Jump to content

ειδος μανιταριου


Recommended Posts

SV103569.jpg

λαθρεπιβατης απο ζωντανο βραχο, εχει αλλα 5-6 μικροτερα και μεγαλωνουν

Link to comment
Share on other sites

SV103569.jpg

λαθρεπιβατης απο ζωντανο βραχο, εχει αλλα 5-6 μικροτερα και μεγαλωνουν

Δεν ξερω να σου πω παντως ειναι αρκετα ομορφο.:P

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον φιλο Koing Koing οτι ειναι πολυ ομορφο αυτο που διακρινω δυστηχως ειναι μια απταισια πανω στην πετρα καλο θα ειναι να την :P οσο για το μανιταρι πρεπει να ειναι Rhodactis indosinensis

Link to comment
Share on other sites

πλησιαζει... αλλα δεν εχουν μηκος τα ''λουλουδακια'' του

Rhodactis indosinensis

σιγουρα rhodactis παντος

Link to comment
Share on other sites

παντως εχω αμετριτες απτασιες (ο βασιλης κυνδινευει!!!) και εχω δοκιμασει τα παντα... εκτοσ απο ουλτρεξ

Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφερες? 5 κιλα βραχο ολο και ολο εβαλες ρε γκαντεμη που τη βρηκες? :P

Εγω πηρα 87 κιλα και δεν εχω ουτε μια χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

παντως εχω αμετριτες απτασιες (ο βασιλης κυνδινευει!!!) και εχω δοκιμασει τα παντα... εκτοσ απο ουλτρεξ

Γιατι κινδυνευει ο Βασιλης;

Link to comment
Share on other sites

γιατι μου εδωσε 9 κιλα βραχο και ενα κιλο απτασιες...

θα στιλω τους ερημιτεσ μου να τον κανουν ζαφτι!!!!

ειναι και ψωμομενοι οι ερημιτες μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι μου εδωσε 9 κιλα βραχο και ενα κιλο απτασιες...

θα στιλω τους ερημιτεσ μου να τον κανουν ζαφτι!!!!

ειναι και ψωμομενοι οι ερημιτες μου!!!!

Νομιζω οτι το ζυγι σου χανει και στα δυο.

Στο 1 δειχνει λιγοτερα κιλα.

Στο 2 εχει ξεφυγει απιστευτα.

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ!!! τα 9 κιλα που μου εδοσε το παιδι ειχαν πολλες πολλες απτασιες (και εγω επιδι τα πιρα σε παρα πολυ βολικη τιμη δεν τα εξετασα) τα υπολιπα που εχω μεσα στο ενυδρειο ειναι 25 κιλα απο νεκρο κοραλι του ακουαριστικ, 5-6 κιλα που μου εδοσε ο αδελφοσ μου, και 5-6 κιλα που εχω παρει απο το WI.

απλα το παιδι ξεφορτωθικε στου κασιδι το κεφαλι οτι δεν μπορουσε να καθαρισει απο απτασιες... τα εδωσε και 6-7ε/κιλο... και θεωρισε οτι ολα ειναι καλα (φανταζομε)

κατ'ουσια δεν φταιει σε τιποτα το παιδι... με την εξαιρεση οτι θα μπορουσε να με προειδοπιισει, (να τον κουραρω πριν τον βαλω μεσα, και αν δω οτι δεν μπορω ουτε εγω να κανω κατι, να τον στεγνωσω)

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ!!! τα 9 κιλα που μου εδοσε το παιδι ειχαν πολλες πολλες απτασιες (και εγω επιδι τα πιρα σε παρα πολυ βολικη τιμη δεν τα εξετασα) τα υπολιπα που εχω μεσα στο ενυδρειο ειναι 25 κιλα απο νεκρο κοραλι του ακουαριστικ, 5-6 κιλα που μου εδοσε ο αδελφοσ μου, και 5-6 κιλα που εχω παρει απο το WI.

απλα το παιδι ξεφορτωθικε στου κασιδι το κεφαλι οτι δεν μπορουσε να καθαρισει απο απτασιες... τα εδωσε και 6-7ε/κιλο... και θεωρισε οτι ολα ειναι καλα (φανταζομε)

κατ'ουσια δεν φταιει σε τιποτα το παιδι... με την εξαιρεση οτι θα μπορουσε να με προειδοπιισει, (να τον κουραρω πριν τον βαλω μεσα, και αν δω οτι δεν μπορω ουτε εγω να κανω κατι, να τον στεγνωσω)

Πρωτα απο ολα το παιδι που αναφερεις ειμαι εγω.

Να τα παρω με σειρα τωρα.

Ο βραχος ηταν πιο πολλα κιλα απο αυτα που αναφερεις και μαζι τα ζυγιζαμε σε ηλεκτρονικη ζυγαρια οποτε να προσπαθησεις λιγο να θυμηθεις.

Οσο για απταισιες δεν λεω οτι δεν υπηρχαν αλλα οχι ετσι οπως το παρουσιαζεις.Αλλωστε πρεπει να γνωριζεις πως και 1 να εχει πολαπλασιαζονται.

Δεν τον πηρες σε βολικη τιμη αλλα σε εξευτελιστικη ανταλλαγη με μια εσωτερικη αντλιουλα(που της λειπει και το εξαρτημα εισαγωγης) και ενα εξωτερικο φιλτρο της εισαγωγης που εκανες(το οποιο σημειωτεων αν θυμαμαι καλα ειχε 35-40 ευρω).

Πως να τον εξετασεις που με τον που τον ειδες και σου ειπα παρτον ολο,τον σακουλιασες και στο 5λεπτο εξαφανιστηκες.

Δεν ξεφορτωθηκα οτι δεν μπορουσα να καθαρισω.Πουλουσα τμημα του βραχου που εχω στο ενυδρειο μου 10ευρω το κιλο(υπαρχει και σχετικη αγγελια) ο βραχος ειναι πολυ καλης ποιοτητας (ηταν μια πλαστικη παιδικη μπανιερα γεματη με βραχο αν θυμασαι) και αυτο μπορει να το δει κανεις απο τις φωτο και τα ποστ που εχεις βαλει με τους οργανισμους που εβρισκες επανω και περηφανευοσουν.

Μην ξεχνας οτι χαρη σε αυτην την φιλοτιμη κινηση μου σχεδον χαριζοντας σου (και το εννοω αυτο) τον δικο μου βραχο τον οποιο τον ειχα αγορασει πολυ ακριβοτερα απο οτι τον πουλουσα καταφερες να στρωσεις το ενυδρειο σου.

Καποιου του χαριζανε ενα γαιδαρο και τον κοιταζε στα δοντια.

Ηλικρινα μου εδωσες ενα μεγαλο μαθημα αποψε.

Σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ο βραχος ηταν πιο πολλα κιλα απο αυτα που αναφερεις και μαζι τα ζυγιζαμε σε ηλεκτρονικη ζυγαρια οποτε να προσπαθησεις λιγο να θυμηθεις. o βραχος ηταν 9-10 κιλα, γιατι απο την επομενη μερα παρουσιασα την ποσοτιτα και τον βραχο εκει που τα παρουσιαζω, ως 10 κιλα

Οσο για απταισιες δεν λεω οτι δεν υπηρχαν αλλα οχι ετσι οπως το παρουσιαζεις.Αλλωστε πρεπει να γνωριζεις πως και 1 να εχει πολαπλασιαζονται. με αλλα λογια παραδεχεσε οτι ηξερες ξεκαθαρα οτι ειχεσ απτασιες πανω στα κοματια που εδινες. και δεν ηταν μια, ηταν αρκετες και 3-4 ηταν μεγαλουτσικες

Δεν τον πηρες σε βολικη τιμη αλλα σε εξευτελιστικη ανταλλαγη με μια εσωτερικη αντλιουλα(που της λειπει και το εξαρτημα εισαγωγης) και ενα εξωτερικο φιλτρο της εισαγωγης που εκανες(το οποιο σημειωτεων αν θυμαμαι καλα ειχε 35-40 ευρω). οντοσ τον πηρα σε παρα πολυ καλη τιμή, δεν το παραδεχτικα πριν λιγο? και γιαυτο δεν σε ενοχλησα ποτε για αυτο το θεμα

Πως να τον εξετασεις που με τον που τον ειδες και σου ειπα παρτον ολο,τον σακουλιασες και στο 5λεπτο εξαφανιστηκες. ειχα ερθει με τον αδελφο μου και πριν μιλισουμε για τον βραχο μιλισαμε για το ενυδρειο σου το ριφ και το απεναντι το γλυκο... που δεν θυμαμε τι ηταν, αλλα μεχρι και για την οργανωση του που βαζεις τις τροφες για το καθε ενα μιλησαμε ... δεν καθισαμε πανω απο 30 λεπτα αλλα σιγουρα ενα τεταρτακι....

Δεν ξεφορτωθηκα οτι δεν μπορουσα να καθαρισω.Πουλουσα τμημα του βραχου που εχω στο ενυδρειο μου 10ευρω το κιλο(υπαρχει και σχετικη αγγελια) ο βραχος ειναι πολυ καλης ποιοτητας (ηταν μια πλαστικη παιδικη μπανιερα γεματη με βραχο αν θυμασαι) και αυτο μπορει να το δει κανεις απο τις φωτο και τα ποστ που εχεις βαλει με τους οργανισμους που εβρισκες επανω και περηφανευοσουν.ηταν οντοσ οπος το λεσ, σε σκοτινο σειμιο καλιμενο με πετσετα, κι σε ρωτισα και ποσο κερο ειναι χωρις φωτισμο (κατι λιγο ηταν) αλλα δεν υπηρχε δυνατοτιτα να τον δω τον βραχο. τον οποιο μου τον εδιξες μονο εκτος νερου (ετσι δεν φενοντε οι απτασιες απο καποιον που δεν τις ξερει) 2 σφουγκαρια υπηρχαν.. 2 το ενα ροζ και ομορφο το αλο γκρι... πανω σε 9-10 κιλα βραχο... μαζι με 3-4 μεγαλουτσικεσ απτασιεσ και μπολικεσ μικρεσ

Μην ξεχνας οτι χαρη σε αυτην την φιλοτιμη κινηση μου σχεδον χαριζοντας σου (και το εννοω αυτο) τον δικο μου βραχο τον οποιο τον ειχα αγορασει πολυ ακριβοτερα απο οτι τον πουλουσα καταφερες να στρωσεις το ενυδρειο σου. και γιαυτο δεν σε εψαξα να σου κανω παραπονο... γιαυτο μιλισα για καποιον βασιλη... ακομα και οταν περιφανευομουν για τα σφουγκαρια ... επιδη με βοηθισαν να στρωσω το ενυδρειο...

Καποιου του χαριζανε ενα γαιδαρο και τον κοιταζε στα δοντια. μου ειπες πως ηταν αλογο... αν μου ελεγες πως ηταν γαιδαρος δεν θα τον ηθελα κατα πασα περιπτοση... να στρωσω το ενυδρειο μου 2-3 βδομαδεσ πιο γρηγορα και να παιδευομε για μηνεσ??

Ηλικρινα μου εδωσες ενα μεγαλο μαθημα αποψε. το μονο μαθημα που θα ηθελα να εχεις λαβει ειναι οτι οταν δινεισ κατι σε αλον χομπιστα πρεπει να του λες και τα αρνιτικα του... μην κανουμε αυτο που κανουν οι λιγοι κακοι καταστηματαρχεσ... αν μου εδινεσ ενα ψαρι με ικ δεν επρεπε να μου το πεισ? αν εδινεσ ενα κοραλι που μολισ ξεπερασε ασθενια δεν επρεπε να μου το πεισ? εδοσεσ εν γνωση σου βραχο με απτασια, σε ανθρωπο που δεν τις εχει αντιμετωπισει και το ιξερες... και σε πιραζει που το θιγω? χωρις να σε διχνω καν?

Σε ευχαριστω πολυ.

με στεναχωρεις...

εκανα προσπαθεια να μην το κανω προσωπικο, να το αφισω να περασει...

εκανα λαθος που πηρα γουρουνι στο σακι

εκανες λαθος που δεν με ενημερωσες

κερδισα που το πηρα σχεδον μισοτιμης

εχασα που πεδευομε μηνες τωρα

τοσο απλα... γιατι το προσθετεις ειρωνια και χολη?

Link to comment
Share on other sites

To πμ που μου ειχες στειλει.

γεια σου βασιλη

δεν ξερω αν εχουμε ξαναμιλισει...

ψαχνω για ΖΒ αλλα λεφτα δεν εχω ουτε για δειγμα... εχω όμως διαφορα άλλα... θερμαντικα, φιλτρα, εσωτερικα και 1 εξωτερικο, 1 ενυδρειακι 120 λιτρα, .... και αλλα πολλα... αααα ναι! εχω και εγω ενα εξτρα νεφρο

ειναι κατι που χρειαζεσε?

Η αγγελια μου http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=22926&hl=

Το ενυδρειο μου http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=22646&hl=

Το ενυδρειο μου το ειδες και ηξερες απο που ειχε βγει ο βραχος οποτε μην προσπαθεις να με βγαλεις λαθος.Μηπως ηθελες να σου δωσω και εγγυηση.Ελεος πια.

Τον βραχο δεν τον πληρωσες ακριβα,αλλα την αχαριστια σου θα την πληρωνεις μια ζωη.

ειχα ερθει με τον αδελφο μου και πριν μιλισουμε για τον βραχο μιλισαμε για το ενυδρειο σου το ριφ και το απεναντι το γλυκο... που δεν θυμαμε τι ηταν, αλλα μεχρι και για την οργανωση του που βαζεις τις τροφες για το καθε ενα μιλησαμε ... δεν καθισαμε πανω απο 30 λεπτα αλλα σιγουρα ενα τεταρτακι....

Το αλλο ενυδρειο ηταν με δισκους(για να θυμηθεις) Ειπαμε τοσα πολλα πραγματα σε ενα 15';;;Ηρθες εκανες την δουλεια σου και μπουχος.

Και ξαναλεω η αχαριστια σου βαραει κοκκινα.

Link to comment
Share on other sites

ok

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...