Jump to content

το ενυδρειο μου 120 λιτρα


GXSARA

Recommended Posts

παροτι αρχαριος τα παμε καλα.... λιγο αλοκοτα τα ειδη τον ψαριων αλλα τα εχω πολυ καιρο ετσι και δεν εχω προλημα. :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν εχει σημασια π λες... με ολο το σεβασμο αλλα και εμας τους ανθρωπους αν μας βαλεις σε ενα κλουβι 3χ3 θα ζησουμε δεν λεω.. το θεμα ειναι πως θα ζησουμε...

γιαυτο πρεπει τα σκαλαρια σου να φυγουν και θα σαι μια χαρα!! :P:thumbup:

καλη συνεχεια :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν εχει σημασια π λες... με ολο το σεβασμο αλλα και εμας τους ανθρωπους αν μας βαλεις σε ενα κλουβι 3χ3 θα ζησουμε δεν λεω.. το θεμα ειναι πως θα ζησουμε...

γιαυτο πρεπει τα σκαλαρια σου να φυγουν και θα σαι μια χαρα!! :P:thumbup:

καλη συνεχεια :P

εχω 4 σκαλαρια τα εχω απο μικρα και εχουν μεγαλωση αρκετα. θα κοιταξω να τα χωρισω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω 4 σκαλαρια τα εχω απο μικρα και εχουν μεγαλωση αρκετα. θα κοιταξω να τα χωρισω

ευχαριστω

θα μπορω αυτο το ενυδρειο να το μετατρεψω σε θαλασσινο ?η ειναι μικρο?

Link to comment
Share on other sites

Eμενα παντως δε μου αρεσει το μπλε χρωματιστο χαλικι.Μπορει να απελευθερωσει θανατηφορες τοξικες ουσιες για τα ψαρια σου.Την εχω πατησει για αυτο σου λεω :P

Φιλικα Γιαννης :P

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να διαχωρίσεις τα ψάρια ανάλογα με τις συνθήκες νερού. Κατά τα άλλα όμορφα χρώματα έχουν τα ψάρια σου, ίσως με άλλο χαλίκι να έδειχναν ακόμη πιο όμορφα τα χρώματά τους. Βλέπω ότι έχεις καλύψει το πολύ μπλε με μαύρες πέτρες, καλό αυτό!

Να ξέρεις ότι τα έντονα ή ανοιχτόχρωμα χρώματα σε ενυδρεία χωρίς κρυψώνες αγχώνουν τα ψάρια και δεν δείχνουν όλα τα χρώματά τους.

Από εκεί και πέρα όσο πιο πολύ προσπαθήσεις να μιμηθείς τον βιότοπο του κάθε είδους θα σου ζήσει περισσότερα χρόνια. :P

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να διαχωρίσεις τα ψάρια ανάλογα με τις συνθήκες νερού. Κατά τα άλλα όμορφα χρώματα έχουν τα ψάρια σου, ίσως με άλλο χαλίκι να έδειχναν ακόμη πιο όμορφα τα χρώματά τους. Βλέπω ότι έχεις καλύψει το πολύ μπλε με μαύρες πέτρες, καλό αυτό!

Να ξέρεις ότι τα έντονα ή ανοιχτόχρωμα χρώματα σε ενυδρεία χωρίς κρυψώνες αγχώνουν τα ψάρια και δεν δείχνουν όλα τα χρώματά τους.

Από εκεί και πέρα όσο πιο πολύ προσπαθήσεις να μιμηθείς τον βιότοπο του κάθε είδους θα σου ζήσει περισσότερα χρόνια. :P

:P:thumbup::thumbup::lmao:

Link to comment
Share on other sites

ειχα αμμο στην αρχη ανοιχτοχρωμη αλλα κατω απο τα στολιδια λες και εποιανε μουχλα και μυριζε πολυ ασχημα οποτε αναγκαστηκα να την βγαλω...ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια. Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

παροτι αρχαριος τα παμε καλα.... λιγο αλοκοτα τα ειδη τον ψαριων αλλα τα εχω πολυ καιρο ετσι και δεν εχω προλημα. :P

2 εικονες απο το ενυδρειο μου.

Link to comment
Share on other sites

εμενα οπτικα μου αρεσει αλλα οπως λενε και οι πιο εμπειροι δεν ειναι και πολυ σωστα τα πραγματα.

ανεφερε περισσοτερα για το ενυδρειο σου αν θες.

τιμες,φυτα,αλλαγες νερου,τροφες,λαμπες,θερμοκρασια......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...