Jump to content

Καλησπέρα σας παιδιά...


Recommended Posts

Καλώς σας βρίσκω κ' εγω παιδιά.

Καταρχάς, χαίρομαι ιδιέτερα που μπόρεσα να βρώ το Forum αυτο και τόσα άτομα που να είναι λάτρες του ενυδρείου, σάν και μένα.

Λίγα λόγια για μένα. Εδώ και πολλά χρόνια ασχολούμαι κυρίως με Η/Υ και σίγουρα στο πολύ κοντινό μέλλον, θα έχω να δουλέβω και με αυτούς. Αλλά δεν θα σταματήσει ποτέ, ενασχόληση στον ελεύθερο μου χρόνο να είναι τα ενυδρεία και τα ψάρια. (Αυτή την τρέλα την εχω πάρει απο τον πατέρα μου... ;)) Είχα δουλέψει και κάποια στιγμή σε ενα PetShop όπου εκεί έμαθα να φτιάχνω ενυδρεία...

Οπότε μου κατέβηκε και η εξής ιδέα: Να φτιάξω ενυδρείο σε μιά οθόνη του Η/Υ.

Το υλοποίησα, το δούλεψα και όλα ρολόι. Το ενυδρείο αυτο το εχω τώρα για 4 χρόνια και δεν αντιμετώπισα ποτέ κανένα πρόβλημα. Χωρητικότητας περίπου 10Lt, φίλτρο, θερμοστάτη, μπουρμπουλίθρες και για ψαράκια είχα ένα Angelicus Botia, δύο Tiger barb και δύο Red Phantom Tetra. Δεν ήταν αρκετός ο χώρος για να φιλοξενεί τα ψάρια αυτά, οπότε καταλαβένετε... Τώρα ζεί μόνο το Angelicus Botia το οποίο έχει το ίδιο μέγεθος απο τότε που το αγόρασα (λόγο διαστάσεων του ενυδρείου φυσικά) και αλωνίζει τις πετρούλες για απομεινάρια... :thumbup:

Πιστεύω αυτά για μένα προσωρινά και είμαι διαθέσιμος για όποια δήποτε απορία με το πιο πάνω...

Και σας υπόσχομαι οτι, με το που γυρίσω σπίτι μου για καλοκαίρι, θα βγάλω αρκετές φωτογραφίες για όποιον ενδιαφέρετε για κάτι τέτοιο.

Να πώ ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά που δημοσίευσαν ότι υπάρχει σε αυτό το forum και ότι διαβάζοντας απο εδώ πολλά post κ.α. έμαθα παρα πολλά πράγματα για τα οποία δέν είχα ιδέα, και όσο ακόμη διαβάζω, ολο και κάτι καινούριο μαθαίνω... Καλή μου αρχή λοιπόν και ένα μεγάλο ευχαριστώ για όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στο forum μας και καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

;)
Link to comment
Share on other sites

;) και καλη συνεχεια!!!
Link to comment
Share on other sites

;)
Link to comment
Share on other sites

.....Είχα δουλέψει και κάποια στιγμή σε ενα PetShop όπου εκεί έμαθα να φτιάχνω ενυδρεία...

Οπότε μου κατέβηκε και η εξής ιδέα: Να φτιάξω ενυδρείο σε μιά οθόνη του Η/Υ.

Το υλοποίησα, το δούλεψα και όλα ρολόι. Το ενυδρείο αυτο το εχω τώρα για 4 χρόνια και δεν αντιμετώπισα ποτέ κανένα πρόβλημα. Χωρητικότητας περίπου 10Lt, φίλτρο, θερμοστάτη, μπουρμπουλίθρες και για ψαράκια είχα ένα Angelicus Botia, δύο Tiger barb και δύο Red Phantom Tetra. Δεν ήταν αρκετός ο χώρος για να φιλοξενεί τα ψάρια αυτά, οπότε καταλαβένετε... Τώρα ζεί μόνο το Angelicus Botia το οποίο έχει το ίδιο μέγεθος απο τότε που το αγόρασα(λόγο διαστάσεων του ενυδρείου φυσικά) και αλωνίζει τις πετρούλες για απομεινάρια... :thumbup:

Πιστεύω αυτά για μένα προσωρινά και είμαι διαθέσιμος για όποια δήποτε απορία με το πιο πάνω...

Ναι για να ξυπνανε τα αιματα, θα ηθελα να μου λυσεις την εξης απορια :D

Πως συμβαδιζουν οι φρασεις?

"Το υλοποίησα, το δούλεψα και όλα ρολόι",

"Δεν ήταν αρκετός ο χώρος για να φιλοξενεί τα ψάρια αυτά, οπότε καταλαβένετε... Τώρα ζεί μόνο το...",

"το οποίο έχει το ίδιο μέγεθος απο τότε που το αγόρασα (λόγο διαστάσεων του ενυδρείου φυσικά)"

Πως γινεται να πηγαν ολα ρολοι ενω σου ψοφησαν ολα σχεδον τα ψαρια και αυτο που επεζησε επαθε νανισμο? :thumbup: :thumbup:

Μηπως το ζητουμενο σου ηταν να δουλεψει η οθονη ρολοι και οχι το ενυδρειο? :D

Θα ηθελα να μου εξηγησεις αν ετσι σε εμαθαν να στηνεις ενυδρεια στο πετσοπ που δουλεψες ή το σκεφτηκες απο μονος σου. :D

ΥΓ ζητω συγνωμη απο τους συνχομπιστες για το υφος μου, αλλα διαβασα πολλα μαζεμενα σημερα ;)

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...