Jump to content

κατι κρυβει η αμμος


Recommended Posts

εχω παρατηρησει μικρους λοφισκους να σχηματιζονται και να εξαφανιζονται με απο 1-2 μερες. Το υψος τους ειναι απο μερικα χιλιοστα ως και ενα εκατοστο... Στην αρχη νομιζα οτι ηταν τυχαιο αλλα ολο δημιουργουνται συνεχως... Και ενω ο επιφανειακος αραγωνιτης ειναι ασ πουμε πιο "βρωμικος", αυτα τα λοφακια φαινεται να ειναι απο εσωτερικο αραγωνιτη καθως ειναι καταλευκος...

τι οργανισμος τα κανει αυτα ξερουμε?? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει μικρους λοφισκους να σχηματιζονται και να εξαφανιζονται με απο 1-2 μερες. Το υψος τους ειναι απο μερικα χιλιοστα ως και ενα εκατοστο... Στην αρχη νομιζα οτι ηταν τυχαιο αλλα ολο δημιουργουνται συνεχως... Και ενω ο επιφανειακος αραγωνιτης ειναι ασ πουμε πιο "βρωμικος", αυτα τα λοφακια φαινεται να ειναι απο εσωτερικο αραγωνιτη καθως ειναι καταλευκος...

τι οργανισμος τα κανει αυτα ξερουμε?? :thumbup:

Εισαι σιγουρος οτι κατι κρυβει η αμμος κ οτι δεν ειναι καποιο ψαρι, σαλιγγαρι ή κατι αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

ε δεν ξερω... παντως εχω παρατηρησει πολυ ωρα και δεν εχω δει τπτ... ολα τα σαλιγκαρια και οτι εχω προσθεσει εγω δεν φαινεται να το εχει δημιουργησει!!! Για τιποτα σκουλικια φανταζομαι αλλα δεν εχω δει τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...