Jump to content

Recommended Posts

παιδια βοηθηστε το συγκεκριμενο δεν τρωει

κολυμπαει σε ενα σημειο μονο και που και που ακανονιστα

εχει ξεθωριασει και η μαυρες ριγες τεινουν να γινουν πρασινες

το συγκεκριμενο το εχω σε καραντινα

τα υπολοιπα 8 τιγρακια δειχνουν καλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

λοιπον παιδια γιατι εχω κουραστει απο την αμερηστη βοηθεια σας

και για να μην γραφω αλλο post το αλλαζω και ακουστε

ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαριζεται tiger bar χρωματος ασπρου μην πω ωσ και διαφανου(ανεπαναληπτο για τα ελληνικα δεδομενα)

φτανει μεχρι στις αποχρωσεις του πρασινου(πρασινο τησ μουχλας)

με δυνατοτητα σε λιγες μερες να κολυμπαει αναποδα (με τασεις νεκροφανειας)

στην κυριολεξια ενα στολιδι για το ενυδρειο σας!!!!!!!!!!!

και το κυριοτερο ειναι ανεξοδο δεν τρωει καθολου!!!!!!!!!!!!!!!

:P extra ατου οποιος εχει oscar piranxa η arwana θα εξυπερετηθει κατα προτεραιοτητα!!!!!!!!

περιμενω τα πμ σας

θα τηρηθει αυστηρη προτεραιοτητα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ αν υπαρχει μεγαλη ζητηση θα αναπαραγω το ειδος!!!!!!!!!!!!!

υπαρχουν και αλλες φοτο δεν χαριζουμε γουρουνι στο σακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ασχημος ο τροπος σου φιλε μου.

Ποιος σου ειπε οτι καποιος διαβασε το ποστ σου, ηξερε να απαντησει και δεν το εκανε?

Και ποιος σου ειπε οτι εδω ειναι ολοι "γιατροι" και το φορουμ "νοσοσκομειο"?

Εξαλλου 24/7/31/365 το χρονο δεν εφημερευει κανενα νοσοκομειο στον πλανητη.

Μεσα σε 5 ωρες (πρωτο ποστ 19:00:39 και στις 23:46:15 το τελευταιο) εφτασες σε αυτο το σημειο αγανακτισης?

Να κοιροδευεις το φορουμ?

Τωρα θα τα ακουσεις. :P

Εσυ τι εκανες αυτες τις ωρες?

Καθησες να συμπληρωσεις τη Φορμα Διαγνωσης Ασθενειας που βρισκεται πανω πανω στην κατηγορια Ασθένειες Γλυκού Νερού ? ή βαρεθηκες?

Και ολες τι μερες που διαβαζεις το φορουμ καθησες να διαβασεις κανενα αρθρο?

Τι κανουμε σε ωρα αναγκης, τι ειναι το στρωσιμο, τι ειναι η αμμωνια. τι προσφερουν οι αλλαγες νερου και ο ελεγχος του με μετρησεις?????

Εκανες καμια μετρηση? καμια αλλαγη?

Εμεις θα μυρισουμε τη φωτο να δουμε αν εχει αμμωνια το νερο?

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

:P delta66 συγχαρητήρια για την κομψότατη και ψύχραιμη απάντηση...από τις 11 προσπαθώ να απαντήσω κάτι κομψό, τουλάχιστον να αποφύγω το warning...

:P Απλά θα προσθέσω κάτι: να μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ζωντανούς οργανισμούς και ότι σε αρκετές περιπτώσεις η ευθύνη της ασθένειας είναι αποκλειστικά δική μας (και φυσικά δεν εξαιρώ τον εαυτό μου). Ας μην ειρωνευόμαστε το καημένο το Tiger BarB.

Έγινε επεξεργασία - efthvag
Link to comment
Share on other sites

:P delta66 συγχαρητήρια για την κομψότατη και ψύχραιμη απάντηση...από τις 11 προσπαθώ να απαντήσω κάτι κομψό, τουλάχιστον να αποφύγω το warning...

:P Απλά θα προσθέσω κάτι: να μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ζωντανούς οργανισμούς και ότι σε αρκετές περιπτώσεις η ευθύνη της ασθένειας είναι αποκλειστικά δική μας (και φυσικά δεν εξαιρώ τον εαυτό μου)

συμφωνω απολυτα δεν μιλαμε για σακια με πατατες αλλα για ΖΩΗ...!!!

Link to comment
Share on other sites

για αυτο το λογο και γω αντεδρασα ετσι γιατι μιλαμε για ζωη!!!!

δεν εχω κανενα αλλο λογο να μιλησω ετσι!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ασχημος ο τροπος σου φιλε μου.

Ποιος σου ειπε οτι καποιος διαβασε το ποστ σου, ηξερε να απαντησει και δεν το εκανε?

Και ποιος σου ειπε οτι εδω ειναι ολοι "γιατροι" και το φορουμ "νοσοσκομειο"?

Εξαλλου 24/7/31/365 το χρονο δεν εφημερευει κανενα νοσοκομειο στον πλανητη.

Μεσα σε 5 ωρες (πρωτο ποστ 19:00:39 και στις 23:46:15 το τελευταιο) εφτασες σε αυτο το σημειο αγανακτισης?

Να κοιροδευεις το φορουμ?

Τωρα θα τα ακουσεις. :P

Εσυ τι εκανες αυτες τις ωρες?

Καθησες να συμπληρωσεις τη Φορμα Διαγνωσης Ασθενειας που βρισκεται πανω πανω στην κατηγορια Ασθένειες Γλυκού Νερού ? ή βαρεθηκες?

Και ολες τι μερες που διαβαζεις το φορουμ καθησες να διαβασεις κανενα αρθρο?

Τι κανουμε σε ωρα αναγκης, τι ειναι το στρωσιμο, τι ειναι η αμμωνια. τι προσφερουν οι αλλαγες νερου και ο ελεγχος του με μετρησεις?????

Εκανες καμια μετρηση? καμια αλλαγη?

Εμεις θα μυρισουμε τη φωτο να δουμε αν εχει αμμωνια το νερο?

:P

Φίλε KATIR ο τρόπος που συμπεριφέρεσαι ειναι τουλάχιστον αγενής .

Αν πράγματι θα ήθελες να βοηθήσεις το ψαράκι σου και να πάρεις γρήγορα απαντήσεις , θα μας έδινες τουλάχιστον κάποιες πληροφορίες που θα μας βοηθούσαν να βγάλουμε κάποια αρχικά συμπεράσματα για τη περίπτωση σου .

Αν εσύ βαριέσαι να κάτσεις και να γράψεις κάποια πράγματα και να μας βοηθήσεις , σε πληροφορώ οτι άλλο τόσο βαριόμαστε και εμεις για σένα να σου γράψουμε ολόκληρη έκθεση που να περιλαμβάνει όλα τα πιθανά σενάρια που μπορεί να συμβαίνουν γι αυτή τη κατάσταση που βρίσκετε το ψαράκι .

Ανοιγης θεμα στις αγγελίες με τίτλο "χαριζεται"

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαριζεται tiger bar χρωματος ασπρου μην πω ωσ και διαφανου(ανεπαναληπτο για τα ελληνικα δεδομενα)

φτανει μεχρι στις αποχρωσεις του πρασινου(πρασινο τησ μουχλας)

με δυνατοτητα σε λιγες μερες να κολυμπαει αναποδα (με τασεις νεκροφανειας)

στην κυριολεξια ενα στολιδι για το ενυδρειο σας!!!!!!!!!!!

και το κυριοτερο ειναι ανεξοδο δεν τρωει καθολου!!!!!!!!!!!!!!!

extra ατου οποιος εχει oscar piranxa η arwana θα εξυπερετηθει κατα προτεραιοτητα!!!!!!!!

περιμενω τα πμ σας

θα τηρηθει αυστηρη προτεραιοτητα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ αν υπαρχει μεγαλη ζητηση θα αναπαραγω το ειδος!!!!!!!!!!!!!

υπαρχουν και αλλες φοτο δεν χαριζουμε γουρουνι στο σακι!!!

δειτε τα υπολοιπα εδω και συνημενες φοτο

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=28300 "

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στό σβήνουμε γιατί είναι άκρως ειρωνικό , και συνεχίζεις εδω

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry235808

να γίνεσαι εριστικός και να μιλάς με αυτό τρόπο για τα μέλη .

Ντροπή σου και λυπάμαι τα ψαράκια που έχεις και υποτίθεται οτι τα φροντίζεις .

Υ.Γ. Ο σημαντικότερος λόγος που τα έχω πάρει στο κρανίο μαζί σου ειναι γιατί τά έβαλες συλλήβδην μέ όλα τα μέλη , καλύτερα να το προσωποποιούσες σε εμένα που είμαι και υπεύθυνος στο ασθένειες και θεραπείες παρά που τα έβαλες με όλα τα μέλη .

Link to comment
Share on other sites

1ον δεν εχω σκοπο να τα βαλω με κανεναν

2ον αν δεν αγαπουσα και δεν φροντιζα τα ψαρακια δεν θα εκανα τετοιο

θεμα για ενα τιγρακι

3ον αν ειχα τη στιγμη αυτη τη δυνατοτητα να κανω ολα τα τεστ θα τα εκανα και θα συμπληρωνα τη φορμα διαγνωσης πριν να μου πειτε

4ον και συμαντικοτερο για μενα τουλαχιστον για το τιγρακι εχει να πει καποιος κατι???

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω και τον «συνήγορο του διαβόλου»…

Ο φίλος KATIR έθεσε μια ερώτηση σε λάθος τόπο, (όλοι το έχουμε κάνει άλλωστε), η ερώτηση άλλαξε λίγο τροπή από τις απαντήσεις που.. δεν έλαβε.. και «κακώς» έγραψε την αγανάκτηση του μ αυτόν τον τρόπο.

Από την άλλη ο φίλος delta66 πολύ σωστά του απάντησε… αλλά… το θέμα της ερώτησης ήταν το άρρωστο ψαράκι και όχι αν συμφωνούμε όλοι με τον delta66. Το μήνυμα το πήρε ο KATIR … την απάντηση δεν πήρε ακόμη !!!

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω και τον «συνήγορο του διαβόλου»…

Ο φίλος KATIR έθεσε μια ερώτηση σε λάθος τόπο, (όλοι το έχουμε κάνει άλλωστε), η ερώτηση άλλαξε λίγο τροπή από τις απαντήσεις που.. δεν έλαβε.. και «κακώς» έγραψε την αγανάκτηση του μ αυτόν τον τρόπο.

Από την άλλη ο φίλος delta66 πολύ σωστά του απάντησε… αλλά… το θέμα της ερώτησης ήταν το άρρωστο ψαράκι και όχι αν συμφωνούμε όλοι με τον delta66. Το μήνυμα το πήρε ο KATIR … την απάντηση δεν πήρε ακόμη !!!

:P

Link to comment
Share on other sites

σταματη το ποστ χαρακτηρισα λιγο ειρωνικο, εσυ ακρως ειρωνικο η διαφορα του ακρως με το λιγο?

το ψαρι το χανω εγω οχι εσυ!!

επισης αντι να λυπασαι.....οπως εγραψες

(Ντροπή σου και λυπάμαι τα ψαράκια που έχεις και υποτίθεται οτι τα φροντίζεις )

καλυτερα να λυπασαι για τισ συμπεριφορες που περιγραφω πιο κατω στα ποστ που εισαι υπευθυνος

και καλο θα ηταν να μας εδινες λιγη απο τη γνωση σου και οχι ευθυξια σου

γιατι το ψαρακι μονο γνωση θα σωθει!!!!!

εγραψα στο 2ο(ειρωνικο ποστ)

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry235808

Ποιος εσβησε το λιγο ειρωνικο post εκανα????

γιατι????

θα επρεπε να εχω κανα πανκριβο ψαρι και να λετε την γνωμη σας θαβωντας ο ενας ειδημων τον αλλο

και ουκ ολιγα τα παραδειγματα στα post που φιλοξενουνται!!!!

και θελω μια απαντηση ειναι ψεμα αυτο που εγραψα????

χρειαζεται να κανω παραθεση σε καμια 10αρια ποστ που αλληλοτρωγεστε και δεν ασχολειστε με την ουσια του ποστ οπως και σε αυτο το ποστ??? αν μου πεις ναι θα το κανω!!

και ο λογος που εκανα το ποστ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ δεν ειναι για να το συνεχισω οπωσ το ειπες επικριτικα

αλλα για να μην συνεχιστει αυτη η κουβεντα σε αυτο το ποστ γιατι δεν ξερω αν παρατηρησες το ονομα αυτου

του ποστ ειναι αρρωστο Tiger Bar

ΦΙΛΙΚΑ ΧΡΗΣΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Ο Κατιρ η αλλιως χρηστος μιας και εναι φιλος μου δεν γνωριζει απο το φορουμ αφου ειναι νεος, δεν γνωριζει οτι στο φορουμ βοηθαμε τους νεους απλα ισος να καθηστερισουμε και φοβηθηκε οτι τον αγνοουμε...

δεν αντιλεω οτι το σχολιο που εκανε μετα δν ηταν ''λαθος" απλα να σεβαστουμε οτι ειναι νεος και δεν ξερει.

εξαλου ολοι λιγο πολυ ετσι ξεκινησαμε.

αν μπορει καποιος εμπηρος να τον βοηθησει γιατι το παιδι εχει πολυ ορεξη και αγαπαει πραγματικα αυτο που κανει.

Αυτα απο εμενα.

καλη συνεχεια :P

Link to comment
Share on other sites

Σταθη εσυ ξερεις με ποσο μερακι και ορεξη ασχολουμαι με τα ενυδρεια

επισης ξερεις και οτι μπηκα σε καποια εξοδα απλα για να μην πεταξω καποια ψαρακια στην ουσια ετσι ξεκινησα το χομπυ

γιαυτο δεν μπορω να ακουω καποιες ακριβοδικαιες απαντησεις!!!

και καποιοες αδικαιολογητες επιθεσεις!!

(οχι μονο στο δικο μου ποστ αλλα γενικα και σε αλλα)

και κατα την γνωμη μου οταν σου κατεβαζουν ενα ποστ καλο θα ηταν να σου στειλουν και ενα πμ

δεν ειμαι pc bot που απλα σηκωνει ποστ

Link to comment
Share on other sites

ηρεμια.

ολοι μας γνωριζουμε πως ο γραπτος λογος ευκολα μπορει να παρερμηνευτει-παρεξηγηθει.

ας κοιταξουμε λοιπον ολοι μας απλως να ειμαστε προσεχτικοτεροι στον τροπο που γραφουμε. :P

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι θα κερδίσεις με αυτή τη συμπεριφορά... :P

Αυτός ο "τσαμπουκάς" σου καλό ήταν να εκτονωθεί σε πρώτη φάση στο διάβασμα... :P

Link to comment
Share on other sites

sarevock δεν ειναι τσαμπουκας μπορει να προσπαθησα να κινητοποιησω

καποιους να ασχοληθουν με το ποστ απλα για να σωσω το ψαρακι δεν λεω με ακραιο τροπο!!! αυτο δεν συμαινει οτι πρεπει να δεχομαι τετοια επιθεση και κριτικη γιατι ειμαι νεος στο φορουμ!!!

η δεν συμαινει οτι αυτα που περιεγραψα δεν συμβαινουν σε διαφορα ποστ

γιατι και σαν αρχαριοσ εχω διαβασει αμετρητα

και τωρα που προσωποποιησα το σταματη απλα περιμενω μια απαντηση???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. το θέμα είναι ποιος θα τον «μαλώσει» καλύτερα?.. είπαμε το πείρε το μήνυμα…

Ο συντονιστής για τις ασθένειες είναι μόνο για να κάνει παρατηρήσεις ή να δίνει και απαντήσεις στο θέμα, γιατί κάτι δεν έχω καταλάβει !!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια γιατι εχω κουραστει απο την αμερηστη βοηθεια σας

και για να μην γραφω αλλο post το αλλαζω και ακουστε

ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαριζεται tiger bar χρωματος ασπρου μην πω ωσ και διαφανου(ανεπαναληπτο για τα ελληνικα δεδομενα)

φτανει μεχρι στις αποχρωσεις του πρασινου(πρασινο τησ μουχλας)

με δυνατοτητα σε λιγες μερες να κολυμπαει αναποδα (με τασεις νεκροφανειας)

στην κυριολεξια ενα στολιδι για το ενυδρειο σας!!!!!!!!!!!

και το κυριοτερο ειναι ανεξοδο δεν τρωει καθολου!!!!!!!!!!!!!!!

:P extra ατου οποιος εχει oscar piranxa η arwana θα εξυπερετηθει κατα προτεραιοτητα!!!!!!!!

περιμενω τα πμ σας

θα τηρηθει αυστηρη προτεραιοτητα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ αν υπαρχει μεγαλη ζητηση θα αναπαραγω το ειδος!!!!!!!!!!!!!

υπαρχουν και αλλες φοτο δεν χαριζουμε γουρουνι στο σακι!!!

Ρε φιλε μας δουλευεις!!!

Κανεις το παραπανω εριστικοτατο ποστ με αφορμη τη μη ληψη απαντησης σε διαστημα 5 ωρων και τωρα θα βγουμε εμεις φαουλ??? Δηληδη για να εισαι ευχαριστημενος θα πρεπει να ειμαστε ολοι απο πανω και να περιμενουμε να απαντησουμε στις οποιες ερωτησεις???

Θα σε παρακαλουσα να χαμηλωσεις λιγακι τους τονους σου, καθως εδω δεν ειναι κανεις, υπαλληλος κανενος :P

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι όλοι εδώ μέσα το κάνουν από μεράκι και αγάπη για το χόμπι.. και φυσικά δεν είναι υπάλληλοι κανενός, αλλά τη στιγμή που αναλαμβάνουν μια θέση πρέπει να την υποστηρίζουν κιόλας. Όπως βρέθηκε ό χρόνος να απαντήσει ως παρατήρηση και μόνο, (μέσα στις τόσες άλλες), τον ίδιο χρόνο θα κατανάλωνε αν έδινε μια απάντηση στο θέμα της ασθένειας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...