Jump to content

Δημοψήφισμα


Ο "ασθενής" της παρακάτω φωτογραφίας... έζησε τελικά?  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Όπως και σένα δεν θα σε φωνάξουν ποτέ "Εεεε, ξεβαμμένε" ή "Εεεε, λευκέ" το ίδιο ισχύει και για τους μαύρους. Δηλαδή ο χαρακτηρισμός μαύρος δεν είναι προσβλητικός σε καμία περίπτωση, αλλά αν αυτό είναι να τους γίνει χαρακτηριστικό παρατσούκλι αντί του ονόματός τους, ε, ναι, είναι προσβλητικό!

Mα ετσι ειναι!

Ετσι εχει γινει τωρα πια...!

Link to comment
Share on other sites

post-5701-1244731235_thumb.jpgαυτο ειναι το σημα των ΚΚΚ. και οτι μερικοι αγαπανε την πατριδα τους δεν σημαινε οτι ειναι και ρατσιστες.

νικο πιστεψεμε θα παρει χρονια σε ολη την Ελλαδα μεχρι να μαθει την διαφορα μεταξυ Εθνιστη και Εθνικιστη(Σοβινιστη)

Αλλα επειδη καποτε πρεπει να γινει μια αρχη και να καταλαβουν ολοι οι Ελληνες την διαφορα αυτων τον λεξεων,οριστε τα αποτελεσματα:

1)εθνισμος

[Λεξικό Τριανταφυλλίδη]

η άποψη που ενθαρρύνει την έκφραση και την καλλιέργεια της εθνικής συνείδησης και παράλληλα αναγνωρίζει και σέβεται τις εθνικές διαφορές· η απόλυτη πίστη και αφοσίωση κάποιου στα ιδεώδη του έθνους στο οποίο ανήκει, χωρίς καμία διάθεση περιφρόνησης ή υποτίμησης των ιδεωδών άλλου έθνους·

2)εθνικισμος

[Λεξικό Τριανταφυλλίδη]

η απόλυτη και με πάθος προσήλωση των ατόμων στο έθνος τους, η οποία φτάνει ως την περιφρόνηση και την εχθρότητα προς άλλα έθνη· (πρβ. σοβινισμός):

Ακραίος / επιθετικός εθνικισμός.

Φαινόμενα / εκδηλώσεις εθνικισμού.

Η έξαρση του εθνικισμού στις γειτονικές χώρες απειλεί την ασφάλεια και την ειρήνη της περιοχής.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το εθνισμο το ξερω.σε πολλες συζητησεις οταν το λεω μου λενε εθνικιστης και λεω οχι εθνιστης απλα δεν το ακουμε και πολυ.Πολυ καλο το ποστ του. +1

Link to comment
Share on other sites

νικο πιστεψεμε θα παρει χρονια σε ολη την Ελλαδα μεχρι να μαθει την διαφορα μεταξυ Εθνιστη και Εθνικιστη(Σοβινιστη)

Αλλα επειδη καποτε πρεπει να γινει μια αρχη και να καταλαβουν ολοι οι Ελληνες την διαφορα αυτων τον λεξεων,οριστε τα αποτελεσματα:

1)εθνισμος

[Λεξικό Τριανταφυλλίδη]

η άποψη που ενθαρρύνει την έκφραση και την καλλιέργεια της εθνικής συνείδησης και παράλληλα αναγνωρίζει και σέβεται τις εθνικές διαφορές· η απόλυτη πίστη και αφοσίωση κάποιου στα ιδεώδη του έθνους στο οποίο ανήκει, χωρίς καμία διάθεση περιφρόνησης ή υποτίμησης των ιδεωδών άλλου έθνους·

2)εθνικισμος

[Λεξικό Τριανταφυλλίδη]

η απόλυτη και με πάθος προσήλωση των ατόμων στο έθνος τους, η οποία φτάνει ως την περιφρόνηση και την εχθρότητα προς άλλα έθνη· (πρβ. σοβινισμός):

Ακραίος / επιθετικός εθνικισμός.

Φαινόμενα / εκδηλώσεις εθνικισμού.

Η έξαρση του εθνικισμού στις γειτονικές χώρες απειλεί την ασφάλεια και την ειρήνη της περιοχής.

ευχαριστω

:thumbup:

Έτσι είναι κάποιος έχει μια διαφορετική άποψη για την πατρίδα του και την αισθάνεται πολλή κοντά του αυτό δεν είναι κακό, όπως επίσης κάποιος αισθάνεται παγκόσμιος πολίτης χωρίς να υποτιμά τους άλλους που δεν αισθάνονται έτσι.

Αυτή είναι η μαγεία του ανθρώπου είναι πολλή ωραία που είμαστε διαφορετική και όσο η διαφορετικότητα μας δεν προκαλεί βλάβη στον συνάνθρωπο μας είναι άκρος σεβαστή.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ λίγο τη γνώμη μου.

Ζω και μεγάλωσα σε μία κοινωνία στην οποία νιώθω πως προσφέρω αλλά δεν μου προσφέρει τίποτα... Τουλάχιστον όχι με το υπερ-αζημίωτο. Αυτό με έχει κάνει να απεχθάνομαι τον συγκεκριμένο τρόπο ζωής και την συγκεκριμένη κοινωνία! Και όχι μόνο αυτή, αλλά και όποια είναι ίδια ή παρόμοια!

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ΠΡΕΠΕΙ ή "πρέπει" να αγαπάω αυτό το πράγμα που στα μάτια μου είναι ένα αίσχος! Και το αίσχος δεν είναι τώρα. Το σημερινό αίσχος οφείλεται στο αίσχος του παρελθόντος.... από τα πολύ παλαιότερα χρόνια!

Και που δεν είναι έτσι θα μου πείτε? Δίκιο έχετε! Κάθε είδος δυτικής κοινωνίας είναι έτσι με μικρές ή μεγαλύτερες παραλλαγές! Διαφορετικά ζούνε οι Παπούα, οι Ζουλού και τα αιματοβαμμένα κράτη της Αφρικής και αρκετά ταλαιπωρημένα της Ασίας!

Το ότι τα πράγματα είναι, όμως, έτσι, δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να συμβιβαστώ με αυτή την ιδέα. Μπορεί αυτό να με κάνει δυστυχισμένο στην υπόλοιπή μου ζωή, αλλά τουλάχιστον θα είμαι ειλικρινής με τον εαυτό μου και αυτό πραγματικά για μένα είναι ευτυχία!

Εθνισμός.... Σε τί???

Στην ανιστορικότητα ενός ολόκληρου έθνους? Στην έλλειψη κουλτούρας ή αν θέλετε, στην υπερδοσολογία υποκουλτούρας? Στους ηλίθιους νόμους που απευθύνονται σε ηλίθιους ανθρώπους? Στην υποχρεωτική και ηλίθια στρατιωτική θητεία? Στην "γουρουνοποίηση" και απανθρωπιά της αστυνομικής αρχής? Στην ρουσφετολογία? Στο "Πατρίς, Θρησκεία, Οικογένεια"? Στο θεοφοβούμενο και παπαδοκρατούμενο κράτος? Στην ατιμωρησία του φραγκάτου και στην καταστροφή του άφραγκου? Στον Παπανδρέου? Στον Καραμανλή? Στην Παπαρήγα και στον Τσίπρα? Στον Πλεύρη?

Αυτό που επικρατεί σε αυτή τη κοινωνία είναι η ηλιθιότητα! Και ο εθνισμός και ο εθνικισμός έχει οπαδούς που υποστηρίζουν την ηλιθιότητα!

Αυτή είναι η γνώμη μου!

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα ειναι πχ εμενα σαν να με λες ηλιθιο.εγω εχω τα δικα μου πιστευω εσυ τα δικα σου ο αλλος τα δικα του.εμενα αυτη η χωρα στα 24αρα μου εχει προσφερει καποια πραγματα ;aλλα θελουν πολυυυυυυ δουλεια ακομα.απλα οτι επρεπε να ειμαστε στους δρομους αυτη την ωρα και να τους διωξουμε καθομαστε σπιτι και κοιταμε το χαζοκουτι (TV).

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα ειναι πχ εμενα σαν να με λες ηλιθιο.εγω εχω τα δικα μου πιστευω εσυ τα δικα σου ο αλλος τα δικα του.εμενα αυτη η χωρα στα 24αρα μου εχει προσφερει καποια πραγματα ;aλλα θελουν πολυυυυυυ δουλεια ακομα.απλα οτι επρεπε να ειμαστε στους δρομους αυτη την ωρα και να τους διωξουμε καθομαστε σπιτι και κοιταμε το χαζοκουτι (TV).

Δεν θα σου ζητήσω πολλά... Απαρίθμησε μου 1-5 πράγματα που σου έχει προσφέρει και πάω στοίχημα ότι θα βρω μέσα σε αυτά την εκμετάλλευση που σου κάνουν (εσένα, εμένα... όλων).

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν υπαρχει μονο το παιρνω υπαρχει και το δινω,δλδ εσυ θα ηθελες να παιρνεις συνταξη χωρις να σου κανουν κρατησεις.δεν λεω οτι ζουμε ωραια.εγω κοιταω να φυγω.αλλα μην ειμαστε και αχαριστοι

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν υπαρχει μονο το παιρνω υπαρχει και το δινω,δλδ εσυ θα ηθελες να παιρνεις συνταξη χωρις να σου κανουν κρατησεις.δεν λεω οτι ζουμε ωραια.εγω κοιταω να φυγω.αλλα μην ειμαστε και αχαριστοι

Ok... Δίνω... Θεωρείς ότι η γενιά μας θα πάρει σύνταξη? Και όσοι παίρνουν σύνταξη, γιατί βγαίνουν στους δρόμους? Γιατί κοιμούνται σε ράντζα? Γιατί συνεισφέρουν οικονομικά σε φάρμακα και ιατρικά βοηθητικά μηχανήματα με συντάξεις 500 και 700 ευρώ??? Αυτοί δεν έδωσαν? Αλλά και που έδωσαν, που πήγαν αυτά τα λεφτά? Η απάντηση βρίσκεται στα περιουσιακά στοιχεία των πολιτικών που όλοι μας ψηφίζουμε (εγώ δεν ψηφίζω, αλλά βάζω κι εμένα μέσα από την στιγμή που δεν τους έχω κάψει ζωντανούς ακόμα).

Έχεις πληρώσει ποτέ σε εφορία? Ξέρεις το πρόστιμο αν καθυστερήσεις λίγες μέρες την οφειλή σου προς την εφορία? Όταν είναι να πάρεις χρήματα από αυτή (και πάντα μιλάμε για ξεφτίλα χρήματα) ξέρεις μετά από πόσο καιρό και κυνήγι τα παίρνεις? Το ξέρεις ότι πολλές φορές και αυτά τα χρήματα έχουν κρατήσεις? Ξέρεις ότι ΑΝ δεν έχεις λεφτά να πληρώσεις στην εφορία η πρώτη κουβέντα που σου λένε είναι "Υπάρχουν και οι τράπεζες"? (επιβεβαιωμένο 100% από 3 διαφορετικές εφορίες) Σύμπτωση? Μήπως κάτι βρωμάει εδώ?

Δώσε, αλλά αυτό που θα πάρεις είναι @@@...

Ψάχνεις να φύγεις? Την καλύτερη δουλειά κάνεις!!! Φρόντισε μόνο όπου και να πας να προσφέρεις στο κοινωνικό σύνολο και όχι στο "σύνολο" των λίγων και να προσπαθείς να γίνεις σαν αυτούς.... Ακριβώς δηλαδή το αντίθετο από αυτό που σε έχει διδάξει η κοινωνία που ζεις αυτή τη στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα Νίκο...

Κάποτε, αν δεν κάνω λάθος, είχες στην υπογραφή σου κάτι περί "Αγάπησα έναν μπερέ κλπ κλπ"... Χωρίς ίχνος ειρωνείας, πολύ θα ήθελα να μου το εξηγήσεις, έστω και μέσω ΠΜ! Πάντα με παραξένευαν αυτά τα σκεπτικά αλλά ποτέ δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να το συζητήσω σοβαρά και πολύ θα ήθελα να μάθω την λογική σου πάνω σε αυτό το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Ok... Δίνω... Θεωρείς ότι η γενιά μας θα πάρει σύνταξη? Και όσοι παίρνουν σύνταξη, γιατί βγαίνουν στους δρόμους? Γιατί κοιμούνται σε ράντζα? Γιατί συνεισφέρουν οικονομικά σε φάρμακα και ιατρικά βοηθητικά μηχανήματα με συντάξεις 500 και 700 ευρώ??? Αυτοί δεν έδωσαν? Αλλά και που έδωσαν, που πήγαν αυτά τα λεφτά? Η απάντηση βρίσκεται στα περιουσιακά στοιχεία των πολιτικών που όλοι μας ψηφίζουμε (εγώ δεν ψηφίζω, αλλά βάζω κι εμένα μέσα από την στιγμή που δεν τους έχω κάψει ζωντανούς ακόμα).

Απαντηση:Τα χρηματα πηγαν σε εξοχικα των πολιτικων.και στους πολιτικους γενικα

Έχεις πληρώσει ποτέ σε εφορία? Ξέρεις το πρόστιμο αν καθυστερήσεις λίγες μέρες την οφειλή σου προς την εφορία? Όταν είναι να πάρεις χρήματα από αυτή (και πάντα μιλάμε για ξεφτίλα χρήματα) ξέρεις μετά από πόσο καιρό και κυνήγι τα παίρνεις? Το ξέρεις ότι πολλές φορές και αυτά τα χρήματα έχουν κρατήσεις? Ξέρεις ότι ΑΝ δεν έχεις λεφτά να πληρώσεις στην εφορία η πρώτη κουβέντα που σου λένε είναι "Υπάρχουν και οι τράπεζες"? (επιβεβαιωμένο 100% από 3 διαφορετικές εφορίες) Σύμπτωση? Μήπως κάτι βρωμάει εδώ?

Απαντηση:αλητες ειναι τι περιμενεις (οχι ολοι αλλα ελαχιστες εξαιρεσεις

Δώσε, αλλά αυτό που θα πάρεις είναι @@@...( επι 3 φορες)

Ψάχνεις να φύγεις? Την καλύτερη δουλειά κάνεις!!! Φρόντισε μόνο όπου και να πας να προσφέρεις στο κοινωνικό σύνολο και όχι στο "σύνολο" των λίγων και να προσπαθείς να γίνεις σαν αυτούς.... Ακριβώς δηλαδή το αντίθετο από αυτό που σε έχει διδάξει η κοινωνία που ζεις αυτή τη στιγμή!

εχω ονειρευτει ενα κοσμο ακομα και χωρις χρηματα αλλα πιστευεις πως θα γινει ποτε αυτο.δλδ τι φτιαχνεις εσυ?ψωμι??εγω εχω ντοματες.αλλαγη προιοντων παρε 5-6 ντοματες δωσε 1 κιλο ψωμι το λεω πολυ χοντρα χοντρα δεν τον εννοω ετσι καταλαβαινεις αλλα πιστευεις πισω απο Καραμανλη και οποιον αλλον προθυπουργο να ερθει κυβερνανε οι ιδιοι?οχι βεβαια. τι μπορουμε να κανουμε?2 λυσεις.η βγαινουμε στους δρομους ολοι ομως η αλλαζουμε χωρα.εγω ψαχνομαι δεν ξερω αν θα το κανω γιατι υπαρχουν ακι συναισθηματικοι λογοι γιατι ειμαι υπερηαφανος που ειμαι Ελληνας ασχετα οι πολιτικοι αν θελουν με μειωσουν και να αισθανομαι ντροπη που ειμαι Ελληνας

Και κάτι ακόμα Νίκο...

Κάποτε, αν δεν κάνω λάθος, είχες στην υπογραφή σου κάτι περί "Αγάπησα έναν μπερέ κλπ κλπ"... Χωρίς ίχνος ειρωνείας, πολύ θα ήθελα να μου το εξηγήσεις, έστω και μέσω ΠΜ! Πάντα με παραξένευαν αυτά τα σκεπτικά αλλά ποτέ δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να το συζητήσω σοβαρά και πολύ θα ήθελα να μάθω την λογική σου πάνω σε αυτό το θέμα!

αυτο αν θες σε καποια συναντηση η σε Πμ μια αλλη μερα λογο της ωρα γιατι αν το κανω εδω θα καταληξει διαλογος μεταξυ μας και δεν ειναι σωστο για τα αλλα μελη.

Έγινε επεξεργασία - Νίκος_Κρικ
Link to comment
Share on other sites

Κύριε Προτζέκτορα (stormtrooper) τώρα κατάλαβα γιατί έχετε μανία με το μαύρισμα...

Link to comment
Share on other sites

Νικος Κρικ να σε ρωτησω κατι..??Αναφερεις καπου πως 2 ειναι οι λυσεις η να βγουμε στους δρομους η να φυγουμε απο την Ελλαδα...Με το να φυγεις απο την χωρα δεν νομιζω να κανεις καποιο αγωνα για να αλλαξουν τα πραγματα...Αφου αναφερεις "την ευκολη λυση" γιατι δεν βγαινεις στον δρομο..??

Link to comment
Share on other sites

Εθνισμός.... Σε τί???

Στην ανιστορικότητα ενός ολόκληρου έθνους? Στην έλλειψη κουλτούρας ή αν θέλετε, στην υπερδοσολογία υποκουλτούρας? Στους ηλίθιους νόμους που απευθύνονται σε ηλίθιους ανθρώπους? Στην υποχρεωτική και ηλίθια στρατιωτική θητεία? Στην "γουρουνοποίηση" και απανθρωπιά της αστυνομικής αρχής? Στην ρουσφετολογία? Στο "Πατρίς, Θρησκεία, Οικογένεια"? Στο θεοφοβούμενο και παπαδοκρατούμενο κράτος? Στην ατιμωρησία του φραγκάτου και στην καταστροφή του άφραγκου? Στον Παπανδρέου? Στον Καραμανλή? Στην Παπαρήγα και στον Τσίπρα? Στον Πλεύρη?

Αυτό που επικρατεί σε αυτή τη κοινωνία είναι η ηλιθιότητα! Και ο εθνισμός και ο εθνικισμός έχει οπαδούς που υποστηρίζουν την ηλιθιότητα!

Αυτή είναι η γνώμη μου!

Νίκο τα πράγματα είναι απλά εσύ τα βλέπει περίπλοκα,

Εγώ αγαπώ την πατρίδα μου και θα δώσω το αίμα μου για αυτήν, δεν αγαπώ τους πολιτικούς και το σαθρό σύστημα, ούτε την σάπια κοινωνία μας.

Εγώ απλά αγαπώ την Ελλάδα το χώμα της τα βουνά της όχι συστήματα και ανθρώπους είναι ένα αίσθημα που δεν απαιτώ να το νιώθουν όλοι και ως συνήθως τα αισθήματα δύσκολα έως καθόλου δεν μπορούν να ερμηνευτούν. Πχ αγαπάς μια γυναίκα και δεν ξέρεις γιατί, στην προσπάθεια σου να εξηγήσεις το γιατί αναφέρεις κάποια στοιχεία που τα έχουν και άλλες γυναίκες στον κόσμο, και αν σε ρωτήσω γιατί δεν αγαπάς και της άλλες γυναίκες εξίσου δεν θα μπορέσεις να δώσεις σαφή απάντηση. Γιατί απλά η αγάπη δεν εξηγείτε με λόγια.

Όταν παίρνει φωτιά ένα δάσος στην Αμερική με πονάει γιατί το νιώθω δικό μου, αλλά όταν παίρνει ένα δάσος φωτιά στην Ελλάδα πονάω ακόμη πιο πολλή γιατί το νιώθω ακόμη πιο δικό μου.

Αυτό είναι φυσιολογικό.

Αν αγαπούσαμε εξίσου πολλή όλο τον πλανήτη θα είχαμε καταρρεύσει έως τώρα.

Ο κάθε άνθρωπος είναι ένα κέντρο ενός κύκλου ότι συμβαίνει κοντά στο κέντρο τον επηρεάζει άμεσα. Όσο ποιο μακριά από το κέντρο μας συμβαίνουν γεγονότα τόσο ποιο πολλή ατονούν τα αισθήματά μας.

Παράδειγμα. Έχεις έναν αδερφό έναν φίλο και ένα ινδιάνο στα βάθη της Βραζιλίας.

Αυτή η τρις άνθρωποι είναι ίση σε όλα έχουν την ίδια αξία και το ίδιο ειδικό βάρος ανεξαρτήτως τη κάνει η κοινωνία μας για αυτούς.

Πεθαίνουν από ατύχημα και η τρις σε ποιον θα κλάψεις λιγότερο και σε ποιον περισσότερο και γιατί δεν κλαίς το ίδιο και για τους τρις.

Αν ένιωθες το ίδιο και για τους τρις τότε πάει τελείωσες με τους τόσους θανάτους που συμβαίνουν καθημερινά θα ήσουν μέρα νύχτα με τα δάκρια στα μάτια.

Κάτι ανάλογο παθαίνουν και αυτή που προσπαθούν για ανθρωπιστικούς λόγους ή για φυσιολατρικούς λόγους να αγαπήσουν όλο τον κόσμο. Χάνουν την μπάλα τους πιάνει απελπισία δεν βλέπουν διαφυγή προς το καλλίτερο και μια ζωή είναι στεναχωρημένοι και με τον καιρό χάνουν την ταυτότητα τους.

Για αυτό λοιπόν αγαπώ την Ελλαδίτσα μου και με ενδιαφέρει πρωτίστων η χώρα μου και μετά ο υπόλοιπος κόσμος, χωρίς να θέλω να τον μειώσω και ούτε θεωρώ τους έλληνες άρια φυλή.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω Χρήστο. Αλλά μου γύρισες την κουβέντα στην γεωγραφική Ελλάδα, ενώ εγώ μιλούσα για την πολιτική Ελλάδα.

Το πόσο αγαπώ κι εγώ την Ελλάδα γεωγραφικά και τοπογραφικά μόνο εγώ το ξέρω! Όπως επίσης εγώ μόνο ξέρω το πόσο μισώ την πολιτική μας λογική και το τί οργή νιώθω μέσα μου για όλα και για όλους που έχουν φέρει την κατάσταση εδώ που τη φέρανε!

Link to comment
Share on other sites

Αμα κατσω και γραψω τους λογους που αγαπαω την Ελλαδα και τους λογους που ειμαι περιφανος που ειμαι Ελληνας θα χρειαστω 1 σελιδα μονος μου.Εγω ακομα και την Κω/πολη θελω πισω αλλα παμε αλλου.Το θεμα ειναι οτι αμα ολοι οι Ελληνες ειμασταν (εκτος των πολιτικων γιατι δεν αλλαζουν) μια γροθια θα μπορουσαμε να αλλαξουμε τα πραγματα.αλλα ο καθενας κοιταει την παρτυ του.οπως τωρα στις ευρωεκλογες αντι να παμε και να τους μαυρισουμε μερικοι πηγαν για μπανιο.ας πηγαιναμε γυα ψυφο και ας βγαζαμε τον Κατελη (πχ εεεε) τωρα παλι οι 2 πρωτοι βγηκαν.τα ιδια και τα ιδια.απλα στην Ελλαδα πρεπει να φυγουν αυτοι (οι πολιτικοι) με ξυλο αλλιως κανενας δεν θα εχει τα @@ να παρετηθει.

Koing Koing εγω να βγω στους δρομους αλλα μονος???αν το κανω αυτο και ειμαι μονος μου με βλεπω με καμια ασπρη ρομπιτσα και να φωναζω κικιρικου

Link to comment
Share on other sites

Νίκο εγώ μηλάω για την Ελλάδα όχι για αυτούς που την κατάντησαν έτσι. Ίσως να ακούγεται βαρύ αλλά το θεωρώ προσβολή προς την Ελλάδα να τους αποκαλώ έλληνες όλους αυτούς που κατάντησαν την Ελλάδα έτσι ανεξαρτήτως κόμματος, θρησκείας, κουλτούρας, και αντίληψης.

Πάντως ισοπεδωτικός δεν είμαι… υπάρχουν Έλληνες ακόμη αλλά είναι λίγοι και αφοπλισμένοι, χωρίς όμως να αποκλείω το ενδεχόμενο ότι κάποια στιγμή θα οπλιστούνε για να φέρουν την κάθαρση.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο εγώ μηλάω για την Ελλάδα όχι για αυτούς που την κατάντησαν έτσι. Ίσως να ακούγεται βαρύ αλλά το θεωρώ προσβολή προς την Ελλάδα να τους αποκαλώ έλληνες όλους αυτούς που κατάντησαν την Ελλάδα έτσι ανεξαρτήτως κόμματος, θρησκείας, κουλτούρας, και αντίληψης.

Πάντως ισοπεδωτικός δεν είμαι… υπάρχουν Έλληνες ακόμη αλλά είναι λίγοι και αφοπλισμένοι, χωρίς όμως να αποκλείω το ενδεχόμενο ότι κάποια στιγμή θα οπλιστούνε για να φέρουν την κάθαρση.

+1

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...