Jump to content

25litro Enydrio


Recommended Posts

viciouscircle θα με βοηθεισεις οπως εκανες πριν απαντησε μου please

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρκετη βοηθεια απο ολους σας ευχαριστο μαλλον θα βαλω τρια ειδη γαριδων πρασινες red cherry kai red crystal οσο για φυτα ολες οι πρωτασεις ευπροσδεκτες

Link to comment
Share on other sites

ακυρο red cherry δεν συμβιωνουν με red crystal μονο red crystal θα βαλω και αμα ζουν με πρασινες

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να βάλεις μόνο red cherry και κανένα σαλιγκαράκι καθώς το ενυδρείο είναι μικρό και η αναπαραγωγή του ενός από τα 2-3 είδη θα είναι κανονική αλλά εις βάρος των υπολοίπων, αυτό το έχω δει και στα δικά μου ενυδρεία αλλά και το έχω ακούσει από φίλους.

Το ενυδρειάκι είναι αυτό έτσι?: http://images.trademe.co.nz/photoserver/tq/96/93418496.jpg

Βλέπω οτι έχει φίλτρο στο καπάκι πράγμα πολύ καλό και για να μην χάνεις χώρο αλλά και είναι πολύ αποδοτικό λόγω οξυγόνωσης των υλικών, αν χρειάζεται βάλε ένα κομματάκι σφουγγάρι στο στόμια για να μην ρουφήξει καμιά γαρίδα (όταν μπουν οι γαρίδες αυτό).

Επίσης τον χειμώνα θα χρειαστείς και έναν μικρό θερμιστάτη που θα τον βάλεις στη γωνία που είναι και η αντλία για να διαχέεται σωστά το ζεστό νερό.

Από φυτά έχει αγοράσει κάτι? Επίσης πες πόσα watt λέει πάνω η λάμπα και αν λέει κάτι άλλο όπως μοντέλο, κέλβιν (πχ 6.000 K) κλπ.

Τέλος, τι υλικό έχεις στο βυθό? χαλίκι? άμμο? Αν είναι χαλίκι, πόσο χοντρό και πόσο βάθος?

Απάντησε σε όλα αν μπορείς για να σε βοηθήσουμε γρήγορα. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον περιμενε να ανεβασω φοτο αλλα πες μου πως γινεται ενταξη

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου σε παρακαλω πως ανεβαζω εικονες

Link to comment
Share on other sites

Να και το περιβοητο ενυδρειο με εικονες του ενυδρειου του θερμαντηρα και του φιλτρου ψαρια και γενικα τα παντα θα τα βγαλω και θα ακολουθησω την συμβουλη του φιλου να το φυτεψω και να βαλω γαριδεςpost-13794-1244719702_thumb.jpg post-13794-1244719717_thumb.jpgpost-13794-1244719732_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι, κομπλέ! :thumbup:

Θα πάρεις ένα τσουβαλάκι άμμο και θα βάλεις 4-5 εκατοστά βάθος και μετά πάμε για φυτά.

Απάντα όμως σε όλες τις ερωτήσεις που έκανα πριν... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Θερμοστατη εχω και θα τον μετακινησω οπως ειπες η λαμπα δεν γραφει τιποτα (το κοιταξα) το σφουγγαρι στο φιλτρο το σκεφτηκα και εγω

καμια ιδεα για ευκολα φυτα οσο για τοψαρι θα τοβγαλω και χαλικι σκεφτομαι να παρω ειδικο για γαριδες

Link to comment
Share on other sites

το βαρελι να το κρατησω για τις γαριδες ή να το δωσω σε κανα γνωστω μου

Link to comment
Share on other sites

Χαλίκι διάλεξε ότι θες απλά να σου αρέσει, να κάνει αντίθεση το κόκκινο των γαρίδων και να είναι κάτω από 2 χιλιοστά πάχος για να πιάνουν καλά τα φυτά.

Σου έχω υποσχεθεί ήδη οτι αν δεν βρίσκεις γαρίδες θα σου στείλω αλλά αν χρειαστείς και φυτά εδώ είμαι.

Ακόμα κάτι, βγάλε το καημένο το ψαράκι να μην είναι μόνο του αλλά ρίχνε κάθε 1-2 μέρες 2-3 φυλλαράκι τροφή για να μείνει "ζωντανό" το φίλτρο (μην το κλείσεις). :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

θα μου απαντησεις σε παρακαλω σε βλεπω τοση ωρα κοιτας τι για να καταλαβω

Link to comment
Share on other sites

εσεις watchmaker, nikos g τι γνωμη εχετε

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν τελειωσε για περεταιρω αποριες εδω και γαριδες το 2010 θα χω αρκετες

Link to comment
Share on other sites

εσυ freezer μπορεις να μου στειλεις γαριδουλες σε πλεασαρω

dragonball/z/gt for ever

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε κανε μου μια χαρη ακομα...ΥΠΟΜΟΝΗτο hobby μας χρειαζεται πανω απο ολα υπομονη....Εσυ ακομα δεν εχεις ετοιμασει το ενυδριο σου για να ξεκινησεις το σρωσημο και εχεις αρχησει να ψαχνεις για γαριδες...Σου ειπαν πως χρειαζεσαι ενα καλα στρωμενο ενυδριο για να μπορουν ανα ζησουν ανετα οι γαριδες σου....

Link to comment
Share on other sites

Τοτε γιατι βιαζεσαι..??Και κατι αλλο...Μην κοιτας συνεχεια ποιος διαβαζει το τοπικ σου...Καποιος απλα μπορει να το διαβαζει...Αλλος απλα να μην εχει τις καταληλες γνωσεις για να απαντησει και καποιος αλλος μπορει απλα να κλικαρε κατα λαθος....Μην ζητας απο ολους βοηθεια...Οσοι μπορουν να σου δωσουν θα σου δωσουν και ν εισαι σιγουρος για αυτο...Θα σε παρακαλεσω να κανεις υπομονη!!!!!

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

:bowdown:

Αν τυχων φανηκε το ονομα μου τωρα που διαβαζα, δεν ξερω να απαντησω.

Ααα επισης καμια φορα ανοιγω το θεμα και κατα λαθος (αν φανει παλι το ονομα μου).

:bowdown: :bowdown: :bowdown::thumbup::thumbup::P:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

:ninja:

Αν τυχων φανηκε το ονομα μου τωρα που διαβαζα, δεν ξερω να απαντησω.

Ααα επισης καμια φορα ανοιγω το θεμα και κατα λαθος (αν φανει παλι το ονομα μου).

:excl::bowdown::bowdown::thumbup::thumbup::construction::thumbup:

:P;)

:excl::thumbdown:

:bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε rodouma έχεις κανένα πρόβλημα με τον blackghost7 ;

Εντος 24ωρου ολα τα ασχετα πόστ θα διαγραφούν σε αυτο το θέμα .

makis997 Οτι εχεις γραψει σε greeklish σε αυτό το θέμα θα διαγραφεί , εκτος και εάν μου τα μεταφρασεις και κάτσω να σου τα φτιάξω .

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η γνωστη παρεα απο την Ημαθεια.

ναι θα μπω και εγω στο club....

δεν ξερω ομως αν εχει θεση :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ναι θα μπω και εγω στο club....

δεν ξερω ομως αν εχει θεση :thumbup:

...εσυ να κατσεις στα αυγα σου... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ναι θα μπω και εγω στο club....

δεν ξερω ομως αν εχει θεση :thumbup:

Εννοω Γιωργος Μαυρος & Σια. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΛΕ 2 serpae tetra - 1 pleco - 1 clown loach και κανα 2-3 ακομα ΜΙΚΡΑ

Ξεχασες κανα 2-3 πανγκασιους βρε...ΜΙΚΡΑ! :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - sarevock
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...