Jump to content

ΠΕΤΡΕΣ ΓΙΑ ΚΙΧΛΙΔΕΣ??


omegka

Recommended Posts

Καλησπέρα.Γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα που να έχει αρκετές και διαφορετικέσ πέτρες για malawi?.Σε όποιο πήγα δεν κάλυπτε τη φαντασία μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα που να έχει αρκετές και διαφορετικέσ πέτρες για malawi?.Σε όποιο πήγα δεν κάλυπτε τη φαντασία μου!

Στο water inn που ημουν την παρασκευη ειχε αρκετα καλες πετρες ολων των ειδων

Link to comment
Share on other sites

Στο water inn που ημουν την παρασκευη ειχε αρκετα καλες πετρες ολων των ειδων

Σωστός.Και που βρίσκεται αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε μια παραλια(καθαρη) και ψαξε με την ησυχια σου.

Θα βρεις ωραια κομματια.Πλυσιμο και μπλουμ.Και ανεξοδα.........

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε μια παραλια(καθαρη) και ψαξε με την ησυχια σου.

Θα βρεις ωραια κομματια.Πλυσιμο και μπλουμ.Και ανεξοδα.........

χρειαζετε συγκεκριμενες πετρες Στρατο. ασβεστολιθικες για αφρικανες. οποτε η πρεπει να παρει τα βουνα με το ακουαφορτε η παει στο μαγαζι με το πορτοφολι..

αυτος διαλεγει :)

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε μια παραλια(καθαρη) και ψαξε με την ησυχια σου.

Θα βρεις ωραια κομματια.Πλυσιμο και μπλουμ.Και ανεξοδα.........

Το σκέφτηκα αλλά έχω τις επιφυλάξεις μου.Ακόμα και να καθαριστούν πολύ καλά δεν ελοχεύει κάποιος κίνδυνος?

Link to comment
Share on other sites

χρειαζετε συγκεκριμενες πετρες Στρατο. ασβεστολιθικες για αφρικανες. οποτε η πρεπει να παρει τα βουνα με το ακουαφορτε η παει στο μαγαζι με το πορτοφολι..

αυτος διαλεγει :)

Μάλλον διαλέγω το μαγαζί!!Πάνω κάτω σε τι τιμές κυμαίνονται..??

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη πικοιλία και σε πολύ καλές τιμές έχει και το Leroy Merlin (εδώ Θεσσαονίκη αλλά φαντάζομαι και Αθήνα είναι κάτι ατο αντίστοιχο αν όχι καλύτερο-μεγαλύτερο)

Εγώ από κει πήρα τις φεγγαρόπετρες μου

Link to comment
Share on other sites

χρειαζετε συγκεκριμενες πετρες Στρατο. ασβεστολιθικες για αφρικανες. οποτε η πρεπει να παρει τα βουνα με το ακουαφορτε η παει στο μαγαζι με το πορτοφολι..

αυτος διαλεγει :)

Πλακα κανεις ετσι;Εχει τετοιες πετρες στο βουνο και οχι στη θαλασσα;Ξερεις ποσα ενυδρεια εχω στησει με τετοιες πετρες;Και μιλαω για αφρικανικα.Ασε.....μη σου πω :rolleyes: Τελος παντων,ο ανθρωπος συμβουλη ζητησε,κουμαντο στο πορτοφολι του δεν θα κανω,αμα θελει ας παει να πληρωσει.

Και τωρα καλοκαιρακι που θα πηγαινει για μπανιο,ολο και θα μπει στο τρυπακι να βαλει μεσα μια πετρα που του γυαλισε στο ματι.Και τοτε απο μεσα του ξερεις τι θα πει;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις ετσι;Εχει τετοιες πετρες στο βουνο και οχι στη θαλασσα;Ξερεις ποσα ενυδρεια εχω στησει με τετοιες πετρες;Και μιλαω για αφρικανικα.Ασε.....μη σου πω :) Τελος παντων,ο ανθρωπος συμβουλη ζητησε,κουμαντο στο πορτοφολι του δεν θα κανω,αμα θελει ας παει να πληρωσει.

Και τωρα καλοκαιρακι που θα πηγαινει για μπανιο,ολο και θα μπει στο τρυπακι να βαλει μεσα μια πετρα που του γυαλισε στο ματι.Και τοτε απο μεσα του ξερεις τι θα πει;;;;;;

Σορυ αν εκανα λαθος, η εδωσα λαθος πληροφορια. απλα ειχα ρωτηση μια φιλη μου γεωντολογο και μ ειπε οτι ασβεστ. θα βρω σε βουνα και ποταμια...γιαυτο το πα.. :rolleyes::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να έχεις υπόψιν σου οτι οι πέτρες δεν πρέπει να είναι αιχμηρές.Ασβεστολιθικές η ακόμα και μεγάλες κροκάλες απο ποτάμια ,θάλασσα.Τα πιο πολλά τα είπαν οι προηγούμενοι φίλοι να προσθέσω αυτό εδώ

http://www.votsalo.net/.

Καλές επιτυχίες :)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να έχεις υπόψιν σου οτι οι πέτρες δεν πρέπει να είναι αιχμηρές.Ασβεστολιθικές η ακόμα και μεγάλες κροκάλες απο ποτάμια ,θάλασσα.Τα πιο πολλά τα είπαν οι προηγούμενοι φίλοι να προσθέσω αυτό εδώ

http://www.votsalo.net/.

Καλές επιτυχίες :)

Σωκρατη γιατι κροκαλες? (στηριξη) ?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να έχεις υπόψιν σου οτι οι πέτρες δεν πρέπει να είναι αιχμηρές.Ασβεστολιθικές η ακόμα και μεγάλες κροκάλες απο ποτάμια ,θάλασσα.Τα πιο πολλά τα είπαν οι προηγούμενοι φίλοι να προσθέσω αυτό εδώ

http://www.votsalo.net/.

Καλές επιτυχίες :)

Απλά σκοπεύω να βάλω πιο πολύ πέτρες με τρύπες ανάμεσα τους,τις οποίες πιστεύω οτι θα τις βρώ μόνο σε μαγάζια.

Όλες οι συμβούλες χρήσιμες..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να έχεις υπόψιν σου οτι οι πέτρες δεν πρέπει να είναι αιχμηρές.Ασβεστολιθικές η ακόμα και μεγάλες κροκάλες απο ποτάμια ,θάλασσα.Τα πιο πολλά τα είπαν οι προηγούμενοι φίλοι να προσθέσω αυτό εδώ

http://www.votsalo.net/.

Καλές επιτυχίες :)

ωραια σελιδα! :hysterical::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ωραια σελιδα! :rolleyes::)

Αν βρησκαμε ενα κοματι βραχου και τον σκαλιζαμε για κρυψωνες θα ηταν λαθος? (δεν εχω ιδεα)

Link to comment
Share on other sites

Απλά σκοπεύω να βάλω πιο πολύ πέτρες με τρύπες ανάμεσα τους,τις οποίες πιστεύω οτι θα τις βρώ μόνο σε μαγάζια.

Όλες οι συμβούλες χρήσιμες..

Tις τρυπες μπορεις να τις δημιουργησεις εσυ με το στησιμο και την τοποθετηση που θα κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Σωκρατη γιατι κροκαλες? (στηριξη) ?

Αγαπητέ krisos είναι ωραίες πέτρες στρογγυλές οχι αιχμηρές και σε πολλά μεγέθη.Κάποτε τις βάζουμε σε μιά γωνία του ενυδρείου και κρύβονται ανάμεσα τους τα μικρά ψαράκια.

:)

Link to comment
Share on other sites

Tις τρυπες μπορεις να τις δημιουργησεις εσυ με το στησιμο και την τοποθετηση που θα κανεις.

:):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ krisos είναι ωραίες πέτρες στρογγυλές οχι αιχμηρές και σε πολλά μεγέθη.Κάποτε τις βάζουμε σε μιά γωνία του ενυδρείου και κρύβονται ανάμεσα τους τα μικρά ψαράκια.

:)

Διόρθωση ,μήπως έπρεπε να χρησιμοποιήσω τη λέξη βότσαλο και οχι κροκάλες , http://www.votsalo.net/diakosmitika.asp?CatID=1

:rolleyes:

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ολιγον τι ειμαι απειρος στο ενυδρειο μπαιnει ..το οτιδηποτε(πετρομα) εκτος των ασβεστολιθικων πετρωματων γιατι ανεβαζουν το ph? ...εγω αν ειχα κυχλιδες θα εψαχνα ενα η δυο μεγαλους βραχους αναλογα παντα με το εμεγεθος του ενυδρειο με ενα σφυρι και ενα καλεμι θα ''πελεκουσα'' πανω μικρες κρυψωνες για τα ψαρακια (ειναι λαθος αυτο?) :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...