Jump to content

Kαλός σας βρήκα! {μέρος 2o)


bebisnet

Recommended Posts

Γεια σε όλους καταρχήν και καλό καλοκαίρι!!

Εδώ και 2 μηνες περίπου έχω στην κατοχή μου ένα 120l πλήρες αυτοσχέδιο με καμια 10ριά ψαράκια μέσα (4 πλατυ - 2 μολυ - 3 μικρά γκαπυ - 1 πλεκο - και 1 κοριντορας αλμπινο αα και 2 τετρα :P ) παραθέτω και μερικές φοτο. οι 2 πρωτες είναι απο τις πρώτες μέρες του και 2 επόμενες οπως είναι αυτή την στιγμή!!

post-11894-1245694235_thumb.jpg

post-11894-1245694253_thumb.jpg

post-11894-1245694658_thumb.jpg

post-11894-1245694680_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα γραφω και εδω.

Γεια σου φιλε!

να σου πω μερικα πραγματα.

ωραιο το ευνδρειο σου. και καλη η επιλογη για τα λιτρα σου. αν μπορεις δωσε μας τιμες νερου θερμοκρασια κτλ.

και καλο θα ηταν να βγου τα νεον και το κορι

1. το κορι ειναι κοπαδοψαρο και καλο θα ηταν να ειναι σε ομαδες ανω τον 5 - 6 ατομων.

2. τα νεον εχουν πολυ διαφορετικες απαιτισεις απο τα ζωωτοκα σου.

καλη συνεχεια :P

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το κορι που αναφέρω ειναι το Corydoras spp. (Albino Cory) είναι όντος κοπαδοπσαρο? δεν το ειχα διαβασει πουθενά... όσο για τα νέον ναι έχεις δικιο το ξέρω αλλα ειναι ένα ψαράκι που μου αρέσει και απο όσο εχω δει αρκετοί εχουν κρατήσει τετοιο συνδυασμό χωρίς προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

PH 7.1 ΕΩΣ 7.2 (με χρήση buffer μέχρι να κανονίσω όσμωση)

GH 20

KH 10

ΛΟΙΠΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το κορι που αναφέρω ειναι το Corydoras spp. (Albino Cory) είναι όντος κοπαδοπσαρο? δεν το ειχα διαβασει πουθενά... όσο για τα νέον ναι έχεις δικιο το ξέρω αλλα ειναι ένα ψαράκι που μου αρέσει και απο όσο εχω δει αρκετοί εχουν κρατήσει τετοιο συνδυασμό χωρίς προβλήματα

1. Αν υπαρχει κατι που με :thumbup: ειναι τα αυθαιρετα συμπερασματα!!!! Με ποιο κριτηριο πιστευεις οτι θα μπορουσες να διακρινεις τα τυχον προβληματα; :thumbup: Απο αυτα που διαβασα δεν πιστευω οτι εχεις τα εφοδια να το κανεις.- :P

2. Ο βυθος που εχει το ενυδρειο σου ειναι ουτως η αλλως ακαταληλος για κορυ. Θελουν αμμο.- :P

Link to comment
Share on other sites

PH 7.1 ΕΩΣ 7.2 (με χρήση buffer μέχρι να κανονίσω όσμωση)

GH 20

KH 10

ΛΟΙΠΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ

1. Θα σου προτεινα αντι να "πετας" τα χρηματα σου να ριξεις λιγο διαβασμα. Τα Buffer δεν ειναι και οτι καλυτερο. Αντισροφη Οσμωση για πλατυ, μολλυ και γκαπυ ........που το διαβασες; :P

2. Κανονικες .....σημαινει; :P

Link to comment
Share on other sites

1. Θα σου προτεινα αντι να "πετας" τα χρηματα σου να ριξεις λιγο διαβασμα. Τα Buffer δεν ειναι και οτι καλυτερο. Αντισροφη Οσμωση για πλατυ, μολλυ και γκαπυ ........που το διαβασες; :P

2. Κανονικες .....σημαινει; :P

εννοει προφανως αμμωνια και νιτρικα οτι ειναι 0!

για τα κορυ συμφωνω!!!

καλα θα κανεις να βαλεις αμμο..

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και καλό δίαβασμα, θα το χρειαστείς οπως όλοι μας άλλωστε στην αρχή.

Καλή διαμονή στην παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και καλό δίαβασμα, θα το χρειαστείς οπως όλοι μας άλλωστε στην αρχή.

Καλή διαμονή στην παρέα!

ευχαριστώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...