Jump to content

θολο νερό από άμμο


Recommended Posts

είχα βάλει την άμμο μέσα στο ενυδρείο μετά από πλύσιμο αλλα μου θόλωσε το ενυδρείο παρα πολύ.έκανα μια αλλαγή νερού και ήταν μια χαρά ώσπου ξαφνικά από εκεί που ήταν τέλειο το νερό για 2 μέρες μου ξανά γέμισε θολούρα από την άμμο :thumbup: .να κάνω πάλι αλλαγή νερού τι να κανω? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

είχα βάλει την άμμο μέσα στο ενυδρείο μετά από πλύσιμο αλλα μου θόλωσε το ενυδρείο παρα πολύ.έκανα μια αλλαγή νερού και ήταν μια χαρά ώσπου ξαφνικά από εκεί που ήταν τέλειο το νερό για 2 μέρες μου ξανά γέμισε θολούρα από την άμμο :thumbup: .να κάνω πάλι αλλαγή νερού τι να κανω? :thumbup:

Ειναι η αμμος πρεπει να την αφησεις να κατσει η αμμος και μην κανεις τιποτα και μην βαλεις ψαρια μεχρι να κατσει. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

είχα βάλει την άμμο μέσα στο ενυδρείο μετά από πλύσιμο αλλα μου θόλωσε το ενυδρείο παρα πολύ.έκανα μια αλλαγή νερού και ήταν μια χαρά ώσπου ξαφνικά από εκεί που ήταν τέλειο το νερό για 2 μέρες μου ξανά γέμισε θολούρα από την άμμο :thumbup: .να κάνω πάλι αλλαγή νερού τι να κανω? :thumbup:

Αφου ηταν τελειο το νερο για 2 μερες,σημαινει οτι η αμμος ειχε κατσει.Τι εγινε ξαφνικα εβαλε σοροκαδα; :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:

έτσι στα ξαφνικά από εκεί που έλεγα καθάρισε άντε πάλι από την αρχή :thumbup:

Ειναι πολυ φρεσκο.Αστο και θα καθαρισει...........

Link to comment
Share on other sites

Nα σε ρωτσησω κατι..??Το φιλτρο δεν ρουφαει την αμμο..??Δοκιμασε να σηκωσεις πιο πανω το μπαστουνι γιατι υποψιαζομαι πως ρουφαει αμμο και την ξαναφτυνει και ετσι θολωνει...:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

φιλε ο koing μαλλον εχει δικιο εγω εχθεσ(δλδ ο φιλοσ Σταθησ ) προσθεσα 10 κιλα αμμο στο δικο και το πολυ σε 2 ωρεσ καθαρισε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...