Jump to content

λιπασμα σε ταμπλετες


Recommended Posts

Θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει καποιο λιπασμα σε ταμπλετες για ευκολα φυτα(ανουμπιες).Το ενυδρειο μου εχει μηδενικα ΝΟ3.Θελω απλα να δωσω υποβοηθηση στα φυτα χωρις να αλλαξω κατι στις τιμες του νερου.Απο τοτε που εβαλα τις ανουμπιες αναπτυσσονται αλλα θελω την ακομα γρηγοροτερη αναπτυξη τους για να βελτιωθει κι αλλο η εικονα του ενυδρειου μου.Το ενυδρειο εχει μεσα ενα betta veiltail και ενα pleco.

p.h 7.2

g.h 11

αμμωνιες,νιτρικα,νιτρωδη κλπ ολα 0.

Link to comment
Share on other sites

τι να τις κανουν οι ανουμπιες τις ταμπλετες.....?

αφου δεν φυτευονται....

στην περιπτωσησου παρε και ριξε το nitrogen της σιτσεμ,σε λιγοτερη δοση απο την αναγραφομενη...

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει καποιο λιπασμα σε ταμπλετες για ευκολα φυτα(ανουμπιες).Το ενυδρειο μου εχει μηδενικα ΝΟ3.Θελω απλα να δωσω υποβοηθηση στα φυτα χωρις να αλλαξω κατι στις τιμες του νερου.Απο τοτε που εβαλα τις ανουμπιες αναπτυσσονται αλλα θελω την ακομα γρηγοροτερη αναπτυξη τους για να βελτιωθει κι αλλο η εικονα του ενυδρειου μου.Το ενυδρειο εχει μεσα ενα betta veiltail και ενα pleco.

p.h 7.2

g.h 11

αμμωνιες,νιτρικα,νιτρωδη κλπ ολα 0.

Γιατι να βιασεις μια κατασταση;Κανε λιγο υπομονη και θα τις δεις να αναπτυσονται οπως πρεπει........ :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...