Jump to content

Rio 125


vaios

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα juwel rio 125 απο το aquaristic.net και έχω να σας κάνω 2 ερωτήσεις μιας και είμαι κάπως αρχάριος..

1)Έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια για τα juwel και παράλληλα μου αρέσει και πάρα πολύ το συγκεκριμένο..Όμως είναι όντως τόσο καλή επιλογή?

2)Το aquaristic.net είναι αρκετά έμπιστο ώστε να κάνω μία τέτοια αγορά?Υπήρχε κάποιος απο σας που αντιμετώπισε προλήματα?Η τιμή του συγκεκριμένου ενυδρίου μαζί με το έπιπλο σε όσα μαγαζιά έχω πάει είναι πολύ πιο μεγάλη απο αυτή στο aquaristic.net..Τι προτείνεται?

Link to comment
Share on other sites

Τα juwel ειναι εγγυηση σε οτι εχει να κανει με τα κρυσταλα και γενικα το μονταρισμα του ενυδρειου!Για εξοπλισμο εχουν ακουστει διαφορα ειδικα τα τελευταια χρονια αλλα να σου πω πως εγω εχω δυο juwel και δεν ειχα κανενα προβλημα!Τωρα για το μεγεθος οσο μπορεις και σε παιρνει μεγαλυτερο!Αν δεν το κανεις τωρα θα το κανεις σιγουρα στο μελλον αν φας κι εσυ το κολλημα φυσικα ;) !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα juwel rio 125 απο το aquaristic.net και έχω να σας κάνω 2 ερωτήσεις μιας και είμαι κάπως αρχάριος..

1)Έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια για τα juwel και παράλληλα μου αρέσει και πάρα πολύ το συγκεκριμένο..Όμως είναι όντως τόσο καλή επιλογή?

2)Το aquaristic.net είναι αρκετά έμπιστο ώστε να κάνω μία τέτοια αγορά?Υπήρχε κάποιος απο σας που αντιμετώπισε προλήματα?Η τιμή του συγκεκριμένου ενυδρίου μαζί με το έπιπλο σε όσα μαγαζιά έχω πάει είναι πολύ πιο μεγάλη απο αυτή στο aquaristic.net..Τι προτείνεται?

χλωμο να στο στειλει...και λογω βαρους και λογω κινδυνου να σπασει κατα τη μεταφορα...σαν καταστημα ειναι πολυ αξιοπιστο αλλα ενυδρεια νομιζω οτι δεν στελνει Ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ενυδρειο απο την γερμανια απλα δεν....

Αν θες να πεταξεις τα λεφτα σου ετσι παιξε καλυτερα τζοκερ εχεις περισσοτερες πιθανοτητες..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τόσο άσχημα τα πράγματα ρε παιδιά με τη μεταφορά?

Ξέρετε περιπτώσεις που ήρθαν ενυδρεία κατεστραμένα?

Δεν υπάρχει κανείς εδω μέσα που να έχει πάρει ενυδρίο απο aquaristic.net και να ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα..!

Ποιές άλλες εταιρίες θα μου προτείνατε να δώ..?

Μιλάω πάντα για "ενυδρείο έτοιμο για χρήση.."

Με τον εξοπλισμό ενσωματομένο δλδ..

Link to comment
Share on other sites

...δες εδω.Κανε εγγραφη μελους για να δεις τιμες και ρωτα για μεταφορα με μεταφορικη ποσο θα σου κοστισει.

Αν το αποφασισεις πανε τουλαχιστον στο ριο 180 ;)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μέλος ήδη

Καλή φάση το water inn άλλα πέρα απ το οτι το site με εκνευρίζει αρκετα..( απίστευτη έλειψη απο φωτογραφίες )αξίζει να κάνω παραγγελία απο κει?

Μένω θεσσαλονίκη..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ενυδρειο ειναι αν κανει για τα ψαρια που θελεις να βαλεις.

Ισως χρειαστει βοηθεια η φιλτρανση του και αλλαγη η θερμανση του.

Μη το παρεις σαν μειονεκτημα σχεδον ολα τα χρειαζονται αυτα.

Κανε ερευνα αγορας θα το βρεις καπου φτηνα.

Link to comment
Share on other sites

www.quiko.gr εδω θα βρεις οτι ψαχνεις λιγο search στο google βοηθαει. δεν το γνωριζω το pet shop απο το google το βρηκα μιας και ειμαι απο αθηνα. αξιζει μια βολτα απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Το quiko mega pet το ξέρω..έχουμε και στη θεσσαλονίκη..Άλλα έχω μάθει ότι δεν έχει πολύ καλές τιμές..Βεβαία θα πάω να κοιτάξω και απο κεί..έχει πολλά ferplast..αυτό το θυμάμαι και απο την τελευταία φορά που πήγα πριν ενα χρόνο..Είναι καλά όμως τα ferplast?Ξέρει κανείς να μου πεί με σιγουριά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε συντοπίτη,

Το quicko είναι πολύ ακριβό σε σχέση με άλλα μαγαζιά, νομίζω συμφέρει να το πάρεις από το watterinn γιατί έχει και την δωροεπιταγή.

Link to comment
Share on other sites

Το quiko mega pet το ξέρω..έχουμε και στη θεσσαλονίκη..Άλλα έχω μάθει ότι δεν έχει πολύ καλές τιμές..Βεβαία θα πάω να κοιτάξω και απο κεί..έχει πολλά ferplast..αυτό το θυμάμαι και απο την τελευταία φορά που πήγα πριν ενα χρόνο..Είναι καλά όμως τα ferplast?Ξέρει κανείς να μου πεί με σιγουριά?

Αν και λίγο καθυστερημένα...

Έχω 3 Ferplast Cayman και απ'όσο έχω δει και συγκρίνει, ποιοτικά (ως κατασκευή) είναι 2-3 σκάλες πάνω από τη Juwel. Παρ'όλα αυτά και το κόστος τους είναι "τσουχτερό" και το ότι είναι καλύτερο από αυτά της Juwel δεν λέει άμεσα κάτι, καθότι και της Juwel είναι πάρα πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...