αμα ειναι το αγγελοψαρο αλλα γενικα του φαινοταν και καλα περιεργο που το αγγελοψαρο τρελαινεται ενω μου ειπε και αυτοσ και η κοπελα εκει οτι και καλα ειναι ηρεμα ψαρια τα αγγελοψαρα. ;) τι να κανω;σιγα να μην δεχτει ο βλακας πισω τον καρχαριουλη μου!!!!!!!!!θα βαλω φοτο απο το ενυδρειο να μου πειτε την γνωμη σας...σε ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες!

Εγώ θα σου πρότεινα να αναθεωρήσεις γενικότερα την σύνθεση των ψαριών σου...

Ο "καρχαριουλης" καλό θα ήταν να φύγει το συντομότερο...

Έγινε επεξεργασία - sarevock
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες!

Εγώ θα σου πρότεινα να αναθεωρήσεις γενικότερα την σύνθεση των ψαριών σου...

Ο "καρχαριουλης" καλό θα ήταν να φύγει το συντομo

δεν θα την παλεψει με τιποτα εκει μεσα ε

Link to comment
Share on other sites

post-13569-1243333857_thumb.jpgpost-13569-1243333857_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

post-13569-1243333971_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

post-13569-1243334062_thumb.jpgpost-13569-1243334088_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

post-13569-1243334225_thumb.jpgpost-13569-1243334252_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

post-13569-1243334394_thumb.jpgpost-13569-1243334355_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

post-13569-1243334455_thumb.jpgpost-13569-1243334479_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

post-13569-1243334539_thumb.jpgpost-13569-1243334566_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν θα την παλεψει με τιποτα εκει μεσα ε

Θα μπορουσες εσυ να ζησεις μεσα σε ενα κιβωτιο?

Κοιταξε, το χομπι που διαλεξες εχει να κανει με ζωντανα, οποτε σε πρωτη φαση ριξε λιγο διαβασμα να καταλαβεις τι γινεται σε πρωτη φαση (στα Links πιο πανω) και εδω ειμαστε! :thumbup:

ΥΓ. Θα μπορουσες ολες τις φωτο να τις ανεβασεις σε ενα post! ;)

Έγινε επεξεργασία - sarevock
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα με τα χιλια ζορια να βγαλω φωτο δεν καθοντουσαν σε μια μερια με τιποτα βλεπετε τον pagasius και το αγγελοψαρο που κανει την ''ζημια΄' ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες εσυ να ζησεις μεσα σε ενα κιβωτιο?

Κοιταξε, το χομπι που διαλεξες εχει να κανει με ζωντανα, οποτε σε πρωτη φαση ριξε λιγο διαβασμα να καταλαβεις τι γινεται σε πρωτη φαση (στα Links πιο πανω) και εδω ειμαστε! :thumbup:

ΥΓ. Θα μπορουσες ολες τις φωτο να τις ανεβασεις σε ενα post! ;)

προσπαθω να κανω οτι μπορω με τα διαβασματα....αλλα αν δεν βοηθανε και αυτοι απο τα pet shop και δεν αγαπανε αυτο που κανουν ;εντωμεταξυ και ενα παιδι που εχει ελαχιστα πιο μεγαλο ενυδρειο εχει και αυτος μεσα 2 και εχουν γινει τεραστια πως γινεται;δεν καταλαβαινω.δεν το ηξερα οτι γινεται να τις κανω σε ενα post......

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω οτι μπορω με τα διαβασματα....αλλα αν δεν βοηθανε και αυτοι απο τα pet shop και δεν αγαπανε αυτο που κανουν ;εντωμεταξυ και ενα παιδι που εχει ελαχιστα πιο μεγαλο ενυδρειο εχει και αυτος μεσα 2 και εχουν γινει τεραστια πως γινεται;δεν καταλαβαινω.δεν το ηξερα οτι γινεται να τις κανω σε ενα post......

Το πετ-σοπ απλα πουλαει... και εσυ να εχεις το ιδιο θα εκανες, απο την μια δεν τους ριχνω ευθυνες...

Στο κατω-κατω αν το δεις ωμα φταιμε ΠΡΩΤΑ εμεις που ΔΕΝ ξερουμε τι αγοραζουμε και γιατι το αγοραζουμε και μετα το μαγαζι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πετ-σοπ απλα πουλαει... και εσυ να εχεις το ιδιο θα εκανες, απο την μια δεν τους ριχνω ευθυνες...

Στο κατω-κατω αν το δεις ωμα φταιμε ΠΡΩΤΑ εμεις που ΔΕΝ ξερουμε τι αγοραζουμε και γιατι το αγοραζουμε και μετα το μαγαζι! :thumbup:

[/quot

ενταξει δικιο εχεις αλλα οπως το ειπες σε ενα μεριδιο εχουμε ευθυνη στην αλλα πρεπει και αυτοι που τα πουλανε να μην κοροιδευουν.τωρα τι να τον κανω τον καρχαρια;;; ;):D:D:D

Link to comment
Share on other sites

αμα τον παω πισω σιγα να μην τον δεχτουν εδω μου ειπαν να διωξω το αγγελοψαρο..μπορεις ομως να μου πεις γιατι το αγγελοψαρο εχει λυσαξει να τον τσιμπαει;

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ και οrainbow βλεπω να μαλωνει με τα αλλα ειδικα τα μπαλου

Link to comment
Share on other sites

Pleco /gourami/molly /platy/pagacius/angelfish. :thumbup:

Πρεπει να κανεις ενα restart στη συνθεση των ψαριων σου

και οχι να ψαχεις γιατι μαλωνουν.

Ψαξε στο φορουμ και θα βρεις οτι θες.

Καλο διαβασμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδια restart;δεν ειναι ωραια η συνθεση με τα ψαρια μου καθολου;ολα τα ψαχνω και προσπαθω να μου γραφουν ατομα που μπορει να τους εχει συμβει το ιδιο.κανεις δεν ξερει τα παντα ψαχνω μια λυση που δεν απαιτει restart γιατι πολυ απλα μου αρεσουν πολυ τα ψαρια που εχω βαλει μεσα.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδια restart;δεν ειναι ωραια η συνθεση με τα ψαρια μου καθολου;ολα τα ψαχνω και προσπαθω να μου γραφουν ατομα που μπορει να τους εχει συμβει το ιδιο.κανεις δεν ξερει τα παντα ψαχνω μια λυση που δεν απαιτει restart γιατι πολυ απλα μου αρεσουν πολυ τα ψαρια που εχω βαλει μεσα.

ψαχνω μια λυσηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη και οχι να τα δωσω ολα τι μπορω να κρατησω,ποια κανουν με ποια και αν συνεχιστει αυτη η συνθεση ποια θα ειναι τα προβληματα;

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια λυσηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη και οχι να τα δωσω ολα τι μπορω να κρατησω,ποια κανουν με ποια και αν συνεχιστει αυτη η συνθεση ποια θα ειναι τα προβληματα;

Την απάντηση που θέλεις να ακούσεις (δηλαδή να τα κρατήσεις ολα) δεν θα την πάρεις... λυπάμαι!

Τωρα αυτο που πρεπει να κάνουμε ειναι να δούμε βάση του νερού σου τι μπορείς να φιλοξενήσεις...

Θα χρειαστούμε μετρήσεις σε PH,GH και ΚΗ... καλο θα ηταν να προμηθευτείς υγρά τεστ σε αυτή την φάση αν δεν έχεις. Οπότε και θα δούμε τι θα επιστρέψεις και τι θα κρατήσεις...

...ο πανγκασιους ΠΡΕΠΕΙ να φύγει...και οπως έχουμε πει αυτά τα ψάρια ΚΑΚΩΣ εισάγονται!(αν διάβασες το Link κρίνεις οτι μπορεί να μείνει στο ενυδρείο σου?...δεν νομίζω)

ΥΓ.

(Να υποθέσω οτι το ενυδρείο σου ειναι άστρωτο ετσι?)

)(Διάβασε σε παρακαλώ τα Links ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ για να καταλαβαίνεις κάποιες ορολογίες που θα λέμε απο δω και πέρα)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...