Jump to content

διακοπες.. ταισμα?


juliet

Recommended Posts

Γειά σας!

εχω ένα Juwel Rekord 800, με τρεία χρυσοψαρα. Σκοπεύω να φύγω για πρώτη φορα απο το σπιτι 3 ημερες. Συνηθως κάποιος υπα΄ρχει πισω για να τα ταιζει.

Επειδή ακούω διάφορα όπως: "Μην τα ταισεις δεν θα πάθουν τιποτα" ή "Βάλε Ταμπλέτα" ή "πάρε ταίστρα".

θέλω να μου πείτε την γνώμη σας . έχω ακούσει οτι οι ταμπλέτες μπορεί να αυξήσουν την αμμωνία στο ενυδρείο.

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Μην τα ταισεις δεν θα πάθουν τιποτα"

:P

Link to comment
Share on other sites

για 3 μερες δεν υπαρχει κανενα προβλημα..

παντως γενικα αφου εχεις ψαρακια και δεν εχεις καποιο να στα ταιζει καλο θα ηταν να παρεις μια ταιστρα να βρησκετε.. ποτε δεν ξερεις, καλοκαιρι ερχετε...

:P:P

Link to comment
Share on other sites

για 3 μερες δεν υπαρχει κανενα προβλημα..

παντως γενικα αφου εχεις ψαρακια και δεν εχεις καποιο να στα ταιζει καλο θα ηταν να παρεις μια ταιστρα να βρησκετε.. ποτε δεν ξερεις, καλοκαιρι ερχετε...

:P:P

+1

Και οτι και εμενα που αφησα τον μονομαχο 5 μερες δεν επαθε απολυτος τιποτα μονο ταισε τα καλα 2-3 φορες μια μερα πριν φυγεις και η τελευταια φορα να τα ταισεις την ωρα που φευγεις.

Link to comment
Share on other sites

μονο ταισε τα καλα 2-3 φορες μια μερα πριν φυγεις και η τελευταια φορα να τα ταισεις την ωρα που φευγεις.

Δεν χρειάζεται !

Θα κάνεις ότι έκανες τίποτα παραπάνω , απλά θα πας με το καλό οπού είναι να πας , και με το καλο να γυρίσεις .

Τίποτα άλλο σε σχέση με το τάισμα .

Link to comment
Share on other sites

+1

Μην τα ταισεις δεν θα πάθουν τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Εγω αφησα τετρας (που ειναι μικρα ψαρακια) νηστικα 6 μερες και δεν καταλαβαν τιποτα

Απλα για μια εβδομαδα πριν φυγω τα παχυνα λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αφησα τετρας (που ειναι μικρα ψαρακια) νηστικα 6 μερες και δεν καταλαβαν τιποτα

Απλα για μια εβδομαδα πριν φυγω τα παχυνα λιγο.

Εμ αν φανταστεις οτι στον αμαζονιο η σε αλλα ποταμια δεν τρονε καθε μερα. :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω να το ξανα πω... επιδη ποτε δεν ξερεις τι γινετε.. μια ταιστρα καλο ειναι να υπαρχει... :P

Εαν η ταιστρα χασει την ρυθμιση της οταν θα λειπει και ριχνει μεγαλυτερες ποσοτητες απο το

κανονικο τροφη η αμμωνια σε τι υψη θα παει;

Link to comment
Share on other sites

οκ.. θα ανεβει αρκετα...

αν λειπεις 10 - 15 μερες τα ψαρια τι θα τρωνε???

αυτο εννοουσα οτι να εχουμε καλο κακου μια ταιστρα..οχι για τις 3, 4, 5 μερες αλλα για πολλες.. :P

Link to comment
Share on other sites

εμ.... τι περιμενεις Σπυρο, εβγαλαν για πουλια, γατες, σκυλους σειρα ειχαν και τα ψαρια..

ειναι τρελοι αυτοι οι Δυτικοι.. :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...