Jump to content

Hi


Recommended Posts

geia sas eimai neo melos . . . exw 5 monomaxines se mia gyala k enan kokkino monomaxw anaparagwghs sto 20 litro enydreio thelw polu na ta zeygarwsw exw diabasei polla site sxetika me ayto p paw na kanw opws tou ntinou markakh k pollwn allwn to thema einai ebala gia kana 2 wro 1 monomaxina diplana tzamakia opws proteinoun oi pio polloi gia to zeygarwma k meta pou tous ebala mazi tsakwnontan k dagkwse o monomaxos ta pterugia ths k anagkasthka na ta xwrisw k to idio sxedon k me thn deyterh p dokimasa meres argotera mhpws exete na m proteinete kapoia lush gt oti kai na kanw dn pianei k etsi dn to blepw na dw monomaxakia pote m . . . :thumbup::D:D an mporeite k thelete bohthiste me ;) euxaristw . . .

Link to comment
Share on other sites

Καλως όρισες στην παρεα μας.

Σε παρακαλω να γραφεις στα ελληνικα.

Ειναι στους Κανονισμους του Φορουμ....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και απο μενα

Θα πρεπει να γραψεις το ποστ στα Ελληνικα οπως λενε και οι κανονισμοι για να μας βοηθησεις να τα διαβασουμε και να σου απαντησουμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι :D ειμαι νεο μελος . . . και εχω 5 μονομαχινες σε μια γυαλα και ενα κοκκινο μονομαχο αναπαραγωγης στο 20λιτρο ενυδρειο θελω πολυ να τα ζευγαρωσω εχω διαβασει site και γενικα πολλα αλλα οπως του μαρκακη πανω σε αυτο που θελω να κανω . Εβαλα για κανα 2 ωρο την μια μονομαχινα διπλανα τζαμακια οπως λενε οι ειδικοι και μετα που τους εβαλα μαζι τσακωνονταν και δαγκωνε πολλη ασχημα τα πτερυγια της σε σημειο να εχει λιγα πτερυγια κ καταλαβα οτι δν ηταν παιχνιδι πια ετσι τα χωρισα πανω κατω τα ιδια εγινε κ με την αλλη μονομαχινα που δοκιμασα . Μηπως μπορειτε να μου προτεινετε καποια λυση γιατι οτι και να κανω δεν πιανει :D και ετσι δεν το βλεπω να δω ποτε μου μονομαχακια ;) Αν μπορειτε και θελετε ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ! ! ! :thumbup: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να αφησεις την θηλυκια στο ενυδρειο που θα ειναι διπλα απ τον αρσενικο μεχρι να παρουσιασει καθετες ριγες στο σωμα της τοτε θα ειναι ετοιμη για να την βαλεις σε καμμια αλλη περιπτωση μην την βαλεις και σκεψου τι θα κανεις τα μωρακια και πως θα τα μεγαλωσεις και αν εχεις ενυδρειακια να τα βαλεις γιατι το καθε ψαρακι θελει δικο του χωρο

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχω κανει ηδη και η θυληκια ειχε ηδη καθετες ριγες και δεν ταιριαξανε αλλα διευκρινηση δεν φαινοντουσαν πολυ ελαχιστα δεν ξερω τι να κανω ειλικρινα αλλες λυσεις υπαρχουν ??? ;)

Link to comment
Share on other sites

ayto akribws ekana file m kai dn petyxe ( mono pou to arseniko htan kokkino ;) ) :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

oxi pws ayto dn einai alla dn uparxei kamia allh lush ???

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι καμια λυση δεν ειναι 100% συγουρη , πεζουν ρολο πολλα εκτος απο διαβασμα και εμπειρια , δεν ταιριαζουν ολα τα ψαρια μεταξι τους , ο χαρακτηρας τους κ.α. , συνεχισε την προσπαθεια μην απογοητευεσαι , πιστευω θα τα καταφερεις ;)

Link to comment
Share on other sites

thanks men για το κουραγιο . . . ;):D απλα ψαχνω και για αλλουσ τροπουσ αναπαραγωγης αν υπαρχουν βεβαια αν μπορεις να με βοηθησεις η συμβουλες που μπορει να μ φανουν χρησιμες η πραγματα που εχω ξεχασει παντως ευχαριστω για ολα που εχεις κανει μεχρι τωρα παρολο που τα εχω κανει ηδη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα θελει υπομονη και διαβασμα , ειδικα οταν θελεις να κανεις αναπαραγωγη ειδων με καποια δυσκολεια , αν εχεις διαβασει στο ιντερνετ και σε βιβλια σχετικα δεν ταιριαζουν και ολα τα ψαρια μαζι λογο χαρακτηρα η μπορει να ειναι αλλο ειδος γιατι υπαρχουν τα MOUTHBROODERS και τα BUBBLENEST , πρεπει να γινει καλη επιλογη , τωρα για ποιο ασφαλει συμπερασματα μπορεις να κανεις μια παρουσιαση με φωτο και να παρεις σοστωτερες απαντησεις ;)

Link to comment
Share on other sites

πανω σε αυτο που λες εχεις ενα δικιο αλλα ακου την γκαντεμια της υποθεσης εχω 3 megapixel στο κινητο μ και ειναι το μονο μεσο για να στισ στειλω τισ φωτο θα εχουν χαλια αναλυση να τισ ανεβασω η δν θα μπορεσεις να μου πεις ?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν φιλε οι φωτο να ειναι οσο γινεται καθαρες ;)

Link to comment
Share on other sites

θα κανω οτι μπορω δεν σου υποσχομαι τιποτα συγνωμη κιολας ;):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

οι παρακατω φωτο ειναι ο κοκκινος αρσενικος μονομαχος μου αναπαραγωγης στις καλυτερεσ φωτο που μπορουσα να τραβηξω

post-13611-1243449373_thumb.jpg

post-13611-1243449424_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

η μπλε μονομαχινα μου μια απο τις πολλες ;)

post-13611-1243449650_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησω να βγαλω ολους τους μονομαχους φωτο για να τις δεις και γενικα ολοι για να μου λετε καλυτερα τι να κανω ;)

Link to comment
Share on other sites

Το φυτο βγαλτο απο το γλαστρακι και φυτεψε το.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην οι φωτο δεν ειναι πολυ καλες , αλλα απο αυτο που βλεπω εχω να πω οτι το ενυδρειο σου μοιαζει λιγο <ακαταστατο> , καλο θα ηταν να φτιαξεις τα φυτα , να μπει καποια αφησα πισω και να διαμορφοθει το περιβαλον καλητερα ετσι ωστε τα ψαρια να νιωσουν ποιο ανετα .

Link to comment
Share on other sites

ειναι βιολογικο class D δεν ξερω τι σημανει αυτο επισης δεν ξερω αν γινεται αυτο που λες βασικα σκεφτομαι να βρω να βαλω κανονικα αληθινα αλλα δεν ξερω τι φυτα να βρω να βαλω και δευτερον δν νομιζω να φυτρωσουν οπως βλεπεις δεν εχει χωμα αλλα κατι αλλο ( πετραδακια δν ειμαι σιγουρος ) θα το δοκιμασω παντως να το βγαλω ξερεις μηπως εσυ η αλλοι τι ειναι σχετικα αυτα που εχω στο ενυδρειο ?? :thumbup:

:)

:rolleyes:

:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να δω καμμια φωτο που εχεις βαλει

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω κατι για αυτο εγω απλα τις ανεβασα τωρα παιρετερω πραγματα δεν ξερω αμα ξερεις καποιον αλλον τροπο εσυ προτεινε μ να το κανω ανα μπορω με συγχωρεις κιολας :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...