Jump to content

το ενυδρειο μου


leventis

Recommended Posts

juwell rio 125

με γκαπυς πολλα πλακο 4 κορυντορα 2 μολλυ2 φυτα πετρες και πηλινα 2

post-12835-1244147190_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εχω την εντύποση πως τα guppie θέλουν ph λίγο πάνω από 7,8 εν΄τα αλλα που (δεν μπορό να είμαι σίγουρος)

αν είναι cardinal τότε θέλουν γύρο στο 7 και αν είναι neon γύρο στο6,5 ...

Ας με διορθόσει κάποιος αν είμαι λάθος αλλά η σύνθεση αυτή μου φένεται παραξενη...

Link to comment
Share on other sites

Η Πρωτη φωτο ειναι παλια ειχα γκαπυς στην νεα συνθεση 2 η φωτο ειναι τωρα και εχει μεσα neon,corydoras,zebrakia,arlekinous,και 1 πλεκο...και φυσικα φυτα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχεις γυρω στα 60+ ψαρια μεσα?

Γιατί 60+; Στην τελευταία φώτογραφία φαίνονται ~25-26 και άλλα 6-7 κρυμμένα... και δεν είναι και μεγάλα ψάρια οπότε απλά είναι λίγο πάνω....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί 60+; Στην τελευταία φώτογραφία φαίνονται ~25-26 και άλλα 6-7 κρυμμένα... και δεν είναι και μεγάλα ψάρια οπότε απλά είναι λίγο πάνω....

Στο προηγουμενο στησιμο φαινονται καμια 50-60 ψαρια, λες να αφαιρεσε?
Link to comment
Share on other sites

:bowdown:

.

.

.

.

.

.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εχω περιπου 20 νεον τετρα 10 ζεβρακια 6 κορυντορα 6 αρλεκινους 1 πλεκο 2 πλατυ και 2 μολλυ τα τελευταια ειναι απο παλια συλλογη απλα το καλοκαιρι επειδη ειμαι τελευταιο οροφο εχω πολυ ζεστη και μας αφησαν ολα που ειχα λογο σ=ζεστης (34c) στο νερο δεν προλαβα κανενα να σωσω δυστιχως :_(

Link to comment
Share on other sites

εχω περιπου 20 νεον τετρα 10 ζεβρακια 6 κορυντορα 6 αρλεκινους 1 πλεκο 2 πλατυ και 2 μολλυ τα τελευταια ειναι απο παλια συλλογη απλα το καλοκαιρι επειδη ειμαι τελευταιο οροφο εχω πολυ ζεστη και μας αφησαν ολα που ειχα λογο σ=ζεστης (34c) στο νερο δεν προλαβα κανενα να σωσω δυστιχως :_(

Εχεις αρκετουτσικα ψαρακια :thumbup:

Κατι πρεπει να κανεις με τα ζωοτοκα(πλατυ,μολλυ)....

Θελουν διαφορετικο νερο απο τα αλλα...........

Έγινε επεξεργασία - vag0s
Link to comment
Share on other sites

και λιγα να ηταν ο συνδυαζμος που εχεις δεν ειναι και οτι καλυτερος :thumbup:

ομορφο παντος

υ.γ πιο ειδος πλεκο εχεις :bowdown:?

δεν ξερω θα το βγαλω φωτο και θα το δηξω εχει ενα κομματι μαυρο στο πανω πτερυγιο στην μυτη

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αρκετουτσικα ψαρακια :thumbup:

Κατι πρεπει να κανεις με τα ζωοτοκα(πλατυ,μολλυ)....

Θελουν διαφορετικο νερο απο τα αλλα...........

ναι το ξερω...τα αλλα νομιζω ειναι οκ ετσι?δεν εχουν μεγαλες διαφορες στην ποιοτητα του νερου ?αν κανω λαθος πεστεμου αλλα χωρις ειρωνειες παρακαλω δεν ειμαι και επιστημονας ?ενας απειρος χομπιστας ειμαι ...

χωρις παρεξηγηση...

ευχαριστω παντος για τις καλοπροερετες συμβουλες

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να θελουν διαφορετικο νερο καποια ψαρια απο το ενυδρειο αλλα το νερο για ποια ψαρια ειναι καταλληλο?

Πρεπει να ξερεις το νερο εχεις να διαθεσεις στα ψαρια σου, μετα να ξερεις ποια ψαρια εχεις και ποιες ειναι οι βασικες τους τουλαχιστον ανναγκες.

Αυτα γινονται κανοντας μετρησεις στο νερο του ενυδρειου σου και ψαχνωντας πληροφοριες για τα ψαρια σου στα προφιλ που κυκλοφορουν στο ιντερνετ.

Για καλο συμμετεχω στο θεμα, οχι για πλακα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να μου πει τα φυτα μου πως λεγονται... δεν γνωριζω απο ονομασειες....

ευχαριστω......

post-12835-1256597798_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...