Jump to content

Αναπαραγωγη αρτεμιας...


Recommended Posts

η αρτεμια ολοκληρωνει τον κυκλο της ζωης της σε 20-25 μερες περιπου,κανοντας συνολικα 16 εκδισεις εξωσκελετου...τα πωτα 5-6 σταδια ειναι τα σταδια του ναυπλιου...περιπου 5-7 μερες δηλαδη...μετα ειναι το ενηληκο κοπιποδο

επισεις ενα αλλο κολπακι,μετα το σταδιο του ναυπλιου που αρχησει να αναπαραγετε,αν ζει σε αλλατοτητα ανω του 1,025 γενναει απευθειας ναυπλιους και οχι αυγα....

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μετα το περας αυτων των ημερων θα πεφτουν ψοφια????

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μετα το περας αυτων των ημερων θα πεφτουν ψοφια????

κοιτα δεν μπορω να σου απαντησω,γιατι πολυ απλα μου αδοιαζει η αποικια στις 20 περιπου μερες....

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν μπορω να σου απαντησω,γιατι πολυ απλα μου αδοιαζει η αποικια στις 20 περιπου μερες....

Eγω τα εχω στο ενυδρειακι εδω και 3 βδομαδες περιπου.

Ακομη δεν εχω ταισει και αρχιζω και βλεπω μικρα.....

Link to comment
Share on other sites

Eγω τα εχω στο ενυδρειακι εδω και 3 βδομαδες περιπου.

Ακομη δεν εχω ταισει και αρχιζω και βλεπω μικρα.....

την αλλη βδομαδα θα αρχισεις να βλεπεισ και τους πρωτους νεκρους αποικους....ο κυκος ζωης της ολοκληρωνετε στις 30 μερες σε θερμοκρασιεσ 20-25 βαθμους...οσον αφορα την αναπαραγωγη που εχεις πετυχει,απ οτι καταλαβαινω τις εχεις σε ψηλα ποσοστα αλατοτητας γι αυτο και βλεπεις απευθειας τους απογονους και οχι τα αυγα...συμαντηκη διευκρινηση η αρτεμια χρειαζεται μεγαλη συγκεντωση οξυγονου στο νερο,αλλα οχι υπερβολικη αναταραξη της υδατινης μαζας

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

την αλλη βδομαδα θα αρχισεις να βλεπεισ και τους πρωτους νεκρους αποικους....ο κυκος ζωης της ολοκληρωνετε στις 30 μερες σε θερμοκρασιεσ 20-25 βαθμους...οσον αφορα την αναπαραγωγη που εχεις πετυχει,απ οτι καταλαβαινω τις εχεις σε ψηλα ποσοστα αλατοτητας γι αυτο και βλεπεις απευθειας τους απογονους και οχι τα αυγα...συμαντηκη διευκρινηση η αρτεμια χρειαζεται μεγαλη συγκεντωση οξυγονου στο νερο,αλλα οχι υπερβολικη αναταραξη της υδατινης μαζας

Χρησιμοποιω το ετοιμο της "Nutri-Seawater".

Θερμοκρασια εχω στους 27.3

Εχω αεραντλια αλλα δεν κανει μεγαλη αναταραξη.

Οποτε αρχιζω απο σημερα το ταισμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...