Jump to content

Μικρη Tanganyika


Sta8hs000

Recommended Posts

Τελικά τι έγινε με το ενυδρείο Στάθη, το έφτιαξες;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..............γιατί εμένα με έφτιαξες σίγουρα και ψάχνω ψάρια για το ίδιο set-up :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενα ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Στρατο για την Βοηθεια του....οπως και στον Σωκρατη.....

αυριο θα εχετε μια παρουσιαση εκπληξη....ενα θα πω...σημερα απο τις 12 ως τωρα ετρεχα..... :(:)

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμα ολα....

θα κανω αναλητικη παρουσιαση σε 3 μερες... Δεν θα πω ακομα τι ψαρια εβαλα (ειναι στην καραντινα)... σε 2 - 3 μερες θα μπουν..... (ο Στρατος ξερει τι ειναι...) :(:):thumbup:

λπν μερικες πληροφοριες...

Το φιλτρο εχει ροη 380 λιτρα/ωρα... εχει βιολογικο απο αλλο ενυδρειο μου (ηδη στρωμενο, και η σειρα απο κατω προς πανω παει)... Σφουγκαρι, Σιποραξ, σφουγκαρι, υαλοβαμβακας....

τα λιτρα ειναι καθαρα 75... (60*40*32) ....

εχω βαλει αμμο χαλαζιακη μπεζ και ασβεστολιθους... ακομα δεν εβαλα κοχιλια οπως θα δειτε στην φωτο...

θα μπουν αυριο...

φυτα μονο βαλισνερια

χμμμ....αυτα σε γενικες γραμμες...ααα η φωτο... (αν και θολη λογο αμμου)....

000-1-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ενδιαφερομαι κυριος για τα Neolamprologus brichardi και Neolamprologus caudopunctatus

το ενυδρειο ειναι 60 χ 40 χ 45 :(

Για να μην γινει μπερδεμα αυτο το ενυδρειο το χρεισημοποιησα αλλου αυτο π εχω τωρα ειναι αλλο καινουριο!!!

:):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..

Νομιζω οτι και με τα κοχυλια θα γινει καλο.Και η valisneria πολυ ομορφη.

Μπραβο :)

pS.Και καποιος αλλος ξερει τι ψαρια θα βαλεις :(

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για τα ψαρια που μιλησανε,βαλε λιγες ακομα πετρουλες στην αριστερη γωνια,τωρα αν θελεις κοχυλια,ειναι και θεμα γουστου.....

Link to comment
Share on other sites

Στρατο αυτα ειναι που μιλησαμε.... τους αρκουν οι πετρες??? αν ναι θα βαλω μονο πετρες... νομισα πως ηθελαν και το κοχιλακι τους.... :(:)

Μονο πετρα,δεν ειναι κοχυλοψαρα

Link to comment
Share on other sites

οι πετρες μπηκαν.... 5 απο την αριστερη μερια και 2 απο την δεξια... κοχιλια δεν θα μπουν.... αυτα...

να προσθεσω οτι το νερο του ενυδρειου ειναι 30% απο στωμενο ενυδρειο (αλλαγη νερου), και το 70% καινουριο... :(

Link to comment
Share on other sites

οι πετρες μπηκαν.... 5 απο την αριστερη μερια και 2 απο την δεξια... κοχιλια δεν θα μπουν.... αυτα...

να προσθεσω οτι το νερο του ενυδρειου ειναι 30% απο στωμενο ενυδρειο (αλλαγη νερου), και το 70% καινουριο... :(

Σταθη μου.... ειναι αυτα που έψαχνα να σου βρω???Βρηκες??

Link to comment
Share on other sites

οι πετρες μπηκαν.... 5 απο την αριστερη μερια και 2 απο την δεξια... κοχιλια δεν θα μπουν.... αυτα...

να προσθεσω οτι το νερο του ενυδρειου ειναι 30% απο στωμενο ενυδρειο (αλλαγη νερου), και το 70% καινουριο... :)

Δώσε μας καινούργια φωτό με το νέο aquascaping.

:(

Link to comment
Share on other sites

Σταθη μην αγωρασεις brichardi εχω παρα πολλα δικιας μου παραγωγης μικρα μεγαλα.Εαν θες να σου δωσω μια 6αδα να βγαλεις κ ζευγαρακι...Την παρασκευη εαν θελεις μπορω να σου φερω εχε το νου σου κ leleupi εαν θες μπορεις να βαλεις εαν θες μεσα στην εβδομαδα πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας καινούργια φωτό με το νέο aquascaping.

:(

Αγαπητε Σωκρατη, την παρασκευη θα ειναι ετοιμο το ενυδρειο με αναλητηκη παρουσιαση, αλλα επιδη μου το ζητησες το απογευμα θα ανεβασω φωτο με το νεο setup..... :):thumbup:

Σταθη μην αγωρασεις brichardi εχω παρα πολλα δικιας μου παραγωγης μικρα μεγαλα.Εαν θες να σου δωσω μια 6αδα να βγαλεις κ ζευγαρακι...Την παρασκευη εαν θελεις μπορω να σου φερω εχε το νου σου κ leleupi εαν θες μπορεις να βαλεις εαν θες μεσα στην εβδομαδα πες μου.

Φιλε Ανδρεα, σε ευχαριστω παρα πολυ.... αλλα τα ψαρια τα εχω παρει ηδη.... ειναι στην καραντινα.... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Σωκρατη, την παρασκευη θα ειναι ετοιμο το ενυδρειο με αναλητηκη παρουσιαση, αλλα επιδη μου το ζητησες το απογευμα θα ανεβασω φωτο με το νεο setup..... :(:)

Φιλε Ανδρεα, σε ευχαριστω παρα πολυ.... αλλα τα ψαρια τα εχω παρει ηδη.... ειναι στην καραντινα.... :thumbup:

Βαλε ρε Σταθη τα ψαρακια στο ενυδρειο...............

Link to comment
Share on other sites

ώραιο Στάθη!!!!!

απλό αλλά πολύ καλό!!!

μου αρέσουν πολύ οι πέτρες που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...