Jump to content

θαυμα ζωης


Recommended Posts

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ...

Link to comment
Share on other sites

ποιος μπορει να φανταστει τα αισθηματα του γιατρου εκεινη τη στιγμη;;;;

Link to comment
Share on other sites

πολυ συγκινητικο και πολυ δυσκολη επεμβαση!

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ...

Ευτυχώς υπάρχουν και σήμερα μητέρες ,που πάνω από όλα θέτουν την γέννηση μιας νέας ζωής....

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή αυτό το πραγματικά πολύ συγκινητικό τόπικ, τί θα λέγατε να κάνουμε μία όμορφη κουβεντούλα σχετική με το θέμα?

Υπάρχει ένα ερώτημα το οποίο όλοι οι ενήλικοι λίγο πολύ το έχουμε κάνει στον εαυτό μας...

Αν, με τα σύγχρονα επιστημονικά μέσα, μαθαίνατε πως το αγέννητο ακόμα παιδί σας θα γεννιόταν με κάποιο σοβαρό πρόβλημα, είτε εξωτερικό, είτε εσωτερικό, είτε ψυχικό/πνευματικό, τί θα κάνατε? Θα το κρατάγατε? Θα επηρέαζε στην επιλογή σας η ηλικία του αγέννητου παιδιού (πχ 10 εβδομάδων ή 7 μηνών)?

Το θεωρώ ένα πολύ σοβαρό, λεπτό αλλά και πραγματικό θέμα, καθότι δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις διαφόρων περίεργων γεννήσεων.

Επίσης, στο παραπάνω βιντεάκι, παρουσιάζεται μία ιδιαίτερα ανθρώπινη ιστορία που τώρα που τελείωσε μόνο δάκρυα χαράς και ελπίδας μπορούν να προσφέρουν. Αλλά η πραγματικότητα πολλές φορές είναι πολύ πιο σκληρή! Τέτοιου είδους επεμβάσεις και θεραπείες μπορούν να γίνουν σε πολύ λίγα μέρη του κόσμου και με ένα τεράστιο χρηματικό αντίτιμο που οι περισσότεροι "κοινοί θνητοί" δεν μπορούν να καλύψουν. Τί γίνεται σε μία τέτοια περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Τετοιες "αληθινες" ιστοριες κυκλοφορουν πααααρα πολλες στο internet. Πριν τις αναπαραγουμε καλο ειναι να ρωτησουμε και κανεναν ειδικο αν αυτο που μας λενε ειναι δυνατον.

Εγω που ρωτησα για το συγκεκριμενο μου ειπαν οτι ειναι παραμυθι...

Το εψαξε κανεις αλλος λιγο παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

1

2

3

4

5

6

7

8

...........................................

μερικα απο αυτα πιστευω οτι ειναι πολυ εγκυρα.

ουτε ειδικος ειμαι ουτε ρωτησα.

εψαξα λιγο μεν αλλα εψαξα.και λαθος να ειχα κανει νομιζω στο aquazone cafe εγραψα και οχι

σε ιατρικο συλογο

Έγινε επεξεργασία - annateo
Link to comment
Share on other sites

Kαι λίγο μαγεία δεν βλάπτει στην ζωή μας....Αλλά μάλλον απο το δούλεμα και την πίεση στην καθημερινότητα μας,μας φαίνεται δύσκολο να δεχτούμε οτιδήποτε υπερβαίνει το αναμενόμενο.....

Link to comment
Share on other sites

Kαι λίγο μαγεία δεν βλάπτει στην ζωή μας....Αλλά μάλλον απο το δούλεμα και την πίεση στην καθημερινότητα μας,μας φαίνεται δύσκολο να δεχτούμε οτιδήποτε υπερβαίνει το αναμενόμενο.....

+1 :thumbup:

πολυ σωστο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να δω τα βιντεακια και δεν ξερω τι ακριβως διχνουν ......

Να σου απαντησω σ αυτο που ρωτας

Σκεψου πως μαθαινεις οτι το εμβρυο εχει καποιο προβλημα και αποφασιζεις να το φερεις στη ζωη γιατι ετσι γουσταρεις ολο θρησκευτικων αντιληψεων κλπ σκεφτηκες μηπως τι θα γινει το παιδι οταν εσυ θα εχες "φυγει" ; και το θεωρω πολυ εγωιστικο οταν αποφασιζεις να το φερεις στη ζωη χωρις να σκεφτεις το μετα, μιλαω παντα για σοβαρες καταστασεις που πολλες φορες δεν αλλαζουν οπως πχ συνδρομο Νταουν κλπ

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα απιστευτο!!συγχρητηρια στον γιατρο!συμφωνω ομως με το οτι κανενας (σχεδον)''κοινος'' ανθρωπος δεν θα μπορουσε να ανταπεξελθει οικονομικα σε μια τετοια εγχειρηση!μονο καποιες εξερεσεις πιστευω πως θα ειχαν μια τετοια ευκαιρια οπως το τυχερο αυτο παιδακι....πραγματικο θαυμα ζωης :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

και εγω με τη σειρα μου πιστευω

οτι απτην στιγμη που ξερεις οτι θα εχει καποιο σοβαρο προβλημα,μη αναστρεψιμο,

δεν θα ειναι σωστο προς το αγεννητο παιδι σου να συνεχισεις...

πολυ δυσκολο μεν για το ζευγαρι να διακοψει μια εγκυμοσυνη που τοσο πολυ θελει

πιστευω ομως οτι ειναι το σωστοτερο.νομιζω οτι εγω αυτο θα εκανα.

και επειδη ειμαι νεος πατερας και παραλιγο να τραβηξω κατι τετοιο μπορω να πω οτι για 2-3 μηνες(7-8μηνα κυησης) ειχα τρελαθει, εξαιτιας μιας λαθος διαγνωσης γιατρου,μεχρι να βεβαιωθουμε οτι ολα ειναι εναξει

Link to comment
Share on other sites

Τεράστιο δίλημμα...θεωρώ οτι,αν δεν σου τύχει κάτι ανάλογο,είναι πολύ δύσκολο να πάρεις θέση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...