Jump to content

Τι μας φταίει;


Recommended Posts

Καλά ρε παιδιά δεν καταλάβατε τη θέλω να πω.

Το λέω απλά, η σήψη είναι παγκόσμια όχι προνόμιο της Ελλάδας δεν βαδίζουμε εμείς στον γκρεμό ενώ ο υπόλοιπος κόσμος στον κήπο της Εδέμ.

Έχουμε την τάση να συγκρίνουμε τα αρνητικά ενός έθνους με τα θετικά του άλλου, εεεε… αυτό δεν γίνεται. Αντικειμενικά και ορθολογιστικά αν μας δει ένας εξωγήινος πολιτισμός θα δει όλοι την γη όχι μεμονωμένα κράτη.

Απλά έτσι όπως τα γραφούμε εμείς, δραματικά και με υπερβολή διαφαίνεται πως είμαστε η εστία της σήψης και έχουμε σύνδρομο κατωτερότητας, όλα τα άλλα κράτη είναι καλλίτερα από εμάς και εμείς είμαστε το χειρότερο κράτος. Εάν αυτό το πιστεύεται τότε παντε ειλικρινά σε ψυχίατρο. ;)

Ο χειρότερος όχλος ανθρώπων βρίσκεται στην ΗΠΑ εκεί είναι η εστία της σήψης.

Η Ελλαδίτσα έχει τα στραβά της όπως κάθε κράτος σε αυτόν τον πλανήτη και δυστυχώς όλα τα κράτη λίγο λίγο αποβάλουν τα καλά τους και αποκτούν κακά.

Αν πρέπει να μπει σκούπα βυθού πρέπει να μπει σε όλο τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά και ορθολογιστικά αν μας δει ένας εξωγήινος πολιτισμός θα δει όλοι την γη όχι μεμονωμένα κράτη.

Πιστεψε με θα περασει πολυυυυυυυυυυ ωρα πανω απο την Ελλαδα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με θα περασει πολυυυυυυυυυυ ωρα πανω απο την Ελλαδα... :D

Με τη σκουπα του :thumbup:

Χρηστο εχεις δικιο παντου υπαρχουν προβληματα και εμεις εχουμε και τα καλα μας οπως και τα ασχημα μας, αλλα εμεις το εχουμε παραμπιμπιπ (για να ειμαι εντος μοδας) ;)

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο η Ελλαδα δεν ειναι ενυδρειο.

Η σκουπα βυθου ειναι απαραιτητη, εχει μαζευτει πολυ σκουπιδι, τι να σου κανει η λιγη βιολογια που εχει μεινει :thumbup:

ψψψψψ! λιγα λογια και σοφα! :thumbup::D:D:D ..συμφωνω! ;)

Link to comment
Share on other sites

προφανος λεγοντας αυτα εννοεις το οτι ειμασταν καααααποτε υπο τουρκικο κλοιο...

φιλε μου κιαλλες χωρες ηταν "υποδουλομενες" αλλα δεν εχουν το χαλι το δικο μας... ;):thumbup:

Προφανός Φίλε μου δέν έχεις καταλάβει ότι και τώρα υποδουλομένος είσαι και χωρίς αποσιοποιητικά με όλη την έννοια της λέξεως

όσο για το χάλι δέν θα διαφωνήσω αλλά ούτε και θα συμφωνήσω απλά θα σου πώ πως ότι νιώθουμε είμαστε ας σταματήσουμε την καραμέλα ότι κάποιος άλλος πάντα φταίει και όχι εμείς...

Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ήταν είναι και θα είναι περίφανος με ότι αυτό συνεπάγεται...χάλια μπορούν ή θέλουν να νιώθουν κάποιοι και να τα βλέπουν όλα μαυρα δικαιωμά τους όμως μήν συμπεριλαμβάνουν και άλλους με τον εαυτό τους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...